top of page

Palworld: En Zor Alfa Dostları, Dereceli

Alfa dostlarını yenmek zordur ancak yetenekleri Palworld oyuncuları için çabaya değerdir.

Alfa Dostlar nadir ve güçlü bir Dost türüdür, ancak güçlerinin bir sonucu olarak onları yenmek ve elde etmek de daha zordur. Bu özel Pal kategorisi, adlarının ve resimlerinin yanında küçük bir şeytan simgesiyle gösterilir. Alpha Pal'ler mevcut tasarımların sadece varyasyonları olsa da, onları akranlarının üzerine çıkaran bonus Pasif Beceriler ve çoğu zaman benzersiz Ortak Becerileri ile birlikte gelirler.

Alfa arkadaşlar genellikle oyun dünyasının her yerinde standart bir kalıplaşmış düzeni takip eden zindanlarda bulunur . Bir oyuncu bir zindandaki bir boss'a nasıl ulaşacağını öğrendiğinde, aynı rotayı takip ederek onu başka bir zindanda da bulabilir. Mükemmel savaşçılar ve işçiler yaratmanın yanı sıra, Alpha Pal'ler normal Pal'lardan çok daha fazla para eder. Önemli bir gelir elde etmek için en iyilerinden bazılarını yetiştirmek akıllıca bir fikir olabilir . Ancak birçoğunu yenmek kolay değil.


7 Astegon


Güçlü Ejderha Bir Binek Olabilir

 • Damlalar: Pal Metal Külçesi, Saf Kuvars

 • Seviye 48

Astegon güçlü bir Karanlık/Ejderha Elementi Dostudur. Haritanın kuzeydoğu noktasındaki 3 Nolu Yaban Hayatı Koruma Alanı adasında ve Obsidian Dağı zindanlarında bulunabilir. Diğer birçok Dragon Element türü gibi, eğer Astegon başarılı bir şekilde ele geçirilirse, oyuncular gerekli Ortak Yeteneğinin kilidi açıldıktan sonra onu binek olarak kullanabilirler .

Oyuncular Astegon'la savaşmak için Buz ve Ejderha Dostlarını getirmelidir. Bu Dost, Drakonik Nefes ve Karanlık Lazer gibi bir dizi güçlü beceriye sahiptir. Yakalanırsa Astegon, hem El İşi hem de Madencilik Uygunluğuna sahip bir işçi olarak da kullanılabilir.


6 Blazamut


Güçlü Saldırılara Sahip Güçlü Ateş Elementi Dostu

 • Damlalar: Kömür, Alev Organı

 • Seviye 49

Volkanik bir patlama sırasında doğduğu söylenen Blazamut, çeşitli yararlı kullanımlara sahip güçlü bir Ateş Elementi Dostudur. Madencilik ve Kindling alanlarında usta olan Blazamut, oyuncular Blazamut Eyer Dost Teçhizatı'nı ürettiği sürece karada konuşlu bir binek olarak da kullanılabilir.


Blazamut Obsidian Dağı'nın güneybatı tarafında bulunabilir. Blazamut'un ateşli etkilerini etkisiz hale getirmek için mümkün olduğu kadar çok Su Elementi Arkadaşı getirin. Yakalanırsa Blazamut'un Magma Kaiser Partner Yeteneği, oyuncunun binekliyken ateş hasarını artıracaktır.


5 Lyleen Gecesi


Güçlü Karanlık Element Patronu Harika Bir Şifacı Yapıyor

 • Droplar: Düşük Sınıf Tıbbi Malzemeler, Güzel Çiçek, Yenilikçi Teknik Kılavuz

 • Seviye 49

Lyleen Noct, "Uçurumun İmparatoriçesi", güçlü bir Karanlık Element türüdür ve oyundaki en iyi şifa ve tıbbi Dostlardan biridir . Sakin Işık Tanrıçası Ortak Becerisi ile Lyleen Noct, oyuncuyu iyileştirebilir ve savaş sırasında HP'yi büyük ölçüde yenileyebilir.

