top of page

Palworld'de Dost Davranışıyla İlgili Büyük Bir Sorun Var

Pals, Palworld deneyiminin omurgasıdır, ancak oyun, işlevlerinin bir alanında yetersiz kalıyor ve bu da birçok başka soruna neden oluyor.  • Palworld'de Pals'la ilgili yol bulma sorunları, üslerde ve vahşi doğada verimliliklerini ve navigasyonlarını sınırlıyor.

  • Temel tasarım ve düzen ayarlamaları yol sorunlarını en aza indirebilir ancak yaratıcılığı ve oyun hızını kısıtlar.

  • Palworld'deki yol bulma sorunu gelecekteki güncellemelerde potansiyel olarak çözülebilir, ancak geliştirici Pocketpair'in öncelikleri belirsizdir.


Pals toplamak, Palworld'ün en büyük çekiciliklerinden biridir , ancak mevcut durumunda, bir unsur Pals'ın oyundaki işleyişini ciddi şekilde engelliyor. Palworld , diğer Dostlara ve patronlara karşı savaşlarda oynanabilir karaktere katılmaktan daha fazlasını yapabilen koleksiyonluk yaratıkların kullanışlılığıyla ilgilidir. İster zorla askere alınsın ister isteyerek çalıştırılsın, Pal'lar Palworld'de oluşturulan çiftliklerde veya fabrikalarda işin omurgasını oluşturur ve onların verimliliği bir bütün olarak oyundaki ilerleme üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.


Genel olarak konuşursak Pals, özel olarak görevlendirilmeden kendileri için anlamlı olan işi üstlenir. Bir Dost'u belirli bir göreve ayarlamak en iyi şekilde, söz konusu Dost'u iş istasyonuna fiziksel olarak atarak gerçekleştirilir; bu, yine de genel olarak etkili olma eğiliminde olan kaba bir yöntemdir. Arkadaşların, parti menüsünden kontrol edilebilecek uygun iş uygunluğuna sahip olmaları gerekir. Çoğu Dost çeşitli işlere uygundur, bu nedenle bir üste yeterince toplandıktan sonra belirli bir görevi üstlenebilecek birini bulmak genellikle zor değildir.


Pal Pathing Palworld'de Düzgün ÇalışmıyorPal'lar bir üs çevresinde büyük ölçüde kendi hallerine bırakılabildiğinden, yol bulma onların genel etkinliğinin büyük bir bölümünü oluşturur. Arkadaşların çevrelerinde gezinebilmeleri ve kendi istekleriyle görevden göreve geçebilmeleri, temel NPC yapay zekası aracılığıyla yol alabilmeleri gerekiyor. Ne yazık ki, Palworld'de yönlendirme uygulaması şu anda ortalamanın altında , bu da Pals'ın konumlar arasında takılıp kalmasını veya üslerin belirli öğelerinde herhangi bir tutarlılıkla gezinmek için çabalamasını kolaylaştırıyor.


Palworld'de verimli bir temel oluşturmak büyük ölçüde Pals'ı neyin tetiklediğini anlamaya ve buna göre ayarlama yapmaya dayanır; bu da öğretici olmaktan çok sinir bozucu ve keyfi hissettiren bir öğrenme eğrisi oluşturabilir. Bunun bir örneği, durumun gerçek bir nedeni olmamasına rağmen, Pals için genellikle bir sorun gibi görünen iç merdiven setlerinde yatmaktadır . Bu, çok katlı üsleri Pals'ın geçebileceği dış merdivenlere güvenmeye zorlayabilir ve bu da temel işlevsellik sağlama adına genellikle tuhaf tasarımlara yol açabilir.


Yol bulma sorunları yalnızca Palworld'deki üslerde çalışan Dostlar için geçerli değildir , çünkü vahşi doğada uygunsuz davranışlara rastlamak da çok kolaydır. Düşmanların da tuhaf yerlerde sıkışıp kalma eğilimi vardır ve bu da bazen onları savaş amaçları açısından tamamen yasak hale getirebilir. Ayrıca doğrudan duvarlara doğru yürüme eğilimi de sergiliyorlar ve bu da genel olarak içine girme hissine önemli ölçüde zarar veriyor. Güçlü Dostlar temelde işlevsel olmayan yaratıklar olarak karşımıza çıkabilir ve oyunun bazı ciddi sorunlarının olduğunun hatırlatılmasıyla her türlü merak veya keşif duygusu kolayca kaybolur.


