top of page

Palworld, Her Üssün Sahip Olması Gereken 10 Şey

Palworld'deki Dostlar silah ateşlemekten daha fazlasını yapabilirler. Üssündeki doğru binalar ve ekipmanlarla Pals, kaynakları kısa sürede tüketebilir.Pokemon ile olan tüm benzerliklerine rağmen , Palworld'de Pal terbiyecilerinin sahip olduğu ve Pokemon eğitmenlerinin sahip olmadığı bir şey var : bir ev. Oyuncular karakterlerinin seviyesini yükselttikçe, Dostları yakaladıkça ve daha fazla öğe ürettikçe, temel seviyeleri de artacak ve onları daha da geliştirmek için daha fazla üretim yapmalarına olanak tanıyacak.


Bir Palbox oluşturmak ve bir toprak parçasına sahip çıkmak her zaman heyecan vericidir , ancak bir oyuncu dönüp o boş mavi daireye baktığında, yeni bir üsse ne ekleyeceğini bilmemek bunaltıcı gelebilir. Palworld, bir üsse kişilik kazandırmak için etrafına serpiştirilebilecek çok sayıda işlenebilir öğe sunar, ancak her üssün dahil etmeyi hedeflemesi gereken birkaç özel öğe ve alan vardır.


10

Açık ve Erişilebilir Bir Alan

Bol Alan ve Yakındaki Kaynakların Bulunduğu Bir Alan SeçinPalworld dünyasına yeni girmiş dost terbiyecileri, bir Palbox'ı yoldan uzak tutmak için bir uçurumun kenarına düzgün bir şekilde yerleştirmeyi tercih edebilir. Ancak Palbox bir üssün tam merkezidir ve çevresinde geniş bir daire oluşturur. Pal terbiyecileri Palbox'larını bir uçurum duvarına yaslarsa, tabanın yarısı uçurumun üstünde ve ulaşılamayacak bir yerde olacaktır. Bu nedenle bir üssün mümkün olduğunca fazla alana sahip, geniş ve açık bir alana sahip olması önemlidir.


Palbox'ı bırakmadan önce tabanın da erişilebilir olduğundan emin olmak önemlidir. Bir dağın zirvesinde bir üs inşa etmek savunma amaçlı olarak harika olsa da, oyuncular daha fazla kaynak aramak için üslerinden ayrıldığında yine de kolayca erişilebilir olması gerekir. Her üssün erişilebilir olduğundan ve cevher damarları, deri için Melpaca sürüsü veya yumurta için Chikipi sürüsü gibi yararlı öğelerin yakınında olduğundan emin olun .


9

Çiftçilik Üretim Kaynakları Ekipmanları

Sınırsız Ahşap ve Taşla İşçiliği KolaylaştırınDost terbiyecileri etrafta silahlarla dolaşabilir ve istedikleri kadar Dostları yakalayabilirler, ancak kaynak toplamadan ve daha fazla ekipman üretmeden bunu uzun süre yapamazlar. Oyuncular maceralarına devam ederken odun, taş ve lif toplayarak dünyanın dört bir yanından koşabilseler de, bu onları ağırlaştırabilir ve çok hızlı bir şekilde gerçek bir eziyete dönüşebilir.

Bu nedenle her üssün, Dostların üretim kaynaklarını kendilerinin yetiştirebileceği bir alana sahip olması gerekir. Her üs , Dostların taş ve ahşabı kendilerinin yetiştirdiği bir alan kurmalı , yalnızca oyuncunun ara sıra onlara elyaf, paldyum parçaları ve külçe yapma talimatı vermesine ihtiyaç duymalıdır. Bu ayarlandıktan sonra oyuncular, işçiliği kolaylaştırmak için ihtiyaç duydukları tüm tahta ve taşa yakında sahip olacaklar.

Çiftlik Üretimi Kaynakları İçin En İyi Ekipman

Kayıt Sitesi (Seviye 7)

Taş Çukuru (Seviye 7)

Kırıcı (Seviye 8)

Geliştirilmiş Fırın (Seviye 34)


8

Bir Mutfak ve Yemek Rutini

Dostlarınızın İyi Beslendiğinden Emin OlunPal terbiyecilerinin Dostlarına iyi davranmalarında yanlış bir şey yok, ancak her gün üs üzerinde çalışmaya başlamadan önce her birine ev yapımı yemek hazırlamak yorucu olabilir. Bu nedenle, oyuncunun yardımı olmadan kendilerini besleyebilmeleri için bir yem kutusu kurmak gerçek bir zaman tasarrufu sağlar.


Yine de bir yem kutusunu stoklu tutmak acı verici olabilir, bu nedenle oyuncuların Pals'ı kendi kendine yeterli tutmak için biraz zaman ayırmasına değer. Bir meyve ekimi yapın ve meyveleri ekebilecek, sulayabilecek, hasat edebilecek ve besleme kutularına taşıyabilecek Dostların bulunduğundan emin olun. Bazı Dostlar için meyveler yeterli olmayacaktır. Bu nedenle oyuncuların sadece bir değirmene ve buğday tarlasına sahip olmaları değil , aynı zamanda yiyecekleri depolayacak bir mutfak alanı ve ara sıra toplu olarak özel yemekler pişirebilecekleri bir Dost'a sahip olmaları da önemlidir.

