top of page

Palworld 0.2.2.0 Güncellemesini Yayınladı

Pocketpair, popüler oyundaki bir dizi başka sorunu çözmenin yanı sıra can sıkıcı bir savaş hatasını da düzelten başka bir Palworld güncellemesi yayınladı.

Palworld güncellemesi 0.2.2.0 artık tüm platformlardan indirilebilir. Bu sürüm, bir dizi küçük Palworld sorununun yanı sıra sinir bozucu bir hasar hatasını da çözüyor.


Pocketpair'in canavarları evcilleştiren hayatta kalma oyunu, Ocak 2024 ortasındaki lansmanından bu yana ayda ortalama üç güncelleme alıyor. 0.2.2.0 yaması bugüne kadarki dokuzuncu revizyonu olup, Palworld 0.2.1.0 güncellemesinin açık dünya RPG'sinin Xbox ve Microsoft Store sürümlerine sunulmasından sadece birkaç gün sonra geldi.


Palworld Büyük Pal Saldırı Hasarı Hatasını Düzeltiyor

Yeni çıkan yamada ele alınan en büyük sorun, oyunun hatalı hasar ölçeklendirmesiyle ilgili. Özellikle güncelleme, bazı Pal saldırılarının verdiği amaçlanan hasarın yarıya indirilmesine neden olan bir sorunu çözüyor. Pocketpair'in değişiklik günlüğündeki ifadeler sorunun tüm saldırıları etkilediğini gösterse de Palworld oyuncularının sosyal medya raporları durumun böyle olmayabileceğini öne sürüyor. Yalnızca buz hasarı, hata nedeniyle sürekli olarak yarıya inmiş gibi görünürken, diğer saldırı türlerinin, temel nedeni bilinmeyen sorundan yalnızca bazen etkilendiği görülüyor.

Sorunun kendisi oyunda ilk günden itibaren mevcut değildi, ancak yalnızca 4 Nisan'da PC'ye gelen ve beş gün sonra RPG'nin Xbox sürümlerine ulaşan Palworld 0.2.0.6 güncellemesinde tanıtıldı. Yeni yamada ele alınan sorunların geri kalanı küçük niteliktedir. Örneğin, güncelleme, yakın zamanda animasyonlarının sonuna doğru isabet tespitini engelleyerek veya tamamen önleyerek hasar çıktılarını azaltacak şekilde kırılan Kabus Çiçeği ve Kabus Işını saldırılarını düzeltir.

Pal uyku animasyonları da yaratıkların yatakta yatarken titremesini azaltmak için ayarlandı. Ayrıca oyuncular artık oyunun önceki versiyonunda bu bağlamda çalışmayan Escape tuşuna basarak Antique Dresser karakter düzenleme ekranından çıkabiliyorlar. Bu düzeltme öncelikle PC oyuncularına fayda sağlayacak olsa da, Microsoft'un yeni konsollarından birini fare ve klavyeyle eşleştirirken hatanın kendisi de Xbox'ta mevcuttu. 0.2.2.0 yamasına eklenen değişiklik günlüğü, belirtilmemiş "küçük hataları" hedef alan bazı ek düzeltmelerin de paketin parçası olduğunu belirtiyor.


Palworld Xbox güncellemeleri genellikle PC'deki benzerlerinin gerisinde kalsa da , bu kez durum böyle olmadı, en azından önemli ölçüde. Yani oyunun Xbox ve Microsoft Store sürümleri, aynı güncellemenin 15 Nisan'da PC oyuncularına ulaşmasından yalnızca dört saat sonra 0.2.2.0 yamasını aldı. RPG'nin ilerleyen süreçte normal yama yayınlama hızını sürdürmesi beklenirken, Pocketpair zaten Palworld'e yeni bir ada ve PvP arenası tanıtacak olan 2024 yazında özellikle büyük bir içerik düşüşü planlandığını duyurdu .


Palworld Güncellemesi 0.2.2.0 Yama Notları

  • Tüm Pal saldırılarının amaçlanan hasarın yalnızca yarısını vermesine neden olan bir sorun düzeltildi.

  • "Nightmare Ray" ve "Nightmare Bloom" saldırılarının sonraki bölümlerindeki isabet tespiti düzeltildi.

  • Pal yataklarında uyuyan Pal'ların titremesi azaltıldı.

  • Artık antika şifonyerin karakter düzenleme ekranını ESC tuşunu kullanarak kapatabilirsiniz.

  • Diğer küçük hatalar düzeltildi.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page