top of page

Palworld'de Cephaneye Demir İsraf Etmeyi Durdurun ve Bunun Yerine Bunu Yapın

Palworld'deki cephane, kaynak açısından çok yoğun bir yatırım haline gelebilir, bu nedenle bu yöntem, oyuncuların büyük miktarda zorlukla kazandıkları metalden tasarruf etmesini sağlayabilir.  • Palworld'de cephane üretmek yoğun kaynak gerektirir ve eğer oyuncular yeterli altın elde edebilirlerse toplu cephane satın almak daha iyi bir seçenek olabilir.

  • Belirli bir Karaborsacıyı öldürmek ve belirli bir Gezgin Tüccardan cephane satın almak, oyuncuların kolayca cephane almasını sağlar.

  • Bu, mermi yapmak için gereken uzun üretim süresinden tasarruf edecek ve oyuncuların kaynaklarını diğer işçilik öğelerinde kullanmalarına olanak tanıyacak.


Palworld'de cephane üretmenin ne kadar kolay olabileceğine rağmen , cephane elde etmenin, oyuncuların metal sürülerini israf etmesini önleyen daha kolay bir yolu var. Silahlar, yaratık toplama türündeki oyuncular için en büyük fantezi haline geldi ve Palworld bunu doğru şekilde yapan ilk kişilerden biri oldu. Harmanlanan diğer mekaniklerle birlikte basit ama eğlenceli silah oyunu, Palworld'ün tarihteki en başarılı oyun lansmanlarından birine girmesine yardımcı oldu. Bu başarılı lansman , gelecek yıl erken erişim için planlanan gelecekteki içeriklerin bir yol haritasını şimdiden oluşturdu .


Palworld'ün silahları basittir ancak oyuncular oyunda ilerledikçe yardımcı olmaya devam eder. Tüm oyuncular, teknoloji ağacı aracılığıyla günümüzün ateşli silahlarına ilerleyen sopalar, yaylar ve mızraklarla başlar. Ancak, daha yüksek seviyeli Dostlar bulundukça çoğu silahın, oyuncunun kendi Dostlarının verebileceği hasarla eşleşmeyeceğine dair bir uyarı var. Bu, silahların işe yaramaz olacağı anlamına gelmiyor ancak ana hasar kaynağı olmaktan ziyade uzun menzilli destek gibi hissedecekler.


Palworld'de Metal Olmadan Cephane Nasıl Elde EdilirReddit kullanıcısı Aksi_Food875 sayesinde , metal kullanarak toplu cephane elde etmenin bir yolu bulundu. İlk adım, haritanın doğu ucundaki, Mossanda ve Mossanda Lux için boss savaşlarını içeren bir adaya gitmek. Bu adanın uzak ucunda, hızlı seyahat noktasının yakınında, Palworld'ün Kara Pazarcılarından biri olacak . Bir sonraki bölüm, daha yüksek bir sağlık havuzuna sahip oldukları ve zincirli tüfekle donatıldıkları için Karaborsa tüccarını öldürmeyi içeren en zor kısım olacak. Onu öldürmenin ödülü her seferinde 24 bin altın civarında olacaktır .


Öldürüldükten sonra adada gökyüzüne fırlayan dev bir kaya arayın ve en kolay bineği kullanarak onun etrafında bir daire çizerek Pazarlamacıya dönün. Bundan sonra yeniden doğacak ve aynı ödüller karşılığında tekrar öldürülebilecek. Bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayın ve ardından devam edin. Oyuncular altın ihtiyacını giderdikten sonra Fisherman's Point'e gidin ve yeşil giyen Gezgin Tüccar ile konuşun. Her tür cephaneyi nispeten ucuz bir fiyata satıyor , bu da onu en iyi toplu cephane kaynağı yapıyor.


Bu süreç uzun görünebilir, ancak yine de kullanılacak ve toplanacak kaynak miktarıyla karşılaştırıldığında daha kolaydır. Ayrıca, eğer oyuncuların halihazırda büyük miktarlarda altınları varsa, o zaman Karaborsacı tamamen atlanabilir. Bu kaynaklar çoğunlukla Dostlar tarafından toplanabilse de, bu seçenek bu kaynakları üs inşa etme veya başka öğeler üretme gibi başka alanlarda kullanma olanağını açar. Belki de en iyi kullanım , mükemmel üreme için çok sayıda Dost yakalamak amacıyla daha fazla Pal Küresi üretmek olacaktır .


