top of page

Palworld: Felbat Nasıl Üretilir?

Savaş sırasında sağlığınızı yenilemek için bir Dost'a ihtiyacınız varsa, oldukça güçlü bir Karanlık tip Dost olan Felbat'ı Palworld'de nasıl yetiştireceğinizi göstereceğiz.Felbat, Karanlık tip bir Dosttur ve Ortak Becerisi, savaş sırasında sağlığınızı yenilemek için kullanabileceğiniz Hayat Çalmadır, bu nedenle takımınızda bir Dost'a sahip olmak iyi bir avantaj olacaktır. Vahşi doğada nadiren bulunur, bu yüzden onu elde etmenin en iyi yolu onu bir yumurtadan çıkarmaktır. Okuyucular bu kılavuzu kullanarak Felbat'ı Palworld'de nasıl yetiştirecekleri veya dünyayı dolaşırken nasıl yakalayacakları hakkında ihtiyaç duydukları her şeyi öğrenecekler.


Palworld'de Felbat Nasıl Üretilir?Pals yetiştirmek karmaşık ve kaynak yoğun bir süreçtir. Bunu yapmadan önce bir yapı inşa ederek, bir eşya üreterek ve belirli Dostları yakalayarak hazırlanmanız gerekecek, o yüzden bu konuyu daha detaylı konuşalım.


Her şeyden önce bir Yetiştirme Çiftliği inşa etmeniz gerekecek . Bu yapıya 19. seviyeye ulaşarak ve Teknoloji Puanlarını kullanarak Teknoloji Sekmesinde kilidini açarak erişebilirsiniz. Daha sonra, onu oluşturmak için aşağıdaki kaynakları toplamanız gerekecek:


  • Taş x20

  • Fiber x50

  • Ahşap x100


Bir sonraki adım, oraya yerleştirdiğiniz Pals ebeveynlerini üremeye teşvik etmektir. Ayrıca bir Kek pişirmeniz gerekecek . Bu yemeğin pişirilmesi için epeyce malzeme gerekiyor; işte tam liste:


  • Bal x2 - Beegardes'ı öldürerek veya yakalayarak elde edilebilir. Bu ürünü üretmek için bu Dostları Çiftliğe de yerleştirebilirsiniz.

  • Un x5 - Buğdayı Değirmende işleyerek elde edilebilir. Buğday ise Buğday Ovasında yetiştirilebilir veya belirli Dostları öldürerek veya yakalayarak ganimet olarak elde edilebilir.

  • Süt x7 - Mozzarina öldürerek veya yakalayarak elde edilebilir. Bu ürünü üretmek için bu Dostları bir Çiftliğe de yerleştirebilirsiniz.

  • Yumurta x8 - Chikipi'yi öldürerek veya yakalayarak elde edilebilir. Bu ürünü üretmek için bu Dostları bir Çiftliğe de yerleştirebilirsiniz.

  • Kırmızı Meyveler x8 - Dünya çapında yetişen çalılardan toplanarak elde edilebilir. Ayrıca Berry Ovasında da yetiştirilebilir veya belirli Dostları öldürerek veya yakalayarak ganimet olarak elde edilebilir.


Yani Yetiştirme Çiftliğini inşa ettiğinizde Pastayı alıp bu yapının çitinin yanındaki sandığa yerleştirmeniz gerekecek. Bu tamamlandıktan sonra sıra, çiftleştiğinde size Felbat'ın yumurtadan çıkmasını sağlayacak bir yumurta verecek olan Pals'ı bulmanın zamanıdır. Kullanabileceğiniz pek çok Arkadaş kombinasyonu vardır, ancak ebeveynlerden birinin erkek, diğerinin kadın olması gerektiğini unutmayın. Felbat cinsine ait tüm kombinasyonların bir listesi:

Felbat Yetiştirme Kombinasyonları

Rushoar + Celaray

Rushoar + Melpaca

Rooby + Celaray

Penking + Mau

Chikipi + Penking

Penking + Teafant

Lifmunk + Yakma

 

NOT: Hepsi arasında, Rushoar ve Celaray veya Rushoar ve Melpaca'yı eşleştirmenizi öneririz çünkü bunlar bulunması ve yakalanması kolay ortak Dostlardır.

 

İstediğiniz Pal'ları Çiftleştirme Çiftliğine yerleştirdikten sonra çiftleşene kadar bekleyin ve sonuç olarak Yumurta Kuluçka Makinesine yerleştirmeniz gereken bir yumurta alacaksınız. Şimdi kuluçka işleminin gerçekleşmesini bekleyin ve uzun zamandır beklenen Felbat'ı yumurtadan çıkarmak için yapıyla etkileşime geçin.


Palworld: Felbat Elde Etmenin Alternatif Yöntemleri


Felbat Nasıl Gidilir?Yukarıda belirtildiği gibi, dünyayı dolaşırken Felbat'ı bulmak oldukça zordur, ancak bunu yapmanın üç yolunu bulduk.


Karaborsa'dan satın alın


Dünyayı dolaşırken, Karaborsacıları , genellikle gitmeyi aklınızın ucundan bile geçiremeyeceğiniz, ulaşılması zor yerlerde bulabilirsiniz . Ancak bir tane bulduğunuzda hangi Pals sattıklarına göz atabilirsiniz. Bazen Felbat'ı satışa sunulan Dostlar arasında bulabilirsin, o yüzden buradan satın alabilirsin. Tek sorun fiyatın yüksek olması olabilir o yüzden cüzdanlarınızı hazırlayın veya aşağıdaki yöntemleri kullanın.


Alfa Patronunu Yakala


Daha ileri seviyedeki oyuncular için bir alternatif de Alpha Boss gibi Felbat'ı bulup yakalamaktır. Unutulmuş Ada'nın güneydoğu kısmını ziyaret ederek bulabilirsiniz; seviyesi 23'tür. Düşman unsuruna hakim olmak ve savaşı kolaylaştırmak için Ejderha tipi Dostları yanınıza alın.


Zindanları ziyaret edin


Felbat, yüzeyde tam olarak karşılaşmayacağınız bir Dosttur, ancak onu zindanları ziyaret ederek bulma şansınız vardır. Mountain Stream Grotto'ya gidin ve yerel zindanları ziyaret edin. Felbat'ı burada normal formunda ya da zindan patronu olarak bulma şansınız var. Para harcamak veya güçlü bir patronla savaşmak istemiyorsanız, bu Dostu bulmanın hızlı ve kolay bir yoludur.

34 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page