top of page

Palworld'de Arkadaşlarınızı Bu Şekilde Yakalayamıyorsanız Yanlış Yapıyorsunuz

Belirli bir numara, yaratıkları yakalamanın en temel içgüdülerinden bazılarından kaçınmayı gerektirse bile Dostları yakalamayı çok daha kolaylaştırır.  • Dost Kürelerini bir Dost'un sırtına fırlatmak, onu yakalama şansını büyük ölçüde artırır ve zayıflamamış bir Dost'u yakalama olasılığının azalmasını telafi eder.

  • Arka bonusu kullanmak, düşük seviyeli Dostlar üzerinde daha etkilidir ve çatışmadan ayrılmadan önce hasar vermek, ele geçirme şansını optimize edebilir.

  • Yakalama olasılığı düşük olsa bile bir Dost Küresini bir Dost'a fırlatmak savaşta, özellikle de boss dövüşlerinde zaman kazandırabilir.


Palworld'de Pals'ı yakalamak çok basit bir mekanizma gibi görünebilir, ancak aslında bunu yapmanın diğer yöntemlerden çok daha üstün bir yolu var. Yakalamanın temel fikri Pokémon'daki çalışma şekline benzer ; oyuncular, yakalamak istedikleri yaratıklara, onları başarılı olma şansına sahip olacak kadar zayıflattıktan sonra Pal Küreleri atarlar. Bu, süreçte herhangi bir benzersiz komplikasyonun bulunmadığını varsaymayı kolaylaştırabilir, ancak Pals'ı ele geçirmek, Palworld'ün kendine özgü bir değişiklik içerdiği alanlardan biridir.


Palworld'de Pal Kürelerini israf etmek sinir bozucu olabilir çünkü bunların genellikle Paldium parçalarından , tahtadan ve taştan yapılması gerekir. Kürelerin ve malzemelerin tükenmesi, üretim masasına dönmeden önce ekstra yiyecek aramayı gerektirir, bu nedenle Pokéball'ları yeniden stoklamak için Pokémon Merkezine atlamak kadar hızlı bir süreç değildir. Pal Kürelerini vahşi doğada rastgele damlalar halinde bulmak da mümkündür, ancak genellikle sağlam Küreler boyunca koşmak, üretim için gerekli parçaları sağlayan Paldium kayalarını bulmaktan daha zordur.


Arkadaşlarınızın Sırtına Küreler Atmak Büyük Bir Bonus SağlarHer ne kadar genel istek arzu edilen herhangi bir Dost ile hemen çatışmaya girmek olsa da, aslında çoğu zaman agresif bir karşılaşmadan tamamen kaçınmak en iyisi olabilir. Bir Dost Küresini bir Dost'un sırtına fırlatmak, onu yakalama şansını önemli ölçüde artırır ve aradaki fark, daha önce dayak yememiş bir Dost'u yakalamaya çalışmanın önemli ölçüde daha az olan olasılığını telafi etmek için genellikle yeterli olabilir. Ayrıca, doğası gereği biraz el altından yapılmış olmasına rağmen, Pals'ın karaborsada satılabileceği , askere alınabileceği veya kesilebileceği bir oyunda, değeri ne olursa olsun, biraz daha hoş görünüyor.


Bir Dost'un sırtına bir küre atarak elde edilen bonustan yararlanmak, tam bir tahmin oyunu olmak zorunda bile değildir. Önizleme yakalama oranı, bir geri bonusun devrede olup olmadığına dair bir gösterge gösterecektir , ancak bu, yakalamanın işe yarayacağının garantisi olmaktan hala uzaktır. Umut verici oranlarla başarısız olmak veya kasvetli oranlara rağmen başarılı olmak elbette hala mümkündür, ancak bir geri bonus göstergesine sahip olmak, genel Pal Sphere harcamalarını optimize etmeyi ve ne zaman dövüşmenin, savaşı atlamaya çalışmaktan daha iyi olabileceğine karar vermeyi kolaylaştırır.