Palworld'de Karaborsacı Nasıl Yenilir?Karaborsacıyla meşru bir şekilde mücadele edildiğinde kolay bir mücadele değildir, ancak neyse ki onu kandırmanın kolay bir yolu vardır. Oyuncuların bir üs oluşturmak için bir Palbox inşa etmeleri ve ardından ipin pazarlamacının ayaklarına inmesi için bir asılı tuzak kurmaları yeterlidir . Bu onu havaya fırlatacak ve hareket etmesini ya da karşılık vermesini imkansız hale getirecektir. Bundan sonra oyuncular devasa sağlık havuzlarını ölene kadar azaltırlar. Kısa sürede büyük miktarda hasar verebilen bir Dost ile bu en hızlı şekilde gerçekleşecektir.


Bu numarayı yapmaya çalışmadan önce bilmeniz gereken iki önemli şey var. Birincisi, bu, altın çiftliğinin üzerinde çalıştığı tek Karaborsacıdır , çünkü geri kalanı o kadar çabuk yeniden doğmayacaktır. İkincisi, onu yendikten sonra Palbox'ı kırmak gerekiyor, yoksa yeniden doğmayacaktır. Bunun yanı sıra, ister cephane ister Palworld'de satılabilecek herhangi bir şey satın almak olsun, büyük miktarda altın toplamak için bu harika bir yöntemdir .


Palworld'de Cephane Hakkında Bilmeniz Gereken Her ŞeyŞu anda Palworld'de beş tür cephane mevcuttur ; tek fark, üretim çabası ve bunların hangi silah için kullanıldığıdır. Bu beşi sırasıyla Tüfek, Tabanca, Tek Atış Tüfeği, Av Tüfeği ve Saldırı Tüfeği için kullanılan Kaba, Tabanca, Tüfek, Av Tüfeği ve Saldırı Tüfeğidir. Kullanılan cephane hasarı etkilemez ve beraberinde hiçbir özel etki taşımaz. Ancak, daha güçlü cephane türlerinin üretilebilmesi/edinilebilmesi, gelecek için ilginç bir özellik olacaktır.


Kaba ve Tabanca cephanesinin yapımı o kadar da pahalı değil, yalnızca normal külçe ve barut gerektiriyor, ancak önemli miktarlarda üretilirse bu fiyat artacaktır. Ancak diğer üç cephane türünün rafine külçelere ihtiyacı var, bu da daha uzun ve daha maliyetli bir süreç. Bu, cephaneyi üretmek yerine satın almanın en büyük kısmı. Altın elde etmek, ister yasal olarak ister hilelerle olsun, biraz zaman alacak olsa da, işçiliğe göre daha az zaman alır ve daha fazla kaynak tasarrufu sağlar.


Oyuncular mermileri para harcamadan veya hileler yoluyla elde etmek istiyorlarsa, minimum düşman düşüşü dışında en iyi yöntem Pal işçileri olacaktır. Bunun en büyük zorluğu büyük miktarda odun kömürü, kükürt, kömür ve cevher üretebilecek bir baz veya bazlar bulmak olacaktır. Son ikisi her iki tür külçeyi yapmak için kullanılacak, barut yapmak için kömür ve kükürt birlikte eklenecek. Genel olarak, cephane yapmak en zor süreç değildir ancak oyuncu için önemliyse daha uygun maliyetli yapılabilir.


Palworld, Pocketpair'in arzu ettiği oyuna dönüştükçe silahlar ve cephaneyle ilgili mekaniklerin değişme ihtimali var . Karaborsacı hilesinin bir şekilde yamalanması veya zayıflatılması olasılığı mevcut, ancak oyun harika ve eğlenceli oynanışıyla övünüyor gibi göründüğünden, ona asla dokunulmama şansı var. Gelecek ne olursa olsun, bu yöntem Palworld oyuncuları tarafından cephane elde etmek ve büyük zorluklarla kazanılan metallerin israf edilmesini önlemek için kullanılmalıdır .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page