top of page

Palia: Yeni Başlayanlar İçin 7 İpucu

Singularity 6 Inc.'den Palia, yeni başlayanlar için zorlu bir öğrenme eğrisine sahiptir. İşte bu yeni topluluk sim MMO'suna başlamak için en iyi ipuçları.  • Odak Sınırını Artırın: Odaklanmayı kullanarak beceri geliştirme oranınızı artırın; bu, Ejderha Heykeli'ni ziyaret ederek ve bir dua ve Şöhret sunarak artırılabilir.

  • Kasaba Halkının Hediye Tercihlerini Kontrol Edin: Kasaba halkına hediyeler vererek onlara yakınlaşın. Hediye tercihleri, Haftalık İstekler ve aralarından seçim yapabileceğiniz Beğenilen hediyeler listesiyle birlikte haftalık olarak değişir.

  • Balıkçılık Sıcak Noktalarını Bulun: Belirli bölgelerde kabarcık halkaları olarak görünen sıcak noktalarda balık tutarak nadir balık türlerini yakalayın. Yem kullanmak daha iyi sonuç verir ve oltalar Einar ile konuşarak elde edilebilir.


Palia , oyuncuların tek başına veya arkadaşlarıyla birlikte iş yapabileceği, yemek pişirebileceği, avlanabileceği ve kaynak çıkarabileceği eğlenceli bir maceradır. İster hareketli köyü keşfediyor olun ister çiftliğini mükemmelleştiriyor olsun, rahat MMO'da yapacak çok şey var.


Oyuncular oyuna başladıklarında nasıl oynamak istedikleri konusunda çok fazla özgürlüğe sahipler ve bu çok zorlayıcı olabiliyor. Kaynaklarını ve mahsullerini en üst düzeye çıkarmak istiyorlarsa oyuncuların odaklanması gereken çeşitli oyun özellikleri de vardır. Oyuncuların sağlam bir başlangıç ​​yapmak ve Palia'nın sunduğu her şeyin tadını çıkarmak için kullanabileceği ipuçları ve püf noktalarının bir listesini burada bulabilirsiniz .


7

Odak Sınırını Artırın

Beceri Geliştirmeyi ArtırırOyuncular Palia'daki becerilerini geliştirmek için madencilik yapmalı, oturum açmalı ve yiyecek aramalıdır . Bunu yaparken enerjilerini yavaş yavaş tüketeceklerdir, bu nedenle her beceriyi en üst düzeye çıkarmak zaman alabilir. İşleri kolaylaştırmak için Focus adında bir özellik var . Oyuncular Odaklanmaya sahip olduklarında beceri geliştirme oranları artar.


Herkes aynı miktarda Focus ile başlar ancak Focus sınırını ve Focus'tan gelen beceri bonusunu artırmanın bir yöntemi vardır. Odaklanmalarını artırmak için oyuncular Ejderha Heykelini ziyaret etmeli, dua etmeli ve Şöhret sunmalıdır. Odaklanma bonuslarını artırmak için Anka heykelini ziyaret edip aynı duayı edebilirler.


6

Kasaba Halkının Hediye Tercihlerini Kontrol Edin

Arkadaşlarınızı Daha Hızlı Hale GetirinOyuncular zamanlarının çoğunu çiftliklerine, dünyadaki kritik yerlere ve köylere gidip gelerek geçirecekler. Köy mağazalar ve kasaba halkıyla doludur. Yerel halk hikaye görevleri ve belirli kaynakları elde etmek için gereklidir. Oyuncular ayrıca seçilmiş birkaç kasaba halkına yeterince yaklaştıklarında romantizm yaşayabilirler.


Kasaba halkına yakınlaşmanın en iyi yolu onlara hediyeler vermektir ve hediye tercihleri ​​her hafta değişmektedir. Hediye tercihleri ​​arasında Haftalık İstekler ve Beğenilen hediyeler listesi yer alıyor. Haftalık İstekler yalnızca haftada bir kez hediye edilebilirken, Beğenilenler günlük olarak verilebilir.


5

Balık Tutma Noktalarını Bulun

Nadir Türler İçin BalıkPalia , pek çok keyifli oyun gibi, oyuncuların yemek pişirmek veya kâr etmek için balık tutabilecekleri derinlemesine bir balık tutma mekaniğine sahiptir. Dünyanın her yerinde oyuncuların oltalarını aldıktan sonra balık tutabilecekleri nehirler, göller ve plajlar var. Oltalarını alacaklar ve daha sonra Einar ile konuşarak onu geliştirecekler.


