top of page

Palworld'de Çiftçiliği ve Üssünüzü Nasıl Otomatikleştirebilirsiniz?

Tüm işi Pals'a yaptırarak Palworld'deki Üs'teki işi otomatikleştirmek, kaynak üretimini oyuncu için çok daha kolay hale getirecek.Palworld'de çiftçiliği otomatikleştirmek yeni Dostlarınızın yardımıyla mümkün olacak. Birkaç farklı çiftçilik türü bir temelde otomatikleştirilebilir, bu da oyuncunun malzeme alma konusunda daha az endişelenmesine, maceraya atılma ve eve getirecek yeni Arkadaşlar bulma konusunda daha fazla endişelenmesine yardımcı olacaktır. Bu, ihtiyacınız olanı inşa etmenize ve daha fazlasını inşa etmek için bekleyen tamamen dolu bir sandığa dönmenize olanak sağlayacaktır.


Palworld'deki üssünüzde çalışan tüm Dostlar sayesinde , diğer görevleri yapabilmek için çiftçiliği otomatikleştirebilirsiniz. Ancak çiftçiliğin devam etmesi için Dostları mutlu ve sağlıklı tutmanız da gerekecek . Otomatik çiftlikleri mümkün olduğunca verimli hale getirmek için doğru Pals'ın doğru işleri yapmasını da gerektirecektir.


Palworld'de Çiftçiliği OtomatikleştirmePalworld'de iki ana otomatik tarım türü vardır : gıda üretimi ve kaynak üretimi . Bunların her ikisi de tam otomatik bir tabana ve daha fazla kaynağa sahip olmak için gerekli olacaktır, ancak biraz farklı şeyler gerektirirler. Bununla birlikte, her ikisi de , bitmiş ürünleri erişebileceğiniz bir saklama konteynerine taşımak için Taşıma özelliğine sahip birkaç Arkadaşa ihtiyaç duyacaktır .


Yiyecek üretimi için, bir Berry Plantasyonu veya bir Buğday Çiftliği (veya başka türde bir yiyecek çiftliği) inşa edin ve Ekim , Sulama ve Toplama özelliklerine sahip Dostlarınızın olduğundan emin olun . Bunlar arasında Palworld'de erkenden yakalayabileceğiniz Lifmunk , Tanzee , Pengullet ve Fuack gibi Pal'lar yer alabilir . Bu Dostlar, çiftliğin/çiftliklerin mahsul yetiştirmeye devam etmesini ve hasatı yakındaki bir Yem Kutusuna bırakmasını sağlayacak , böylece bir daha asla kendi başınıza doldurma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.


Kaynaklar için bu, kaynağın türüne bağlıdır. Üssünde çıkarılacak ağaçlar veya kayalar varsa, Tomruk Tutma veya Madencilik özelliğine sahip Arkadaşlar bunları otomatik olarak hasat edecektir, ancak ürünleri bir depolama konteynerine taşımak için Taşıma özelliğine ihtiyaçları vardır. Günlük Siteniz veya Taş Çukurunuz varsa , siz bunları bir Depolama konteynerine taşıyana kadar ilgili kaynak türünden en fazla 9.999 adet tutacaklardır.


Ancak Cevher madenciliğini otomatikleştirmenin tek yolu kaynağı üssünüzde bulundurmaktır. Bu, üssün sınırları içerisinde en az birkaç Maden yatağı bulunan bir Palbox'ı yerleştirmek için bir yer bulmak anlamına gelecektir. Yalnızca Madencilik 2 veya daha yüksek seviyeye sahip Pal'lar bunları çıkarabilir ve Cevheri bir depo sandığına aktarmak için yine de Nakil Yapabilen bir Pal'a ihtiyacınız olacak. Palworld'deki Digtoise , Anubis, Tombat ve Penking gibi arkadaşların hepsi otomatikleştirilmiş Cevher çiftçiliği için mükemmel seçimlerdir.


Ne olursa olsun sahip olduğunuz Dostlarınızı mutlu etmeniz gerektiğini unutmayın. Onları mutlu ve sağlıklı tutmak için her zaman yiyeceğe, yatağa ve dinlenebilecekleri bir spaya erişimleri vardır . Bu, tüm üssünüzün Palworld'de mikro yönetimi için orada olmadığınızda bile sorunsuz bir şekilde çalışır durumda kalmasını sağlayacaktır .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page