top of page

Palworld Arsox'u Nerede Bulunur ve Yakalanır?

İşte Palworld'deki dört ayaklı ateşli yaratık Arsox hakkında bilmeniz gereken her şey.Palworld'de Arsox, dokunulduğunda sıcak olan tüylü bir koça benzeyen dört ayaklı ateşli bir yaratıktır . Ancak Palworld'ün devasa haritası göz önüne alındığında Arsox'u nerede bulacağımızı bilmek bazen yanıltıcı olabiliyor . Arsox, yakalanması diğer erken oyun Dostlarından biraz daha zor olan bir canavar olarak başka zorluklar da sunuyor.


Ancak Arsox'u bulup yakalamak, Palworld'deki üssünüz için en iyi Dostlardan biri olarak faydalı olabilir . Arsox'un bazı kullanışlı becerileri ve istatistikleri var, bu da onu üs yönetimi için ideal bir çoklu görevli ve arka cebinizde taşıyabileceğiniz iyi bir dövüşçü haline getiriyor. Neyse ki Arsox'un izini sürmeyi ve yakalamayı biraz daha kolaylaştıracak birkaç kullanışlı ipucu var.


Palworld'de Arsox'u Nerede Bulabilirim?


Palworld'deki Arsox KonumuArsox'u Kavurucu Yumurtadan çıkarma şansı olsa da , daha güvenilir bir yöntem haritada arama yapmaktır. Arsox'u vahşi doğada bulmak için, adalar boyunca kuzeydoğuya giderek Verdant Çayı adı verilen kemiklerle dolu bir bölgeye gidin . Burada suları geçmek sizi haritanın kaynayan sıcak lav nehirlerinin bulunduğu ateş bölgesine götürür . Burada, ateşli topraklarda dolaşan Arsox grupları da dahil olmak üzere, herhangi bir özel zırh gereksinimi olmadan özgürce keşfedebileceğiniz her türden Palworld Kindling dostlarını bulabilirsiniz .En az bir Arsox yakaladığınızda, batıda ve kuzeyde daha fazla yumurtlama noktası bulmak için aşağıda resimde gösterildiği gibi Paldeck'teki habitat haritasını kullanabilirsiniz.Arsox Nasıl Yakalanır?


Arsox'u yakalamanın en iyi şansı için, standart bir Palsphere kullanmak yeterince güçlü olmadığından, Palworld'ün Megasferlerinden en az birine ihtiyacınız var. Üç Atış Yayı gibi bir yay ve okla güçlendirilmiş atışlar yaparken Arsox'u zayıflatmak için Daedream gibi iyi bir saldırıya sahip bir arkadaş edinin . Ancak Arsox'un yandan takla atarak kolayca kaçabileceğiniz güçlü hücumuna ve mermi saldırısına karşı dikkatli olun .Sağlığı ciddi şekilde düştüğünde Arsox'u yakalamak için bir Megasphere fırlatın. Ancak en iyi başarı şansını elde etmek için bunu birden fazla kez denemeniz gerekebilir. Arsox'u bir Megasphere ile yakalayabilmelisiniz, ancak bu başarısız olursa, bir Gigasphere en iyi seçeneğinizdir. Arsox öldürülürse Boynuz veya Alev Organı düşürür.


Palworld'de Arsox Becerileri, İstatistikleri ve İşe UygunluğuArsox çıralı ve hantal bir dosttur , bu da onu üssünüzün etrafında tutmak için ideal bir Dost yapar, çünkü Odun için ağaçları kesebilir ve çeşitli işçilik malzemeleri üretmek için ateş yakabilir. Ayrıca Palworld'ün Cevherden yapılan Külçeleri gibi 2. seviye bir çıra arkadaşı olarak İlkel Fırın aracılığıyla kaynakları daha verimli bir şekilde üretmek daha iyidir .


Arsox ayrıca aşağıdaki Aktif Becerilere ve ayrıca boş bir beceri yuvasına sahiptir, bu da onu üssünüzü korumaya yardımcı olmak için elinizin altında bulundurulabilecek oldukça şık bir dövüşçü haline getirir:


Ignis Blast - 30 güçle ateş topu mermisi saldırısı.

Alevli Boynuz - 50 güce sahip bir düşmana karşı ateşli bir hücum saldırısı.


Arsox'un ayrıca saldırılarını %15 artıran ancak savunmasını %15 azaltan Sadist adında bir Pasif Yeteneği vardır. Ayrıca Arsox'u binek olarak bir eyerle de donatabilirsiniz.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page