Gıda İçin En İyi Teknoloji

Besleme Kutusu (Seviye 4)

Berry Plantasyonu (Seviye 5)

Buğday Ovası (Seviye 15)

Değirmen (Seviye 15)

Tencere (Seviye 17)


7

Dostlar ve Terbiyeciler İçin Mutlu Bir Yuva

Motivasyonlarını Korumaları İçin Arkadaşlarınızı Mutlu EdinDostlar ve terbiyecileri bile uzun bir günün sonunda saklanacak bir yere ihtiyaç duyar. Her ne kadar tam olarak The Sims olmasa da Palworld , oyuncular ve arkadaşları için rahat bir yuva inşa etmek için hala yeterli olanaklar sunuyor. Oyuncular ahşap veya taştan el işleri yapabilir ve bunu basit tutmakta veya kişisel bir dokunuş vermek için mümkün olduğunca yaratıcı olmakta özgürdürler. Bir ev, ekipmanları depolamak için yararlı olabilir, ancak Dostlarınızı mutlu etmek daha da önemlidir. Pals'ın çalışmaya motive olmasını sağlamak için akıl sağlığı çok önemlidir; Sayı çok düşerse zihinsel sağlıkları ve refahları zarar görecek ve temelde daha az üretken olacaklar. Pals'ı iyi donanımlı bir evle mutlu etmek, depresyon ve bitkinliği önlemenin en iyi yoludur.


Oyuncular en azından Dostları için bir grup yatağın bulunduğu bir alan inşa etmelidir. Terbiyeciler 24. seviyeye ulaştığında yumuşak Pal yataklarına yatırım yapmaya değer, böylece üste çalışan Pal'lar uyurken akıl sağlığını ve sağlığını geri kazanabilir. Bunun yanı sıra, her üssün Pal'ların rahatlaması ve akıl sağlığına kavuşması için kaplıcaların yanı sıra hiçbir Pal'ın hastalanmamasını veya yaralanmamasını sağlamak için bir ilaç tezgahı bulunmalıdır.

Dost Mutluluğu İçin En İyi Teknoloji

Kabarık Pal Yatağı (Seviye 24)

Yüksek Kaliteli Kaplıca (Seviye 31)

Elektrikli Tıp Tezgahı (Seviye 43)


6

Yoğun ve Üretken Bir Çiftlik

Arkadaşlarınızı Çiftliğe Atayarak Sınırsız Kaynakların Kilidini AçınÇoğu oyuncu Palworld'de çok fazla altına ihtiyaç duymadan idare edebilir , ancak bir Çiftlik oluşturmanın ve bir Mau'yu hiçbir şey yapmadan altın toplaması için atamanın zararı olmaz . Daha da iyisi, bir Çiftliğe Vixy atamak, onun sürekli olarak ok ve Pal küreleri bulmasını sağlayacak ve oyunun erken safhalarında hızlı bir şekilde seviye atlamayı kolaylaştıracaktır.


Çiftlikler sadece Vixy veya Mau için harika değil. Dost terbiyecileri, kek pişirmek ve bu Dostların üremesini sağlamak için yün için Lamball'ların yanı sıra yumurta, süt ve bal için Chikipis, Mozzarinas ve Beegardes atayabilir.


5

Yetiştirme ve Kuluçka Ekipmanları

Çiftleştirerek Paldex'e Daha Nadir Dostlar EkleyinPalworld'deki bir üs çok yönlüdür; Burası eşyaların, zanaat ekipmanlarının ve çiftlik kaynaklarının depolandığı bir yer; ama aynı zamanda Pal'ların yaşayabileceği ve hatta üremesi için de bir yer. Pal terbiyecileri seviye atlamak ve Paldex'lerini genişletmek için Dostları yakalayabilirken, bazı yüksek seviyeli Dostları oyunun başlarında yakalamak özellikle zor olabilir.


Oyuncular daha nadir Dostlar istiyorsa veya belirli olanları yakalamayı çok zor buluyorsa, daha kolay bir alternatif kendi üslerinde bir Yetiştirme Çiftliği inşa etmek ve sevilen birkaç Dosta pasta vermektir . Yetiştirme Çiftliğinde veya yabani olarak bulunan yumurtaları kuluçkalamak için bir Yumurta Kuluçka Makinesi yapmayı da unutmayın.


4

Hızlı ve Verimli Üretim İçin Bir Fabrika

Montaj Hatlarıyla Verimliliği En Üst Düzeye Çıkarın26. seviyede, oyuncular bir güç jeneratörü üretme yeteneğinin kilidini açar ve eşyaları hızlı ve kolay bir şekilde üretmek için makineler yapmaya başlayabilirler. Oyuncular, bir çalışma tezgahına yalnızca bir Arkadaş atamak ve onun işçiliği bitirmesini uzun süre beklemek yerine, bir üretim montaj hattı kurabilir ve süreci hızlandırmak için birden fazla Arkadaş atayabilir. Her ne kadar distopik bir kabustan fırlamış gibi görünse de gerçekten zaman kazandırabilir.


