top of page

Palworld: Eşya Taşımada En İyi Dostlar

Palworld'de Pals pek çok farklı görevi yerine getirebilir ve bazıları oyuncular için eşyaları taşıma konusunda çok iyidir.

Palworld'deki üssün meşgul olması uzun sürmüyor . Oyuncular seviye atladıkça çok geçmeden küçük bir alanda pek çok şey oluyor; Arkadaşlar maden ve taş madenciliği yapıyor, odun için kerestecilik yapıyor, ekim yapıyor, hasat yapıyor, el işçiliği yapıyor ve hatta bazen yetiştiriyor. Dost terbiyecileri, kendileri için Dost yetiştirme kaynaklarına büyük ölçüde güvenmeye başlarlar, ancak üslerinin darmadağın ve dağınık olmadığından emin olmak için yanlarında doğru Dostların bulunması gerekir.

Pal'lar kazdıkları, kereste yaptıkları ve hasat ettikleri eşyaları bıraktıkça, oyuncuların bu eşyaları bir saklama kutusuna taşıyacak doğru Pal'lara sahip olmaları gerekir, böylece bu eşyalar işçilik için kullanılabilir. Pal terbiyecileri bu işi her zaman kendileri yapmayı tercih edebilirken, aynı anda taşıyabilecekleri şeyin bir sınırı vardır ve bir üs boyunca yapılan birkaç yolculuk değerli zaman alır. Neyse ki taşıma işini devredebilecekleri bazı mükemmel Dostlar var.


10 Cattiva


Yeni Başlayan Oyuncular İçin Faydalı

İşe Uygunluk

 • Elişi Seviye 1

 • Taşıma Seviyesi 2

 • Toplama Seviyesi 1

 • Madencilik Seviye 1

Lamball'lar ve Chikipis'in yanı sıra Cattiva'lar da oyuncuların oyunda yakaladığı ilk Dostlar arasındadır ve hem başlangıç ​​alanında hem de kuzeydoğu ve güneybatıdaki adalarda bulunur. Neyse ki, oyunun başlarında eşyaların taşınmasında onlara güvenmek iyi. Aslında onların özel becerisi, oyuncunun taşıma kapasitesini artırması için malzeme tutan "Kedi Yardımcısı"dır. Toplama, Madencilik ve El İşlerine uygunlukları sayesinde üste de yardımcı olurlar.

Bununla birlikte, Cattiva'ların bazen yapabildikleri tüm görevler nedeniyle dikkatleri dağılabilir ve genellikle ilk gevşeyen veya fazladan mola verenler olur. Sonuç olarak, Cattiva'lar oyunun erken safhalarında eşyaları taşımak için harika arkadaşlardır ancak oyuncu Paldex'ini genişlettikten sonra daha iyi seçeneklerle değiştirilmelidir.


9 Penking


Yükseltilmiş bir Pengullet gibi

İşe Uygunluk

 • Elişi Seviye 2

 • Taşıma Seviyesi 2

 • Sulama Seviyesi 2

 • Madencilik Seviye 2

 • Soğutma Seviyesi 2

Penking, Tanzee ve diğer erken oyun arkadaşları gibi her işi bilen bir kişidir ancak daha yüksek İş Uygunluğu seviyelerine sahiptir. Tıpkı El İşi, Sulama ve Madencilik uygunlukları gibi, Penking'in Taşıma yeteneği de Seviye 2'dedir. Ancak, çeşitli İş Uygunluklarına sahip diğerleri gibi, Penking'in de yapılması gereken diğer görevlerden dolayı dikkatinin dağılması riski vardır. Yine de, boşluğu dolduracak ve diğer arkadaşlara nakliye konusunda liderlik edecek bir Penking'in olması her zaman faydalıdır.Oyuncular, başlangıç ​​alanının güneyinde, denizin karşısındaki 1 Nolu Yaban Hayatı Koruma Alanı'nda bir Penking'i yakalayabilirler . Penking aynı zamanda vahşi doğada bulunan yumurtalardan da çıkabilir ve hatta Donmuş Kanatların Mühürlü Diyarı'nda seviye 15 Alfa patronudur.


8 Tombat


Oyunun Erken Döneminde Taşımak İçin En İyi Dost

İşe Uygunluk

 • Taşıma Seviyesi 2

 • Toplama Seviyesi 2

 • Madencilik Seviye 2

Üslerinde taşıma için en iyi pPal'leri almaya kararlı oyuncular için Tombat, oyunun başlarında mevcut olan en iyi dosttur. Dost terbiyecileri bu Dost'u doğdukları yerin yakınında ve doğu ve batıdaki adalarda çok erken bir zamanda bulabilirler, ancak yalnızca geceleri vahşi doğaya meydan okumaya istekli olmaları durumunda.