Bu Pal aynı zamanda İlaç Üretimi, Toplama veya El İşi üzerinde çalışmak için de çok faydalıdır. Lyleen Noct, Cryst Breath ve Blizzard Spike gibi birçok güçlü dövüş becerisine sahip, yenilmesi en zorlu Dostlardan biridir. Oyuncular bu Karanlık Element patronuna Ejderha tipi müttefikleri kullanarak karşı koyabilirler.


4 Nekromus


Çeşitli Kullanım Alanlarıyla Dark Element Alpha

 • Düşüşler: Pal Metal Külçesi, Büyük Pal Ruhu

 • Seviye 50

Necromus, Kum Tepeleri'nin kuzey ucunda bulunan güçlü bir Karanlık Element Dostudur. Rock Mızrağı ve Spirit Flame dahil olmak üzere bir dizi güçlü dövüş becerisi sayesinde, bazı güçlü Ejderha Dostlarının yardımı olmadan Necromus'u yenmek zor olabilir . Yenilirse Necromus bir Büyük Dost Ruhu düşürebilir. Bu öğe , diğer Dostların istatistiklerini yükseltmek ve çeşitli alanlardaki yeteneklerini geliştirmek için kullanılabilir . Oyuncular bu Pal'ı karada konuşlu bir binek olarak kullanmak için Necromus Saddle'ı üretebilirler.


3 Paladius


Güçlü Nötr Eleman Başlığı Montaj Olarak Kullanılabilir

 • Damlalar: Pal Metal Külçe, Elmas

 • Seviye 50

Muhtemelen oyundaki en güçlü Nötr Element Dostlarından biri olan Paladius, Kum Tepeleri'nin kuzey ucunda bulunan centaur benzeri zırhlı bir yaratıktır. Paladius ele geçirildiğinde Madencilik ve Kerestecilik için ve karada konuşlu bir binek olarak kullanılabilir .

Paladius'a binmek için oyuncuların öncelikle Gökkubbenin Kutsal Şövalyesi Ortağı Yeteneğinin kilidini açacak Paladius Eyerini yapmaları gerekecek. Oyuncular Paladius'u yenmek için çeşitli element türlerini kullanabilirler ancak Dark Element Pals en etkili olanı olacaktır.


2 Jetdragon


Güçlü Yeteneklere Sahip Güçlü Bir Ejderha

 • Damlalar: Polimer, Karbon Fiber, Elmas ve Saf Kuvars

 • Seviye 50

Jetdragon, Obsidian Dağı'nın doğu tarafında bulunan Efsanevi bir Göksel Ejderhadır ve oyuncuların oyunda edinebileceği en iyi uçan bineklerden biridir . Bu Alfa Dost'u alt etmek zordur ve oyuncular Jetdragon'u alt etmek için güçlü Buz Elementi dostlarıyla hazırlıklı gelmelidir.
Hava Füzesi Ortağı Yeteneği ile Jetdragon bir binek olarak kullanılabilir ve aşağıdaki düşmanların üzerine göklerden bir füze fırlatıcı ateşleyebilir. Bu yeteneğin kilidini açmak için oyuncuların öncelikle Jetdragon'un Füze Fırlatıcı teknoloji öğesini üretmeleri gerekecek.


1 Frostallion


Monte Edilme Özelliğine Sahip Güçlü Bir Buz Tipi

 • Damlalar: Buz Orgu, Elmas

 • Seviye 50

Frostallion, Mutlak Sıfır Ülkesi'nin doğusunda bulunan Efsanevi Buz Elementi Dostudur. Bir dizi güçlü buz yeteneği sayesinde Frostallion'u yakalamak zor olabilir. Ancak bir kez elde edildiğinde mükemmel bir binek ve savaşçı olur.

Frostallion, oyuncunun silahlarını buz hasarı kullanmaya dönüştüren ve binildiğinde hasar artışı sağlayan Ice Steed Partner Skill'e sahiptir. Bu Dost'un binek olarak kilidini açmak için oyuncuların öncelikle Frostallion Saddle'ı üretmeleri gerekecek.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page