Oyuncular yemli veya yemsiz balık tutabilirler ancak yem kullanmak daha iyi sonuçlar verir. Herhangi bir su kütlesinden avlanabilir, ancak bazı bölgelerde balık kalitesi ve sayısı daha yüksektir. Bu sıcak noktalar, üst dünyada küçük bir balığın üzerlerinden atladığı kabarcık halkaları gibi görünüyor. Oyuncular sıcak bir noktadan Yıldız Kalitesinde balık yakalayabilir ve bu balık daha fazla Altın karşılığında satılabilir.


4

Tohum Yapıcıları Kullanın

Mahsullerden Tasarruf EdinOyuncular mahsul yetiştirmeye başladığında , önemli bir kâr görmeden önce çok fazla çalışma ve bir miktar Altın gerekir. Tahıllar, sebzeler ve meyveler de dahil olmak üzere oyuncuların bahçelerinde yetiştirebilecekleri dokuz tür ürün vardır. Oyuncular tohumları Zeki'nin Marketinden satın alabilirken, Tohum Yapıcıları kullanmak daha uygun maliyetlidir.


Tohum Üreticileri Palia'da makineler üretiyor . Oyuncular bir Tohum Oluşturucuya bir ürün girebilir ve bu ürün onu tekrar tohuma dönüştürecektir. Tohum Oluşturucunun tarifi Badruu'dan satın alınabilir ve oyuncular çiftliklerinde 30'a kadar tohum oluşturabilir.


3

Zanaat Tamir Takımları

Aletleri Kırmaktan KaçınınOyuncular tüm madencilik, tomrukçuluk, balıkçılık ve çiftçilik ihtiyaçları için araçlara sahip olacak. Her aracın standart sürümleriyle başlayacaklar, ancak daha fazla verimlilik için bunları yükseltebilirler . Aletlerin bir dayanıklılık seviyesi vardır, bu nedenle sık kullanıldığında eninde sonunda kırılırlar. Bunu azaltmak için oyuncular Tamir Takımlarını kullanabilirler.


Tamir Takımları, oyuncuların Tamir İstasyonunda aletlerini tamir etmek için kullanabileceği sarf malzemeleridir. Her biri bir öncekinden daha kaliteli onarımlar yapan üç Tamir Takımı tarifi vardır. Oyuncular ayrıca Sifuu'nun Demircisindeki Altın yerine Tamir Takımlarını da kullanabilirler.


2

En kısa sürede Yelken Planör edinin

Daha Uzaklara ve Daha Hızlı Seyahat EdinPalia'da makul büyüklükte bir harita var . Oyuncular hızlı seyahat edebilirler, ancak yalnızca belirli noktalardan ve belirli miktarda Altın karşılığında. Ancak, bir yerden bir yere yürüyerek gitmekten daha hızlı seyahat etmek için Yelken Kanat'ın kilidini açabilirler. Oyuncular Yelken Kanatın kilidini açmak için "Kuş Gibi" ana hikaye görevini tamamlamalıdır .


Yelken Kanat aldıklarında, yüksek yerlerden atlayıp konuşlandırarak havada uçmak için kullanılabilirler. Ayrıca oyuncuların Hang Glider'larının görünümünü kişiselleştirmek için çevrimiçi mağazadan satın alabilecekleri çeşitli kozmetikler de var.


1

Kaynakları Akıllıca Kullanın

Önemli Malzemeleri Boşa HarcamayınOyuncuların arazide toplayabileceği, işçilik ve inşaat için kullanılan tonlarca kaynak var. Kaynaklar, kaya, ahşap, hayvan derileri ve daha fazlası gibi topraktan toplanan doğal şeylerdir. İlk başladığınızda, birçok erken hikaye görevi ustalık gerektirdiğinden, kaynakları Altın karşılığında satmak yerine elinizde tutmak akıllıca olacaktır.


Kaynakları konusunda bilgili olmayan oyuncular, öğeleri toplamak için saatler harcayacaklar. Çiftliklerini ilk satın aldıklarında bulunan enkazlardan yararlanarak kaynaklar konusunda hızlı bir başlangıç ​​yapabilirler. Tüm kaynaklar envanterlerine eklenecek ve alanları tükendiğinde bir depolama kutusu oluşturup kullanabilecekler.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page