top of page

Palworld'deki Dev Ağaç Nedir (& Neden Oraya İnşa Etmemelisiniz)

Palworld'deki dev ağaç akıllara gelen çözülmemiş bir gizemdir, ancak oyunda bunun ne olabileceğini açıklayan ince ipuçları vardır.  • Palworld'deki dev ağacın, çeşitli mitolojilerden Dünya Ağacı olduğu ve muhtemelen Palpagos Adaları'nı sisle kapladığı ve oyunun kulelerine güç verdiği tahmin ediliyor.

  • Oyuncular, yüksek seviyeli uçan binekleri kullanarak Dünya Ağacı adasına ulaşmanın bir yolunu keşfettiler.

  • Gelecekte alan keşfedilebilir hale geldiğinde ve daha iyi açıklandığında tüm yapılar muhtemelen silineceğinden, Dünya Ağacı adasında inşaat yapılması önerilmez.


Palworld , hikayeye veya hikayeye daha az vurgu yapan tonlarca oyun mekaniğiyle dolu olmasına rağmen , ekranın sol üst köşesindeki dev ağaç, oyuna ilk çıkışından bu yana katılan 19 milyon insanın çoğunun ilgisini çekti. piyasaya sürülmüş. Palpagos Adaları'na dağılmış Günlük girişlerinin ötesinde Palworld'de doğrudan bir hikaye olmadığından , dev ağacın ne olduğu ve oyunun Pal nüfusu için ne anlama gelebileceği oyuncuların hayal gücüne bırakılmıştır.


Bununla birlikte, bu Günlük girişlerinin içinde aslında bazı ilginç bilgiler yatıyor. Zoe Rayne ve Grizzbolt'un geçmişini anlatan Tower Boss girişlerinin yanı sıra , daha önce adalara ayak basan karakterin hikayesini yeniden anlatan Castaway Journals da mevcut. Bir giriş aslında dev ağaçtan bahsediyor ve bunun ne olabileceğine ve Palworld için ne anlama gelebileceğine dair bazı ipuçları veriyor


Palworld'deki Dev Ağaç Dünya Ağacıdır

Henüz Geliştirilmemiş Bir LokasyonPalworld'de çok fazla bilgi veya hikaye olmamasına rağmen , Günlük girişlerinde Dev Ağacın ne olabileceğine dair birkaç ipucu var. Castaway'in Günlüğü - 6. Gün, daha önce gelen kaşif hakkında aydınlatıcı bir giriş içeriyor. Bu kayda göre dev ağaç, çeşitli din ve inançlara ait mitlerde bahsedilen Dünya Ağacı olabilir . Kazazedenin ileri sürdüğü hipotezlerden biri, ağacın Palpagos Adaları'nı sisle kaplayarak dış dünyanın onu veya ilginç Dostlarını keşfetmesini engelliyor olabileceğidir. Dünya Ağacı aynı zamanda adanın etrafındaki kulelere de güç veriyor olabilir; yani Palworld'ün Kule Patronlarının yerleri .


Palworld'ün dışında , Dünya Ağacı genellikle evrendeki denge ve uyum temalarıyla ilişkilendirilirken, diğerleri onun köklerini ve dallarını dünyevi ve ruhsal alemler arasında bir bağlantı olarak görür. Konseptin ilginç bir yorumu da Palworld ile bağlantılı olabilir . Bazı Hint-Avrupa şaman inanışlarına göre, yaygın bir Dünya Ağacı motifi, dev ağacın dallarında şamanları yumurtadan çıkaran dev bir kuşun görüntüsüdür; bu, ağacın yaratık toplama oyunundaki kökenine dair bir ipucu olabilir.


Dünya Ağacına Nasıl Gidilir?

İnsanlar Ağacı Zaten KeşfettiHer ne kadar Dünya Ağacı - Palworld'de uzak mesafeden görülebilen hemen hemen her şeyden farklı olarak aslında ulaşılabilir olmasa da - yani, geleneksel anlamda değil. YouTube'daki DotSlashFrag gibi bazı oyuncular dev Dünya Ağacı'na ulaştı ve oradakiler pek de iç açıcı olmayabilir . Görünüşe göre, oradaki alanı engelleyen dev bir kırmızı duvarın olmasının bir nedeni var ve bunun nedeni , buranın, oyunun geliştiricileri PocketPair tarafından oluşturulan, Palworld'ün henüz geliştirilmemiş bir alanı olmasıdır . Devasa ağaç adasında hiçbir şey yok, bu da onu bir üs için en kötü yerlerden biri yapıyor.


DotSlashFrag'in gösterdiği gibi, şu anda Jetragon gibi yüksek seviyeli uçan bir bineği kullanarak insanları Dünya Ağacı adasından uzaklaştıran yarı saydam kırmızı duvarın üzerinden uçmak fazlasıyla mümkün . Bununla birlikte, oldukça yüksek duvarı aşmak için yeterli hızı sağlamak için Legend, Swift ve Runner gibi belirli Pasif Beceri güçlendirmelerinin gerekli olduğu söyleniyor. Bu özellikler, oyunun üreme ve yoğunlaştırıcı mekaniği kullanılarak Pals'a aktarılabilir, bu nedenle şu anda Dünya Ağacına ulaşmak aslında oldukça kolaydır, ancak geliştiriciler ona ulaşma yeteneğini istedikleri zaman yamalayabilirler.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page