Tombat'ın yalnızca üç İşe Uygunluğu vardır. Bu başlangıçta kağıt üzerinde çok etkileyici görünse de pratikte Tombat'ın diğer görevlerden daha az dikkati dağılacağı ve eşyaların taşınmasına daha fazla odaklanacağı anlamına geliyor. Dahası, Tombat'ın Taşımacılıktaki 2. Seviyesi, çoğu Arkadaşın yalnızca 1. Seviye Çalışma Uygunluğuna sahip olduğu erken safhalarda onları özellikle etkili kılıyor.


7 Beegarde

İşe Uygunluk

 • Ekim Seviyesi 1

 • Elişi Seviye 1

 • Odunculuk Seviye 1

 • İlaç Üretimi Seviye 1

 • Taşıma Seviyesi 2

 • Toplama Seviyesi 1

 • Çiftçilik Seviye 1

Tüm dost terbiyecileri birden fazla İşe Uygunluğa sahip bir Arkadaşı sever. Her ne kadar sadece birkaç görevde uzmanlaşmış arkadaşlar daha hedefli olabilse de, oyuncular bir üstte hayatın gelgitlerine ayak uydurmak için neye ihtiyaç duyabileceklerini asla tam olarak bilemezler. Beegarde'ın üstün olduğu nokta burasıdır; ekin ekebilir ve toplayabilir, odun kesebilir, ilaç yapabilir, bal üretebilir ve hatta oyunculara işçilik konusunda yardımcı olabilir. Tüm bu beceriler sadece Seviye 1 olmasına rağmen, Taşımaları Seviye 2'dir, yani eşyaların taşınması gerektiğinde gerçekten kendine gelir.

Çeşitli görevlerin tamamlandığından emin olmak için bir üssünde bir Beegarde'ın olması harikadır, ancak kullanışlılığı onları bulmanın diğer Dostlara göre daha zor olduğu anlamına gelir. Bir arıdan beklendiği gibi, Beegardes genellikle Frostbound Dağı'nı çevreleyen ormanlardaki merkezi adaların kuzeydoğusuna doğru bir Elizabee'yi korurken bulunur .


6 Gorirat


Oyunun Başından Ortasına Kadar Bulunan En Yüksek Taşıma Seviyesine Sahip Pal

İşe Uygunluk

 • Elişi Seviye 1

 • Kerestecilik Seviye 2

 • Taşıma Seviyesi 3

Goriratları oyunun ilk yarısında bulmak kolay olabilir, ancak Seviye 2'de Odunculuğa ve Seviye 1'de ara sıra El İşlerine yardımcı olarak herhangi bir üsse değerli bir katkı sağlarlar. Ancak güçleri Seviyelerinde yatmaktadır. 3 Taşıma. Mutlu ve motive olmak için çok az yiyeceğe ihtiyaç duyarlar ve daha büyük Dostlar kadar sık ​​​​sık sıkışıp kalmadan üssün etrafında hareket edebilecek kadar küçüktürler.Goriratlar, merkezi adaların kuzeydoğusundaki Frostbound Dağı'nı çevreleyen ormanlık alanlarda Beegardes ile aynı bölgelerde bulunabilir.


5 Quivern


Eşya Taşımada Güçlü Olan Oyun Ortası Çok Yönlü Bir Oyuncu

İşe Uygunluk

 • Elişi Seviye 1

 • Taşıma Seviyesi 3

 • Toplama Seviyesi 2

 • Madencilik Seviye 2

Oyuncular oyunun başlarında birçok çok yönlü oyuncuyla karşılaşır, bu nedenle oyunun ortasında çeşitli Çalışma Uygunluklarına sahip daha güçlü bir tane bulmak harika. El İşçiliği'nde 1. Seviye ve hem Toplama hem de Madencilik'te 2. Seviyeye sahip olan Quivern, ayakta kalması gereken yetenekli bir Dosttur. Ancak Taşımacılıkta Seviye 3'te bu açıkça onun gücüdür ve mutluluklarını ve akıl sağlığını kontrol altında tutmak için çok fazla yiyeceğe ihtiyaç duymaz.

Quivern'leri ele geçirmek çok zor değil ama haritanın batısındaki adada bulunan 2 Nolu Yaban Hayatı Koruma Alanı'na bir gezi gerektiriyor. Alternatif olarak, Kanatlı Zalim'in Mühürlü Diyarı'nda oyuncuların çok fazla zorluk yaşamadan üstesinden gelebileceği Seviye 23 Alfa boss vardır.


4 Mossanda Lüks


Üssün Gücünü Korumaya Yardımcı Olan Bir Taşıma Uzmanı

İşe Uygunluk

 • Elişi Seviye 2

 • Kerestecilik Seviye 2

 • Taşıma Seviyesi 3

 • Elektrik Üretimi Seviye 2

Her ne kadar normal Mossanda eşya taşımada aynı derecede iyi olsa da, Mossanda Lux biraz daha üstündür çünkü Seviye 2 Elektrik Üretme yeteneği Seviye 2 Bitki Yetiştirme yeteneğinden daha kullanışlıdır, çünkü pek çok Dost bu İşe Uygunluğa zaten sahiptir. Mossanda ve Mossanda Lux ayrıca El İşi ve Kerestecilik yeteneklerine sahiptir, ancak Seviye 3 Taşımacılık onların en güçlü İşe Uygunluğudur. Ek bir avantaj olarak, Mossanda'ların mutlu olmaları için çok fazla yiyeceğe ihtiyaçları yoktur, bu nedenle herhangi bir zamanda bir çiftin aynı anda bir üstte olması tamamen mümkündür.

