top of page

Palworld Herhangi Bir Düşmanı Sersemletmek İçin Bu Numarayı Kullanın

Palworld'de savaş, özellikle de Zor zorlukta yorucu olabilir. Neyse ki düşmanları kilitlemenin ve işleri kolaylaştırmanın bazı yolları var.Palworld'deki savaş, bir oyuncunun bir Pal ile dövüşmesi durumunda biraz zorlu olabilir. Pal on Pal dövüşü tamamen başka bir şeydir, ancak dövüşü bir Terbiyeci olarak halletmeye çalıştığınızda, saldırılardan kaçmak ve gerçek hasar almak oldukça zorlu olabilir. Bunun da ötesinde, bir Dost'un Terbiyeci ile müttefiki Dost arasında seçtiği hedef neredeyse rastgele görünüyor; birçok Dost, halihazırda onlara saldıran Dost'tan ziyade yalnızca Terbiyeci'ye odaklanıyor.


Neyse ki, belirli bir Zindan Boss'unu, Alfa Dost'u veya hatta bir Baskını başa çıkmanın çok zor olduğunu düşünüyorsanız, istediğiniz sayıda düşmanı ölene kadar sersemletecek bir numara var, o yüzden tam olarak nasıl yapılacağını gözden geçirelim bu numara Palworld'de çalışıyor .


19 Şubat 2024, Russ Boswell tarafından güncellendi : Oyuncular Palworld'de belirli Pal silahlarını ele geçirdiklerinde, belirli düşmanları yakalamak ve hatta sersemletmek çok daha kolay hale gelir. Sersemleten düşmanlar, bazılarını yenmenin en iyi yolu olabilir, çünkü güçlü saldırılarla oyuncuları hızlı bir şekilde yere serebilen düşmanlar vardır. Oyuncuların düşmanları nasıl sersemletebileceğini ve Palworld'de kullanılabilecek en iyi silahlardan birini nasıl sersemletebileceğini daha iyi göstermek için aşağıdaki kılavuz bir tamamlayıcı video içerecek şekilde güncellendi. İşte Palworld'de düşmanları nasıl sersemleteceğinize dair genişletilmiş bir bakış .


Hile Açıklaması: Patlamalar

Çoğu Patlama Düşmanları Yere SererBu hilenin odak noktasının üzerinden geçmek gerekirse, bunlar patlamalardır. Palworld'deki patlayıcı saldırıların hepsinin ortak bir yanı var gibi görünüyor; düşmanı yere seriyorlar ve ikonik yıldızları bir veya iki saniyeliğine başlarının üstüne çıkarmalarına neden oluyorlar. İlk yere düştüklerinde rakipler yaklaşık bir saniyeliğine hasar almazlar, ancak ayağa kalkmaya başlar başlamaz hasarı arttırabilir veya onları tekrar yere serebilirsiniz.


Kabul edelim, bunu çok dar alanlarda veya yakalamak istediğiniz düşmanlara karşı yapmak istemeyebilirsiniz çünkü oyun, patlamalarla 'düşmanları havaya uçurma' eylemini pek iyi idare edemiyor gibi görünüyor. Çoğu zaman, düşman patlamanın gücüyle geri savrulur, ancak oyun, iyileşme animasyonları için onları da 'geri döndürecek' bir nokta bulmakta zorlanır. Bu olduğunda, birçok düşman duvarlara sıkışıp kalır veya tamamen ortadan kaybolur. Ayrıca bu numara Kule Boss'larına karşı işe yaramaz çünkü elektrikten başka hiçbir yöntemle sersemletilemezler. Ancak diğer tüm senaryolarda bu numara oyunun dengesini kesinlikle bozar.


Hile 1: Tocotoco Yumurta Bombası Atar

Yaşayan, Nefes Alan Bir El Bombası Atar


Ortak Becerisi

Seviye Kilidi Açıldı

Pal Gear İçin Gerekli Malzemeler

Yumurta Bombası Atar

18

10x Kumaş, 10x Deri, 15x Fiber, 10x Alev Organı ve 15 Paldiyum Parçası

Öncelikle en erişilebilir seçenek olan Tocotoco'nun Yumurta Bombası Başlatıcısını inceleyelim. Bu aynı zamanda en az kullanışlı seçenektir çünkü aslında aşağıdaki diğer seçeneklerin sahip olacağı 'sersemletme' etkisine sahip değildir. Bununla birlikte, yine de düşmanları havaya fırlatır (ayakta kalsalar bile), yine de saçma hasarlar verebilir ve bazen düşman eylemlerini kesintiye uğratır.

Kullanıldığında, çağırdığınız Tocotoco'yu alıp arkaları düşmanlara bakacak şekilde ellerinize koyacaksınız. Daha sonra, her tıklamayla söz konusu düşmanlara yumurta fırlatacak ve patlatacaksınız. Bu, Kazooie'nin klasik Banjo ve Kazooie oyunlarındaki bazı saldırılarını çok anımsatan bir Ortak Becerisidir. Ancak aşağıda listelenen diğer iki seçenekle karşılaştırıldığında en az kullanışlı olanıdır.


İpucu 2: Mossanda Bomba Atar

Bu Kez Gerçek Bir El Bombası AtarOrtak Becerisi

Seviye Kilidi Açıldı

Pal Gear İçin Gerekli Malzemeler

Grenadier Panda

24

50x Külçe, 20x Yüksek Kalite Pal Yağı ve 40 Paldiyum Parçası

Grenadier Panda (Mossanda Lux)

25

60x Külçe, 24x Yüksek Kalite Pal Yağı ve 48 Paldiyum Parçası

Bu kılavuzun öncelikli olarak odaklandığı gerçek numaraya geçerek, hem Mossanda'nın hem de onun elemental çeşidi Mossanda Lux'ın erişebildiği El Bombası Fırlatıcı Ortak Becerileri'ne geçelim. 24. seviyeye gelene kadar bu Pal Gear'ı üretme yeteneğinin kilidini açamayacaksınız ki bu, Palworld'e giden yolun önemli bir kısmıdır , ancak dürüst olmak gerekirse, bu Pal Gear'ın ne kadar güçlü olduğuna bakılırsa, Teknoloji Ağacının daha aşağılarında kilitlenmesi gerekir.


