top of page

Palworld Marul Tohumları Nasıl Elde Edilir Nasıl Kullanılır

Yemek pişirmek ve kendinizin ve Dostlarınızın açlığını güvenli bir seviyede tutmak için kullanılabilen Marul yetiştirmek için Palworld'de Marul Tohumlarına ihtiyaç vardır.Palworld'de adalardaki yaşamda hayatta kalmanıza ve yeni nesneler, tesisler, araçlar ve silahlar üreterek üssünüzü geliştirmenize yardımcı olacak birçok farklı malzeme ve kaynak toplanabilir. Bulunabilecek birçok malzeme arasında, birkaç farklı nedenden dolayı oldukça kullanışlı olan Marul Tohumları bulunmaktadır.


Palworld'deki Üssünüzde bir Çiftlik kurmanıza ve Marul yetiştirmenize yardımcı olmak için Marul Tohumlarına ihtiyaç vardır. Marul daha sonra çeşitli farklı yemek tarifleri pişirmek için kullanılabilir ve daha sonra sağlıklı bir Açlık seviyesini korumak için oyuncu karakteri veya Arkadaşları tarafından yenebilir. Açlık, maceranıza devam ederken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli mekanizmalardan biri olduğundan, Marul Tohumları gibi gıda maddelerini nasıl temin edeceğinizi bilmek, oyun boyunca çok faydalı olacaktır.Palworld'de Marul Tohumlarını elde etmenin bilinen tek bir yolu vardır. Marul Tohumlarını elde etmek için, bazı vahşi Dostları avlamanız ve onları öldürerek veya tekrar tekrar yakalayarak, maddi kazanımları için yetiştirmeniz gerekecek . Marul Tohumları da sıradan bir damla değildir, bu nedenle birkaç tane elde edebilmeniz biraz zaman alabilir, hatta onlardan bir zula oluşturmayı planlıyorsanız daha da uzun sürebilir.

Marul Tohumlarını Aşağıdaki Dostlardan Potansiyel Damla Olarak Elde Edebilirsiniz:


Tarçın

Bristla

Wumpo Botan

Broncherry Aqua


Mümkün olduğu kadar çok Marul Tohumu yetiştirmek istiyorsanız, yukarıda listelenen Dostların sıklıkla ortaya çıkacağı bir bölgeye seyahat etmeniz gerekecektir. Şans eseri, hem Cinnamoth hem de Bristla'da bol miktarda bulunan bir yer var , bu da onu Marul Tohumlarını avlamak için mükemmel bir yer haline getiriyor. Tarçın, Palworld dünya haritasının merkezinde , çok sık ortaya çıkacakları geniş bir yaşam alanına sahiptir. Bu yaşam alanı aynı zamanda birçok Bristla'ya da ev sahipliği yapmaktadır; bu, her iki türü aynı anda avlamanıza ve kendinize Marul tohumları elde etme konusunda en iyi şansı vermenize olanak tanıyacaktır - devam etmenizi sağlayacak iyi bir Pal ekibi ve bir yığın Pal Küresi getirmeyi unutmayın. Kesin konumlar için, bu habitatın turuncu işaretlerle tanımlandığı aşağıdaki harita ekran görüntüsüne bakabilirsiniz.Marul Tohumları ile Ne Yapmalı: Palworld'deki Tüm Marul YemekleriMarul Tohumları, Üssünüzde bir çiftlik kurmak için kullanılabilecek bir Marul Plantasyonu inşa etmek için gereklidir ve Üssünde çalışanlar da dahil olmak üzere kendinize ve Dostlarınıza yiyecek yapmak için otomatik olarak kullanabileceğiniz kaynaklardır. Seviye 38 ve üzeri için yapım tarifini satın almak üzere Teknoloji Puanlarını kullanarak Marul Tarlasının kilidini açabilirsiniz . Marul Plantasyonunun kilidini açtıktan sonra, birkaç malzeme karşılığında Üssünüzde inşa edilebilir .

Palworld'de Marul Plantasyonu Kurmak İçin Gerekli Malzemeler:


Marul Tohumları x3

Ahşap x100

Taş x70

Pal Sıvıları x10


Bir Marul Ovası inşa ettikten sonra, dışarıda maceraya atılırken sizin için Marul yetiştirmeleri için Üssünüze Arkadaşlarınızı atayabilirsiniz. Üssünüzde hem Ekim hem de Sulama görevlerini yerine getirebilecek aktif Dostlarınız olduğu sürece Marul'u oldukça iyi bir oranda yetiştirebileceksiniz.


Palworld'de Marul Gerektiren Tüm Yemek Tarifleri:

Salata : Marul x2, Domates x2

Izgara Lamball : Lamball Koyun Eti x1, Marul x2

Mozzarina Hamburger : Mozzarina Eti x1, Un x1, Marul x2

Rushoar Hotdog : Rushoar Domuzu x1, Un x1, Marul x2

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page