Mossanda Lux , haritanın en doğusundaki adada, Doğal Köprü hızlı seyahat noktasının hemen kuzeydoğusunda bir Alfa patronu olarak bulunabilir . Ancak bu Pal 31. Seviyedir ve bu nedenle aslında yalnızca daha deneyimli Pal terbiyecileri için tasarlanmıştır. Alternatif olarak, Frostbound Dağı'nı çevreleyen ormanlık alanlarda normal bir Mossanda yakalanabilir.


3 Ragnahawk


Hem Taşıma Hem Yakma İşlerinde Güvenebileceğiniz Bir Dost

İşe Uygunluk

 • Kindling Seviye 3

 • Taşıma Seviyesi 3

Eşyaları bir üssün etrafında taşıma konusunda mükemmel olan birkaç uçan Dost vardır, ancak Ragnahawk belki de en iyi seçenektir. Taşımacılıkta Seviye 3 ile çok güvenilirdir. Bununla birlikte Kindling'de de Seviye 3'e sahiptir, bu da oyuncuların üretim için çok fazla külçeye ihtiyaç duyduğu oyunun ortasından sonuna kadar ideal olmasını sağlar. Ek olarak, yalnızca iki İşe Uygunluk sayesinde Ragnahawk'ların dikkatinin diğer görevlerden dağılması ihtimali daha azdır.Vanwyrm ve Faleris benzer olsa da Vanwyrm Kindling'de yalnızca Seviye 1'e sahiptir ve Faleris çalışmaya devam etmek için daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyar, bu da Ragnahawk'ı üstün bir seçim haline getirir. Ancak Ragnahawk'ı yakalamak daha zordur ve yalnızca haritanın güneybatısındaki yanardağa göğüs geren Pal terbiyecilerine açıktır.


2 Helzefir


Yalnızca Nakliyeye Adanmış Bir Dost

İşe Uygunluk

 • Taşıma Seviyesi 3

İlk bakışta Helzephyr'in istatistiklerine bakıldığında bazı oyuncular etkilenmemiş olabilir, çünkü Taşıma onun İşe Uygunluğunun tek koşuludur. Üsdeki başka herhangi bir konuda yardımcı olamasa da, bu mutlaka kötü bir şey değildir, çünkü genellikle taşınması gereken bir şey vardır. Ayrıca, Seviye 3 Taşımacılık dışında hiçbir şeyin olmaması, Helzephyr'in dikkatinin başka hiçbir şey tarafından dağılmayacağı ve yoğun bir temelde gerçekten parlayabileceği anlamına gelir.

Helzephyr, eşyaları taşımak için harika bir dosttur ancak gökyüzünde yükseklerde uçtuğu ve yalnızca geceleri ortaya çıktığı için yakalanması zordur. Yine de, kesinlikle çabaya değer . Oyuncular kendi Helzephyr'lerini oyunun merkezindeki adalarda bulabilirler; bu adalar Issız Kilise'nin hemen yukarısından Frostbound Dağı'na kadar uzanır.


1 Wumpo


Oyunda Taşımak İçin En İyi Dost

İşe Uygunluk

 • Elişi Seviye 2

 • Odunculuk Seviye 3

 • Taşıma Seviyesi 4

 • Soğutma Seviyesi 2

Her ne kadar İşe Uygunluğu daha az olan Arkadaşlar daha odaklanmış oldukları için birçok açıdan daha iyi olsa da konu Wumpo olduğunda rekabet yoktur. Seviye 4 Nakliye ile Wumpo oyundaki en iyisidir. Hem El İşi hem de Soğutmada Seviye 3 Odunculuk ve Seviye 2'nin yanı sıra, her temelde yararlı olduğunu kanıtlayan olağanüstü bir Dosttur, ancak oyuncular Seviye 1 Ekim yerine Seviye 2 Soğutmayı değiştirmek isterlerse bunun yerine Wumpo Botan'ı tercih edebilirler. Ancak oyuncular, Wumpo'nun büyük bir Dost olduğunu ve bu nedenle mutlu ve üretken kalabilmek için bol miktarda yiyeceğe ihtiyaç duyduğunu bilmelidir.

Taşımada bu kadar yüksek bir seviye, Wumpo'nun oyunda diğer birçok Dost'tan daha sonra bulunması anlamına gelir. Oyuncuların haritanın en kuzeybatısındaki karlı biyoma gitmesi ve dondurucu koşullara göğüs germesi gerekiyor. Alternatif olarak, Pal terbiyecilerinin batıdaki adadaki 2 Nolu Yaban Hayatı Koruma Alanı'nda Wumpo Botan'ı yakalaması daha kolay olabilir.

72 görüntüleme0 yorum
bottom of page