Bu Pal Gear, inşa edildiğinde herhangi bir Mossanda'yı ( elektrikli Mossanda Lux dahil ) kullanmanıza olanak sağlar ve bunu yaptığınızda, onların el bombası fırlatıcılarını kullanabilirsiniz. Bunlar hem patlamanın etki alanı hem de verdikleri hasar açısından saçmadır (Partner Becerisinin seviyesini yükseltmek için Essence Condenser'ı kullandıktan sonra). Ancak bu yönlerin hiçbiri, bu El Bombası Fırlatıcının düşmanları sersemletme ve yerde tutma yeteneğiyle karşılaştırılamaz. Yalnızca bu Pal Gear ile, atışlarınızı iyi konumlandırdığınız sürece oyunun geri kalanı için Baskınları temelde önemsizleştirebilirsiniz. Ve eğer bu yeterince kırılmadıysa, söz konusu Mossanda'yı Palbox'a koyarak ve geri alarak veya hatta Pal Kürelerini yere bırakıp seçerek bu Ortak Becerisinin bekleme süresini 'sıfırlayabilirsiniz' destek olmak.


İpucu 3: Relaxaurus'un Aç Füzeleri ve Jetragon'un Füze Fırlatıcı

Şimdiye Kadarki En Saçma SeçenekOrtak Becerisi

Seviye Kilidi Açıldı

Pal Gear İçin Gerekli Malzemeler

Aç Füze

44

100x Rafine Külçe, 35x Polimer, 100x Külçe ve 85x Paldiyum Parçası

Aç Füze (Relaxaurus Lux)

46

120x Rafine Külçe, 42x Polimer, 120x Külçe ve 102x Paldiyum Parçası

Hava Füzesi

50

100x Deri, 200x Rafine Külçe, 50x Devre Kartı ve 140x Paldyum Parça

Ve Pal ile ilgili son numara için, hem Relaxaurus'un hem de Jetragon'un kullanabileceği Füze Fırlatıcılara bir göz atalım. Relaxaurus ve Relaxaurus Lux için Füze Fırlatıcı büyük bir kilidi açacak gibi hissedecek. Bu, muhtemelen zaten bir veya daha fazla saat önce yakaladığınız bu aptal görünümlü dinozorlara binmenize izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda istediğiniz herhangi bir hedefe güdümlü roketler fırlatmanıza da olanak tanıyor. Ve bu roketler temasa geçtiğinde, tıpkı Mossanda'nın El Bombası Fırlatıcı gibi düşmanları yere serecek ve sersemletecekler. Ancak El Bombası Fırlatıcı'nın aksine, zaten aşağıda ve yenilmezlik çerçevelerinde bulunan bir düşmana isabet eden atışları boşa harcamamak için atışlarınızı aralıklı yapmak daha da önemlidir .


Çoğunlukla, bu Aç Füzeler, daha sonra kilitleri açılsa bile aslında Mossanda'nın El Bombası Fırlatıcısından daha kötüdür. Ancak bu roketlerin hedef arama özelliği onları kullanmayı çok daha eğlenceli hale getiriyor. Jetragon'un Füze Fırlatıcı'ya gelince, aslında Relaxaurus'unkiyle hemen hemen aynı, ancak onu Jetragon'un sırtında kullanırken kameranın ne kadar riskli olduğu nedeniyle nişan alması aslında daha da zor. Bunu yapan insanların çoğu onu gerçekten istiyor çünkü sonunda Jetragon'u uçan bir binek olarak kullanabiliyorlar çünkü inanılmaz derecede hızlı uçuyor.


Mansiyonlar: Roketatarlar

Hem Pengullet hem de Elde TaşınabilirOrtak Becerisi

Seviye Kilidi Açıldı

Pal Gear İçin Gerekli Malzemeler

Pengüllet Topu

17

20x Külçe, 20x Taş, 30x Tahta ve 20x Paldyum Parçası

Roketatar

49

75 Pal Metal Külçe, 30x Polimer ve 50x Karbon Fiber

Ve son olarak, patlamalarla düşmanları sersemleten ancak yukarıdaki diğer seçenekler kadar geçerli olmayan birkaç onur verici sözün üzerinden geçelim. İlki, Palworld'de patlamalar yaratan mevcut en eski Pal Teçhizatı olan su Pal Pengullet's Cannon'dur . Bunun yarattığı patlama çok büyük ve hasar oldukça saçma olabilse de , Pengullet başına yalnızca bir kez kullanılabilmesi nedeniyle yalnızca onurlu bir söz alıyor, bu da bir silahı 'sersemletmek' için bir silaha sahip olmanın tüm amacını bir nevi boşa çıkarıyor. düşman.


Sırada bir Dost tarafından kullanılmayan gerçek bir silah olan Roketatar var. Bu şeyin verdiği hasar gerçekten akıllara durgunluk verici ve kullanımı çok eğlenceli. Bununla birlikte, oyunun kilidinin ne kadar saçma bir şekilde geç açıldığı, sürekli olarak cephane almanın ne kadar zor olduğu ve yeniden yükleme animasyonunun ne kadar uzun olduğu (geri dönüp iptal edebilseniz bile) nedeniyle yalnızca mansiyon ödülü alıyor. .

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page