top of page

Palworld Arkadaş Yakalamak İçin İpuçları

İşte Pal yakalama oranı hakkında bilmeniz gereken her şey ve bunu Palworld'de artırmak için yapabileceğiniz her şey.Palworld oynamaya başlar başlamaz , çeşitli pal kürelerini kullanarak arkadaş yakalamanın oyunun ana cazibesi olduğunu kısa sürede fark edeceksiniz. Zamanınızın çoğunu ya daha fazla küre yaparak ya da bunları haritanın her yerindeki arkadaşlarınızla dolaşarak geçireceksiniz.


Bir arkadaşınızı yakalamak amacıyla bir küre fırlattığınızda, onu atmadan hemen önce görüntülenen belirli bir başarı oranı vardır. Bazı temel mekaniklere ve eşyalara dikkat ettiğiniz takdirde bu oran oldukça kolay bir şekilde artırılabiliyor.


Hedef Arkadaşın Sağlığını Düşürün


Palworld'de bir arkadaşınızı gördüğünüzde farkedeceğiniz ilk şey, onu incelerken her birinin adının hemen altında bir sağlık barının bulunmasıdır. Bu çubuk , onlara Mızrak gibi yakın dövüş silahlarıyla vurarak veya Silah veya Arbaletlerle vurarak azaltılabilir ve aynı zamanda ele geçirme oranınızı artıran ana mekanizmadır.


Özellikle oyunun başlarında bir arkadaşınızı maksimum sağlıkta yakalamaya çalışırsanız çoğu zaman başarısız olursunuz. Şansı çok düşük olduğundan kürenin vücudundan sektiği zamanlar da olacaktır . Yakalama girişiminde bulunmadan önce her arkadaşın toplam sağlığının en az yüzde 25'ine düşürülmesi önemle tavsiye edilir.


Bir Savaştan Kaçınmak İstiyorsanız Geri Bonus ÖnemlidirPalworld'ün dev haritasını keşfederken, birçok nedenden dolayı belirli bir arkadaşınızla savaşmaya gücünüzün yetmediği zamanlar olabilir:

Düşman arkadaşınıza karşı savaşı kolayca kazanmak için kullanabileceğiniz doğru unsurlara sahip değilsiniz .


Sağlığınız düşük olabilir ve mümkün olduğunca herhangi bir savaştan kaçınmak isteyebilirsiniz.


Veya düşman arkadaşınız sizin mevcut seviyenizden çok daha yüksek bir seviyede olabilir .


Bu gibi durumlarda, eğer yine de arkadaşınızı yakalamayı denemek istiyorsanız, Geri Bonusunu kullanmanız gerekir . Bu bonus, arkadaşınızın farkına varmadan sırtından bir küreyle vurduğunuzda tetiklenir. Arkadaşınızla savaştaysanız veya arkadaşınız sizi fark ederse, bu da kafasında bir soru işaretiyle gösterilirse bunu kullanamayacağınızı unutmayın .


Geri Bonus, yakalama oranınızda önemli bir artış sağlar ve aynı zamanda kürenizin arkadaşınızın vücudundan sekme olasılığını da azaltır . Ancak, Geri Bonus ile ilk denemeniz başarısız olursa, hedef arkadaşınız size saldırmaya başlayacak ve tekrar denemeniz imkansız hale gelecektir.


Tuzaklar ve Durum Efektleri Oranınızı Artırabilir


Çeşitli tuzaklar ve durum efektleri Palworld'deki en hafife alınan mekaniklerden bazılarıdır, özellikle konu üst düzey arkadaşları yakalamak olduğunda . Oyunda seviye atladıkça çeşitli ayı tuzakları yaparak belirli dostlarınızı birkaç saniyeliğine hareketsiz bırakabilirsiniz. Ayrıca çeşitli durum efektleri uygulamak için mayın veya silah gibi öğeler de yapabilirsiniz .


Bunun dışında, bu durum efektlerini belirli dost yeteneklerini kullanarak düşmanlara da uygulayabilirsiniz . Bir düşman tuzağa düştüğünde veya bu etkilerden birine sahip olduğunda, o arkadaşın ele geçirme oranı artar. Bu artışı, efektten önce ve sonra pal küresini onlara doğrultarak görebilirsiniz ve bu mekanik, bazı durumlarda size kolaylıkla bir ton pal küresi tasarrufu sağlayabilir.


Kürelerin Katmanı ve Miktarı ÖnemlidirSon olarak, belirli bir arkadaşınızı yakalamaya çalışırken en önemli şey, sahip olduğunuz arkadaş kürelerinin türünü ve sayısını aklınızda tutmaktır . Örneğin, 40. seviyedeki bir arkadaşınızı temel veya Mega Küre kullanarak yakalayamazsınız. Benzer şekilde, yüksek seviyeli bir küre kullanırken onuncu seviyedeki bir arkadaşı yakalamaya çalışmak da israftır.

Seviye atladıkça ve yeni öğelerin kilidini açtıkça, yüksek seviyeli küreler oluşturabileceksiniz. Ancak bunlar aynı zamanda çiftçiliği oldukça zor olabilecek bir ton malzeme de gerektirir . Bütün bunlar bir araya gelerek küre yönetiminizi dikkate almayı önemli hale getirir.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page