Genel olarak konuşursak, arka bonusu savaşa girmeden kullanmak, daha yüksek seviyeli Dostlar üzerinde çok daha az etkilidir , çünkü desteğinin yararlarından büyük puanlar almaya çalışmak çoğu zaman işe yaramaz. Bazen faydalı olabilecek bir strateji, savaştan ayrılmadan önce Dostlara hasar vermek ve ardından zaten tükenmiş olan sağlık havuzuna arka bonusu eklemek için tekrar gizlice yaklaşmaya çalışmaktır. Bu elbette yönetilmesi güç bir şey olabilir, ancak genellikle el ele gitmeyen bu iki önemli avantajı birleştirmenin en iyi yoludur.


Pal Kürelerini Boşa Harcamak Bazen Palworld'de İyidirİlginç bir şekilde, bazen ona yakalanma ihtimali olmayan bir Dost'a bir Dost Küresi fırlatmak buna değebilir. Bu, fırlatılan kürelerin, yaralı Dostları tuzağa düşürmekte hızlı bir şekilde başarısız olsalar bile genellikle bir anlığına yakalayacağı gerçeğine varıyor. Bu animasyonların Pokémon'un sıra tabanlı mücadelesinde hiçbir avantajı yokken , Palworld'ün gerçek zamanlı doğası durumu tamamen dönüştürüyor. Bir Dost'u kısa süreliğine meşgul etmek, kürenin iyi bir kullanımı olabilir , özellikle de fazladan bir malzeme zaten hazırlanmışsa.


Savaşta kısa bir anı güvence altına almak için daha güçlü olanları harcamaktan kaçınmak amacıyla, bu manevra için standart Pal Kürelerini kullanmak elbette en iyisidir. Mega ve Giga Pal Kürelerinin uygun seviyelerde oluşturulması hala oldukça kolaydır, ancak daha yüksek seviyeli küreler giderek daha fazla kaynak yoğun hale gelmeye başlar ve genellikle gerçek yakalama fırsatları için ayrılmaları gerekir. Zaman kazanmak için küreler fırlatmak, genel yeniden yükleme veya yeniden konumlandırma fırsatları için yararlı olabilir, ancak en çok, her saniyenin önemli olduğu patron dövüşlerinde yararlı olabilir .


Güç Heykeli Palworld'de Yakalama Oranını ArtırabilirPals'ı ele geçirmenin bir diğer önemli hilesi, çok uzun süre görmezden gelinebilecek daha basit bir Palworld mekaniği olan Güç Heykeli'dir . Güç Heykeli sadece bazı ezoterik güçlendirmeler sağlamakla kalmıyor, (teorik olarak) bir oyuncunun genel ele geçirme gücünü artırmasına izin verme gibi inkar edilemez derecede önemli bir nimet de sağlıyor. Ayrıca Dostlar için çeşitli istatistiklerin artırılmasını mümkün kılar ve HP, Saldırı ve Savunmayı artırma seçenekleri de savaşı kolaylaştırarak genel Dost yakalamaya yardımcı olur.


Ne yazık ki, Güç Heykeli'nin güçlendirilmesi şu anda o kadar basit değil; çünkü yakın zamanda olası bir hata , genel yakalama oranını artırmak yerine düşüren bazı sorunlara neden oldu . Bunun evrensel bir sorun olduğu ortaya çıkarsa, geliştirici Pocketpair'in gelecekte sorunu çözmesi muhtemeldir, ancak şu an için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Güç Heykeli, sırf erişilebilir olması için bile inşa edilmeye değer çünkü ihtiyaç duyduğu 1 Teknoloji Noktası, 20 Taş ve 10 Paldiyum Parçasını bir araya toplamak özellikle zor değil.


Palworld'de Pals'ı yakalamanın tüm ayrıntılarını anlamak karmaşık ve hatta potansiyel olarak tutarsız olabilir, bu nedenle bu herkesin hemen ustalaşabileceği bir şey değildir. Ancak uzun vadede, en iyi teknikleri öğrenmek için birkaç dakikanızı ayırmak, çok fazla zaman ve emek tasarrufu sağlayabilir. Savaşta mümkün olan her saldırıda Pal'lara vurmak ve düştüklerinde onları yakalamaya çalışmak cazip görünebilir, ancak Palworld'ün geri bonusu gibi unsurların Pals'ı ele geçirmedeki en büyük zorluklardan bazılarını aşabileceği ortaya çıktı .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page