top of page

Palworld’ün Keşfi, Zelda'nın Bir Özelliğinden Faydalanabilir

Palworld'ün açık dünyası devasadır ve The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom özelliği, onu keşfederken oyunculara büyük fayda sağlayacaktır.  • Palworld, Pokemon'dan birçok özelliği ödünç alıyor ancak aynı zamanda The Legend of Zelda: Breath of the Wild'dan da etkileniyor.

  • Oyun, oyuncuların yerleri daha kolay işaretlemesine olanak tanıyan Tears of the Kingdom'ın Purah Pad'ine benzer bir aracın uygulanmasından faydalanabilir.

  • Purah Pad'in canavarları, malzemeleri ve koleksiyon parçalarını takip etme yeteneği gibi bir özellik, Palworld'ün açık dünyasını daha kolay yönetilebilir hale getirecek.


Pocketpair'in yaratık toplayan hayatta kalma oyunu Palworld'ün, diğer serilerden ödünç alınan özelliklerle benzeri görülmemiş bir üne kavuşması uzun sürmedi . Pokemon , Palworld'ün özellikle "Pals" olarak bilinen Pokemon benzeri yaratıklarını yansıtmasıyla tanınan seridir . Aslında Palworld , erken erişime girdiğinden beri Pokemon benzeri özellikleri nedeniyle tutarlı tepkiler aldı , ancak Palworld'ün ilham kaynağının tek kaynağı Pokemon değil .


Nintendo'nun The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve devamı olan Tears of the Kingdom'ın etkisi, Palworld'ün açık dünyasının her yerinde, hatta yükleme ekranları arasındaki kısa piyano işaretlerine kadar bulunabilir . Haritası aynı zamanda keşfedilen hızlı seyahat noktalarını ve diğer ilgi çekici noktaları belirtmek için çeşitli işaretleyiciler ekleme yeteneğini içermesi nedeniyle Zelda'nın yeni döneminin oyunlarını da anımsatıyor . Ancak Palworld , BotW ve TotK'dan aldıklarına rağmen , Pocketpair'in oyunu erken erişim sırasında güncellemeye devam ederken uygulamayı düşünmesi gereken, dahil etmediği bir özellik var.


Palworld'ün Krallığın Purah Pad'indeki Gözyaşları Gibi Bir Araca İhtiyacı VarPurah Pad Gibi Bir Araç Palworld Oyuncularının Konumları İşaretlemesine Yardımcı Olacak


Purah Pad, Breath of the Wild'daki Sheikah Slate'in Krallığın Gözyaşları versiyonudur ve ikisi de çok benzer şekilde çalışır. Çeşitli işlevlerinden, Hyrule'da keşfi çok daha verimli hale getiren, sıklıkla yeterince kullanılmayan bir özellik vardır ve bu, Palworld için de aynısını yapar . Yeni başlayanlar için oyuncular, Sheikah Slate ve Purah Pad'de uzun mesafeleri görmelerine olanak tanıyan bir dürbün açabilirler. Ayrıca haritalarını hiç açmadan işaretlemek için yere altı adede kadar renkli iğne yerleştirebilirler. Hem BotW hem de TotK keşfedilecek sırlarla dolu olduğundan dikkatinizin dağılması kolaydır, dolayısıyla bu pinler neredeyse gereklidir.


Şu anda oyuncular Palworld'deki haritalarına işaretçiler yerleştirebilirler , ancak bunu yalnızca harita açıkken yapabilirler. Bu gerçekten yararlı olsa da, daha da faydalı olabilir. Oyuncular, Palworld'ün devasa açık dünyasını keşfederken , geceleri parlak yeşil renkte parlayan çok sayıda Lifmunk Heykeli gibi ilgi çekici noktaları muhtemelen uzaktan fark edecekler . Aynı anda birden fazla ilgi çekici nokta görme olasılıkları çok yüksektir, ancak haritaya yalnızca açıkken işaretleyici yerleştirebildikleri için, haritayı açıp her İÇN'nin yaklaşık konumunun yakınına bir işaretleyici yerleştirmekten başka seçenekleri yoktur. Bu nedenle, BotW ve TotK'daki gibi bir kapsamı kullanabilselerdi , daha sonra almak üzere bu İÇN'lerin tam konumunu işaretleyebilirlerdi.


Palworld Oyuncuları Öğeleri ve Arkadaşlarını Purah Pad Gibi Bir Araçla Takip Edebilir

Purah Pad'in faydalı özelliklerinden biri de canavarları, malzemeleri ve hatta yükseltildikten sonra Krallığın Gözyaşları'nın mini zindan Tapınaklarını bile takip edebilmesidir . Bulunacak sayısız Dost ve eşya olduğundan, bu şüphesiz Palworld'de bir yuva bulacaktır . Koleksiyon parçalarını, malzemeleri ve hatta Dostları takip etme yeteneği , Palworld'ün genişleyen açık dünyasını biraz daha yönetilebilir hale getirecektir; özellikle de bulunacak 100'den fazla Arkadaşın olduğu ve Pocketpair'in oyunu erken erişime çıkardıkça daha fazlasını eklemeyi planladığı göz önüne alındığında dönem.


Bazı yararlı özelliklerin bulunmamasına rağmen Palworld , Pokemon'un eski oyuncuları ve yeni gelenlerin yanı sıra hayatta kalma ve zanaat türlerinin hayranları için heyecan verici bir macera olmaya devam ediyor . Ancak Pocketpair, Palworld'deki diğer oyunların en iyi özelliklerini utanmazca ödünç almaya devam etmek istiyorsa , geniş ve tuhaf açık dünyasını keşfetmenin değerini artırmak için Tears of the Kingdom'ın Purah Pad'ine benzer bir şey eklemeyi düşünebilir .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page