top of page

Palworld: En İyi Ateş Dostları

Ateş Dostları, Palworld'de ilerlemek, soğuk alanlarda sıcaklık sağlamak ve hem fırınlara hem de sobalara yakıt sağlamak için çok önemlidir.Fire Pals, Palworld'ün ilk bölgesi kadar erken bir zamanda ortaya çıkıyor ve bir oyuncunun yolculuğunda sıklıkla varlığını sürdürüyor. İster savaşa yardım ediyor olsun, ister ocaklarda cevher eritiyor, ister akşam yemeği pişiriyor olsun, Ateş Elementi Dostlarının etrafta olması her zaman faydalıdır.


Ateş ayrıca iki farklı elemente karşı avantajlı olması nedeniyle Palword'de bulunan Elementler arasında benzersizdir . Ateş Elementi, hem Çim hem de Buz elementi Dostlara karşı ekstra hasar verir; bunlardan birincisi oyunun erken ortası alanlarında oldukça yaygın, ikincisi ise oyunun buzlu geç oyun bölgelerinde sıklıkla bulunur.


FlambelleFlambelle, işe yararlık söz konusu olduğunda en iyi erken dönem Ateş Dostlarından biridir , ancak daha sonra şaşırtıcı derecede yararlı olmaya devam eder. Flambelle şu İş Uygunluklarına sahiptir: Kindling 1, Handiwork 1, Transporting 1 ve Farming 1. İş Uygunluklarının bu karışımı, Flambelle'in üssün etrafında çeşitli şekillerde yardım etmesine olanak tanır, ancak en önemlisi, otlatırken alev organları üretir. Çiftlik. Alev Organları, özellikle Çöller ve Volkan gibi bölgelere meydan okumak için gereken Isıya Dayanıklı Zırh dahil olmak üzere pek çok faydalı öğenin oluşturulmasında kullanılır.


Buşiİlk kez bir Patron olarak karşılaşılan Bushi, takıma katılacak son derece güçlü bir Dosttur. Çeşitli ölümcül saldırıları ve seviye atladıkça Çim, Buz ve Elektrik Elementlerinden gelen saldırıları doğal olarak öğrenme yeteneği ile Bushi, düşmanları kolaylıkla kesebilir. Ortak Becerisi "Brandish Blade", "Iagiri" adı verilen güçlü bir ışınlanma saldırısı gerçekleştirmesine olanak tanır. Savaş dışında bile Bushi, aşağıdaki Çalışma Uygunluklarıyla yardımcı olabilir: Yakma 2, El İşi 1, Toplama 1, Odunculuk 3 ve Taşıma 2.


Bu Çalışma Uygunlukları, Bushi'nin taban çevresinde çeşitli görevleri yerine getirmesine olanak tanır, ancak onu özellikle büyük miktarlarda odun hasadı için uygun hale getirir.


WixenBüyücülük eğilimli bu Dost, yakalanacak başka bir harika Ateş Dost'tur; savaşta makul miktarda hasar verirken aynı zamanda sadece aktif olarak oyuncunun saldırılarına Ateş Elementini de ekler. Wixen üsse geri döndüğünde şu Çalışma Uygunluklarına sahiptir: Yakma 2, El İşi 3, Taşıma 2. Bunlar , cevheri metale ve malzemeleri daha iyi gıdaya dönüştürmenin yanı sıra Tezgahlarda ve Montaj hatlarında öğelerin birleştirilmesinde harikadır .


SuzakuOyunun şu ana kadar bahsedilenlerden çok daha ilerisinde, Suzaku, Kuzeydoğu Çölü'nde ve bölgede bir Dünya Baş Düşmanı Suzaku'yla birlikte bulunabilir . Mükemmel bir Binek görevi görebilecek uçan bir Dost olan Suzaku, hava savaşını daha da çekici hale getirmek için bindiği sırada tüm Ateş Saldırılarını güçlendirir. Suzaku, inanılmaz hızlarda cevher eritmesine ve yiyecek pişirmesine olanak tanıyan Kindling 3 İş Uygunluğuna sahiptir, bu nedenle fırınlara odaklanmak için birini üssünde tutmak kullanışlı olabilir.


Blazehowl ve Blazehowl GecesiReptiroYanardağın yukarılarında bulunan Reptyro, oldukça basit becerilere sahip Ateş/Yer Dostlarıdır. Bir şeyleri yakıyorlar, bir şeyler çıkarıyorlar ve oyuncular bunları kullanarak daha verimli bir şekilde bir şeyler çıkarabiliyorlar. Kindling 3 ve Mining 3 ile üsse olağanüstü bir performans sergiliyorlar, büyük miktarlarda taş topluyorlar ve fırınları açık tutuyorlar. Sahada taşları ve cevheri kolayca kırmak için kullanılabilirler, ancak gerçekte Digtoise genellikle o özel niş için daha iyi bir seçimdir.


BlazamutYanardağın derinliklerinde bulunan Ölümcül Dost Blazamut, tehlikeli bir Dünya Patronu ve değerli bir müttefiktir. Seviye yükseltme yoluyla Yer ve Nötr Element saldırılarına erişim ve onu sürerken Ateş Saldırılarını artıran Ortak Becerisi ile Blazamut harika bir savaş bineği olabilir. Alternatif olarak, Blazamut tabana yerleştirildiğinde Kindling 3 ve Mining 4'e sahiptir, bu da onu bir işçi olarak Reptyro'ya biraz daha iyi bir alternatif haline getirir.


FalerilerFaleriler , monte edildiklerinde Ice Pals'tan eşya düşmelerini artıran fantastik uçan bineklerdir ve aynı zamanda üssün etrafında yardımcı olmak için Kindling 3 ve Transporting 3'ü de içerir. Seviye atlama becerilerinin tamamı Ateş Elementidir, dolayısıyla bazı mükemmel saldırılara erişimleri vardır ancak beceri meyvesinin yardımı olmadan çok yönlülükten yoksundurlar. Bir Faleris almak, kuzeydoğu Yaban Hayatı Koruma Alanı'nda bazı yasa dışı faaliyetler gerektirir, bu nedenle oyuncuların bir Faleris bulmak için oyunun oldukça ilerisine gitmeleri gerekecektir.


Jormuntide IgnisJormuntide Ignis, Jormuntide'in bir çeşidi olup Sulama 4'ü Kindling 4 ile ve Su Türünü Ateş Türü ile takas eder. Doğal olarak, bu değişim onları sadece bu listeye dahil etmekle kalmıyor, aynı zamanda Kindling 4'e sahip tek Dost olarak da işaretliyor. Bu da onları eritme ve pişirme işlerinde inanılmaz derecede etkili kılıyor. Tehditleri hızlı bir şekilde ele almalarına yardımcı olmak ve oyuncu onları sürerken Ateş saldırılarının etkinliğini artırmak için güçlü Ateş, Ejderha ve Elektrik saldırı becerilerini öğrenirler.


İşin zor kısmı bir tanesini yakalamaktır çünkü oyuncuların vahşi olanları bulmak için Volkan'ın kuzeyindeki Yaban Hayatı Koruma Alanı'na baskın yapması gerekecek. Alternatif olarak normal bir Jormuntide yakalandıktan sonra üreme yoluyla da elde edilebilirler.


Comments


bottom of page