Pal terbiyecileri, Pal küreleri, cephane, silahlar ve daha fazlasını üretmek için üretim montaj hatlarının kilidini açabilir. Bu makineler uzun olduğundan ve çok yer kapladığından, onları fabrika gibi bir binada barındırmaya değer, böylece oyuncular ihtiyaç duydukları her şeyi tek bir alanda üretebilirler. Daha da iyisi, bazı oyuncular, Dostları yoğun bir şekilde çalışırken, diğer eşyaları üretmek için fabrikaları çalışma tezgahlarıyla çevreliyor.

Fabrikalar İçin En İyi Teknoloji

Pal Dişli Tezgahı (Seviye 6)

Yüksek Kaliteli Çalışma Tezgahı (Seviye 11)

Küre Montaj Hattı II (Seviye 35)

Üretim Montaj Hattı II (Seviye 42)

Silah Montaj Hattı II (Seviye 47)


3

Her Yerde Saklama Kutuları

Depolamayı Herkes İçin KolaylaştırınPalworld'deki Dostlar pek de parlak bir grup değil ve oyuncuların onları üretim kaynaklarını üssün diğer ucundaki bir kutuya taşırken veya durdukları yere bırakırken izlemesi alışılmadık bir durum değil.

Bu nedenle, yolu kısaltmak ve Dostların hayatını olabildiğince kolaylaştırmak için her üssün her yerinde bol miktarda saklama kutusu bulunmalıdır. Aslında bunu yem kutuları ile de yapmak faydalı olabilir, böylece acıktıklarında yiyecek almak için uzaklara gitmek zorunda kalmazlar. Oyuncuların tahta, taş ve diğer kaynakları tek bir yerde tutma konusunda endişelenmelerine gerek yok. Bir üste üretim yaparken oyun, nerede olursa olsun üssün her kutusundaki kaynakları kullanır.


2

Pal İşine Uygunluk Aralığı

Çeşitli Görevleri Tamamlamak İçin Arkadaşlarınızı Çeşitli TutunTüm Pal'ların kendi özel iş uygunlukları vardır. Bu nedenle bir Pal terbiyecisinin sadece favorilerini değil, çeşitli Dostlarını da yanında tutması önemlidir . Oyuncular, üsteki her görev için en az bir Pal'a sahip olduklarından emin olmalıdır. İster el işi, ister toplayıcılık, ister madencilik olsun, etrafta her zaman bir görevi halledebilecek bir Dost bulunmalıdır.


Bu, bir Pal terbiyecisinin farklı bir görevin tamamlanmasına ihtiyaç duyduğu her seferde Palbox'taki Pals'ı değiştirmekten çok daha kolay hale getirir. Günlük aktiviteler için farklı iş uygunluklarına sahip bir dizi Arkadaş bulundurun ve bunları yalnızca gerektiğinde değiştirin; örneğin, saldırılara karşı savunma yaparken veya tüm üssün hızlı bir şekilde mühimmat üretmek için katkı sağlaması gerekecektir.


1

Duvarlar, Tuzaklar ve Diğer Savunmalar

Üslerin Güvende Kalmasını Sağlamak İçin Savunmaları GüçlendirinDuyurulduğundan bu yana, Palworld sevgiyle "Silahlı Pokemon " olarak anılıyor , bu nedenle Palworld topraklarında şiddetli saldırıların olağan olması şaşırtıcı değil . Bir oyuncunun üssü genellikle Öfkeli Hayran Kızlardan Sendika Üyelerine kadar düşmanlar tarafından hedef alınır ve üslerini savunmak Pal terbiyecisine ve Dostlarına düşer. Neyse ki oyuncuların üslerini güvende tutmak için geliştirebilecekleri çeşitli savunmalar var.

En azından, düşmanları uzak tutmak için mümkün olan en kısa sürede kum torbaları ve savunma duvarları inşa etmek en iyisidir. Daha da iyisi, oyuncular seviye atladıkça, savunmayı kolaylaştırmak için tuzaklara ve monte edilmiş tatar yayına veya makineli tüfeğe erişebilirler. Ayrıca, ateş püskürten bir Dost'un kapıyı çalması ihtimaline karşı, ahşap binaları taşa dönüştürmek veya su tipi bir Dost'u etrafta tutmak akıllıca olacaktır.

Savunma İçin En İyi Teknoloji

Asılı Tuzak (Seviye 4)

Alarm Zili (Seviye 4)

Kum Torbası (Seviye 9)

Maden (Seviye 30)

Taş Kapı (Seviye 31)

Monteli Makineli Tüfek (Seviye 40)

Metal Savunma Duvarı (Seviye 47)


Comentarios


bottom of page