top of page

Palworld Buğday Tohumları Nasıl Elde Edilir, Nasıl Kullanılır)

Buğday, Palworld'de yetiştirebileceğiniz en önemli malzemelerden biridir, ancak önce bu bitkinin tohumlarını bulmak için araştırma yapmanız gerekir.Buğday Tohumları , Pal yetiştiriciliği için kek oluşturmak için kullanabileceğiniz önemli bir gıda maddesi olan Palworld'de buğday yetiştirmek için gereklidir . Bu nedenle Buğday Tarlaları, üssünü genişletmek ve aç Dostlarını beslemek isteyen herkes için Çiftlikteki ayrılmaz yerlerdir. Buğday Tohumları oldukça yaygın bir kaynak olabilir, ancak oyuna başlarken bu malzemenin nerede yetiştirileceği belirsizdir.


Bir Buğday Ovası inşa etmek için en az üç Buğday Tohumuna ihtiyacınız var ; bu, kurduktan sonra sürekli olarak Buğday bitkilerini yetiştirebileceğiniz bir yer. Palworld üssünüzü yeniden inşa etmeye çalışırken plantasyonu yok etmediğiniz sürece ilk birkaç tohumdan sonra çok fazla tohuma ihtiyacınız olmamalıdır . Tohum toplamak için dünyaya giderken üssünüzde bir Buğday Ovası için biraz yer ayırmayı unutmayın.


Palworld'de Buğday Tohumları Nereden Alınır?Rastgele sandıklarda Palworld'de Buğday Tohumları bulunur , ancak bu öğeyi aynı zamanda vahşi doğada belirli Dostlardan ganimet olarak da bulabilir ve farklı satıcıların mağazalarında satabilirsiniz . Sandıklar rastgele yeniden doğar ve açık dünyayı keşfetmeniz için çeşitli ödüller sunar. Bu, Büyük Kartal heykelleri arasında yapacağınız yolculuklarda yeni alanlara ulaşmaya çalışırken bir veya iki tohum bulmanın kolay bir yöntemidir.


Pals Dinossom , Flopie , Cinnamoth , Robinquill ve Bristla , elendiklerinde Buğday Tohumlarını düşürürler. Paldeck'inize bir yaratık eklendiğinde tohum elde etmek için bu Dostları Pal Küreleri ile de yakalayabilirsiniz . Hatta uğursuz oyuncular , nakavt edilmiş bir Dost'un üzerindeki Et Satırını kullanarak onu daha fazla eşya elde etmek için keserek topladıkları tohum miktarını en üst düzeye çıkarabilirler .


Küçük Yerleşim bölgesindeki Gezgin Tüccar da dahil olmak üzere bazı tüccarlar Buğday Tohumları da satarlar . Palworld'ün Pal Sıvısı veya Sülfür gibi daha nadir öğelerinin aksine , istediğiniz tohumları elde etmek için yalnızca Altın harcayabilirsiniz. Buğday Tohumu başına maliyeti 100 Altındır , ancak plantasyonunuzda sıfırdan yetiştirmenize gerek kalmadan hemen bir Buğday bitkisi satın almak için daha da fazla para harcayabilirsiniz.


Palworld'de Buğday Tohumları Nasıl Kullanılır?Buğday Tohumları , Buğday olarak yetiştirilir ve bu da Pal yetiştiriciliğine yönelik Pastaların bir bileşeni olan Un yapımında kullanılır . En az üç tohuma sahip olduğunuzda tek yapmanız gereken üssünüze dönmek ve hepsini bir araya getirerek bir plantasyon oluşturmaktır. Palworld'deki maceralarınıza devam ederken tarlaya sizin için buğday yetiştirmesi için Çim veya Su tipi bir Dost atayın .


Bu süreç, halihazırda bir Berry Plantasyonu veya benzer bir tarım alanı oluşturmuş olanlara tanıdık gelebilir. Buğday Tohumlarını almak ve kullanmak, Palworld'de güçlü yazımlara sahip benzersiz Dostlar oluşturmak için temel ama önemli bir adım sağlar .


Comments


bottom of page