top of page

Palworld: En Kötü Ortak Becerileri

Ortak becerileri Palworld'de güzel bir nimet olabilir, ancak buna değmeyen bazı beceriler de vardır. İşte hangi becerilerin yetersiz kaldığı.Oyuncular Palworld'deki farklı Pal çeşitlerini keşfedip yakaladıkça , her Pal türünün belirli bir pasif veya aktif beceriyle geldiğini fark edecekler. Bunlar Ortak Becerileri olarak bilinir . Ortak becerileri o belirli türe özeldir ve genellikle çiftçilik, binme veya dövüş gibi belirli bir alanla ilgilidir.


Bu beceriler, oyuncular Pal Yoğunlaştırma mekaniğini kullanarak oyunda ilerledikçe yükseltilebilir . Burada oyuncular, aynı türden diğer Dostları feda ederek bir Pal'ı ve partnerinin becerisini yükseltebilirler . Her ne kadar öznel olsa da (bazı oyuncular bu listedeki becerilerin bazılarını beğenebilir ve kullanabilir), bazı partner becerileri diğerleri kadar yararlı değildir.


6

Altıncı His

Ne Zaman Faydalı Olacağını Asla Bilemezsiniz • Tür: Leezpunk

 • Etkisi: Etkinleştirildiğinde, yakındaki zindanları tespit etmek için altıncı hissi etkinleştirin.


Altıncı His, doğru anda potansiyel olarak çok yararlı olabilecek bir ortak becerisidir ancak o anın ne zaman olabileceğini tahmin etmek zordur. Altıncı His, oyuncuların bu beceriyi etkinleştirerek zindanların nerede olabileceğini tespit etmelerini sağlar. Etkinleştirildiğinde, oyuncunun zindana olan kaba yönü ve mesafesi pusulada gösterilecektir.


Daha önce keşfedilmiş bir zindanın bulunması yararlı olsa da (çünkü zindanın konumu kabaca bilinmektedir), oyuncular bu yeteneği ne zaman kullanacaklarını asla bilemeyecekler ve hiçbir pasif etki sunmuyor. Bu kötü bir partner becerisi değil ama göründüğü kadar iyi de değil.


5

Kabarık Kalkan

Çok amaçlı • Tür: Lamball

 • Etkisi: Etkinleştirildiğinde oyuncuya bir kalkan gibi donatılacak veya bir çiftliğe atandığında ara sıra yün düşürecek.


Giriş bölümünde de belirtildiği gibi, partner becerilerinin çoğu bir bakıma faydalıdır ancak asıl soru ne kadar faydalı olduğudur. Fluffy Shield'ın çift amaçlı olma avantajı var. Oyuncuyu savaşta korumak için kullanılabilir veya savaşta istenmiyorsa ekstra kaynaklar oluşturabilir.


Sorun şu ki, kalkan oyunun belirli bir bölümünden sonra kullanışlı olmayacak; Oldukça erken bir zamanda oyuncular Lamball'ı partilerinde taşımak istemeyecekler . Kaynaklara gelince, yünün sınırlı dışkısı , kullanımı sınırlı olduğu ve zaten yaygın olarak mevcut olduğu sürece ancak bu kadar ileri gidebilir.


4

Pecapaka Yünü

Binek ve Çiftçilik Ortağı Becerisi • Tür: Melpaca

 • Etkisi: Üzerine binilebilir ve bazen bir çiftliğe atandığında yünü düşürür.


Bu becerinin güncel olmayan iki temel işlevi vardır. İlk olarak oyuncular, oyunun çok daha erken safhalarında mevcut olan Fluffy Shield partner becerisi gibi başka yerlerden yün elde edebilirler. Sürüş işlevi açısından, karşılaştırmalı bineklerden çok daha yavaştır ve sürüş sırasında başka hiçbir bonus sunmaz.


Temel istatistiklerde benzer bir Dost , Melpaca'nın binildiğinde koşma hızı bu diğer yaratığa göre %50 daha yavaş olan Eikthyrdeer'dir . Bu nedenle, daha iyi seçenekler ortaya çıktığı için gerçekte ne binicilik ne de çiftçilik için kullanılmamalıdır.


3

Yardımcı Tavşan

Yararlıdan Daha Sinir bozucu • Tür: Flopie

 • Etkisi: Bir takımdayken oyuncunun yanında belirir ve yakındaki eşyaları otomatik olarak alır.


Her ne kadar sahip olunması yararlı bir beceri gibi görünse de, Flopie'nin takımda olması oldukça can sıkıcı bir hal alıyor. Bu, bir oyuncunun eşyaları almayı ve sahip olduklarını takip etmeyi seven türden biri olduğunda vurgulanır.


Oyuncuların koleksiyon için dışarı çıkması gibi belirli durumlarda yararlı olabilir, ancak o zaman bile sürece yardımcı olacak daha iyi ortak becerileri mevcuttur.


2

Sert kafa

Yalnızca Marjinal Kazançlar • Tür: Rushoar

 • Etkisi: Oyuncu tarafından sürülebilir ve monte edildiğinde kayaları yok etme/madencilik verimliliğini artırır


Bineğe binme ve hareket hızını artırma yeteneği özel bir yetenek değildir. Pek çok hızlı Dost, ilk önce bakılması gereken bu yeteneğe sahiptir. Madencilik kayalarındaki artan verimlilik yalnızca monte edildiğinde mümkündür.


Bu nedenle çoğu zaman Hard Head oyuncuya aşırı derecede faydalı olmayacaktır ve bu beceriyi kullanma fırsatları son derece sınırlıdır. Bu nedenle, Cattiva gibi yönetimi daha kolay bir Pal ve onun daha kullanışlı bir ortak becerisi lehine genellikle kaçınılması gereken bir ortak becerisi ve bir Pal'dır .


1

Meyve Seçici

Bir Fark Görmeyeceksiniz


 • Tür: Yetenek

 • Etkisi: Bazen bir çiftliğe atandığında kırmızı meyveler düşürür.


Caprity'nin ortak becerisi, bir çiftliğe atandığında periyodik olarak böğürtlen bırakmasına olanak tanır. Çiftlik, herhangi bir anda en fazla 4 Arkadaşın otlayıp eşya bırakmasına olanak tanıyan bir temel binadır. Bu, kapasitenin sınırlı olduğu ve herhangi bir eski Dost için kullanılmaması gerektiği anlamına gelir. Kırmızı meyvelere pek çok farklı yerden ulaşılabilir: Açık dünyada, Gezgin Tüccar'dan veya Berry Plantation'dan .


Kırmızı meyvelerin elde edilebileceği yolların çeşitliliği nedeniyle , bu ortak becerisi pek kullanışlı değildir ve Caprity, daha kullanışlı bir Dost yerine çiftlikte yer kaplayabilir. Oyuncular, bu ortak becerisine güvenmek yerine, daha fazla kırmızı meyveler elde etmek istiyorlarsa bir plantasyon oluşturmak için 3 Meyve Tohumu, 20 Odun ve 20 taş toplamalıdır.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page