Palworld Üslerindeki Yol Sorunlarını Nasıl Çözebiliriz?Sonuçta, Palworld'de bir üs inşa etmenin en iyi yolu, düz bir arazi alanını duvarların içine kapatmak ve gerekli her şeyi içine atmak olabilir ; bu, anlaşılması hayal kırıklığı yaratan ve uygulanması tatmin edici olmayan bir durumdur. Ayrıca genel çevreyi de göz önünde bulundurmak önemlidir, çünkü Pal'lar kaynak bulmak için dışarı çıkarken veya uçurumdan düşerken tepelerin dibinde sıkışıp kalabilirler. Kusursuz bir çözüm yok, çünkü Pals bazen doğrudan, engelsiz çevrelerindeki nesnelerle etkileşime girmeyi reddeder, ancak temel tasarımın ilginç unsurlarını ortadan kaldırarak sorunu en aza indirmek kesinlikle mümkündür.


Yol bulma sorunlarını çözmenin bir başka basit yolu da tabanlarda daha küçük Pal'lar kullanmaya odaklanmaktır çünkü özellikle büyük olanlar geometriyle daha fazla mücadele etme eğilimindedir. Dostlar, boş yeri olmayan alanlardan geçme konusunda iyi değildirler ve aşırı büyük Dostlar köşelere takılıp temel görevleri tamamlayamaz hale gelirler. Jormuntide, Palworld'de yakalanacak en havalı Dostlardan biri olabilir , ancak devasa deniz yılanını bir üs olarak kullanmak iyi bir seçim değildir. Bu kısıtlamalar, yaratıcılığı büyük ölçüde sınırlandırıyor ve sorunlar belirlenip düzeltmeler yapıldıkça zaman zaman oyun temposunun yavaşlamasına neden oluyor.


Palworld Güncellemelerinde Yol Belirleme DüzeltilebilirPalworld'ün erken erişim durumu , kitlelere yayınlanacak kadar oynanabilir bir durumda olmasına rağmen Palworld'ün genel olarak tamamlanmaktan uzak olduğu anlamına geliyor. Sonuç olarak yol oluşturma , değişikliklerin yapılacağına dair bir garanti olmasa bile gelecekteki güncellemelerde çözülebilecek bir sorundur . AI sorunlarını düzeltmek karmaşık olabilir ve bazen koddaki temel hatalara kadar gelse de ( Aliens: Colonial Marines'teki AI'yı mahveden yazım hatası durumunda olduğu gibi ), daha temel sorunlar genellikle kapsamlı değişiklikler gerektirir.


Yol belirleme ile ilgili bazı sorunlar, muhtemelen, Pals'ın aşırı miktarda boşluk olmadan iç merdivenlere karşı duyduğu doğal isteksizlik gibi, yoğun bir revizyona gerek kalmadan çözülebilir. Üs yönetimi ve imar gibi diğer fikirler, yol belirleme sorunlarının yarattığı sorunları hafifletmeye yardımcı olabilir ve genel olarak bir üssün işletilmesi üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilir. Palworld'de yol belirlemeyi düzeltmek için hangi adımlar atılırsa atılsın , bir şeylerin olması gerektiği açık çünkü bu, şu anda oyunun erken erişim sürümünü etkileyen en büyük sorunlardan biri.


Palworld'ün mevcut yol haritası, temel düzeltmelerden çok içerik eklemelerine odaklanıyor, bu nedenle Pocketpair'in oyunda mevcut sorunlar açısından hangi geliştiriciye öncelik vereceğini söylemek zor. Lansman sırasında karşılaşılan sorunları çözmek, uzun ömürlülüğün anahtarı olabilir; çünkü güçlü başlangıçlar yapan birçok erken erişim oyunu, topluluğun en çok istediği alanlarda yetersiz geliştirici desteği nedeniyle bocalıyor. Palworld şu anda Pals'ı olması gerekenden daha garip hale getiren bazı ciddi yol bulma sorunlarının kurbanı, ancak gelecekte bazı düzeltmelerin geleceğini umuyoruz.
댓글


bottom of page