top of page

Palia: Satılacak En İyi Mahsuller

Palia'da para kazanmak isteyen bir oyuncunun en iyi şansı bu mahsullerdir.



Çiftçilik, Farming Simulator serisi gibi sürükleyici oyunlardan Animal Crossing ve Stardew Valley gibi daha gündelik oyunlara kadar her zaman video oyunlarının temel öğesi olmuştur . Final Fantasy XIV gibi diğer türlerdeki oyunlar bile bazen kendi içinde bir tarım unsuru geliştirir .


Çiftçiliği içeren en yeni video oyunlarından biri Singularity 6'nın Palia'sıdır. Çok sayıda mahsul, bir ürünün kalitesini artırmak için gübreler ve çiftçilik sürecini gerçekleştirmek için araçlar içeren Palia , yoğun bir şekilde ayrıntılı bir çiftçilik deneyimi sergilemiyor, ancak yine de dahil. Palia'nın Balık Yahnisi gibi çeşitli yiyecek maddeleri sunması nedeniyle , bazı mahsulleri yemek pişirmede kullanılacak malzemelere dönüştürmek cazip gelebilir. Bununla birlikte, Altın Para kazanmanın balıkçılık gibi başka yolları da olsa da, mahsuller büyük miktarlarda paraya satılabilir.


6

Havuçlar

Temel Bitkilerin En İyisi



Satış fiyatı

23 Altın Para

Yıldız Kalitesinde Satış Fiyatı

34 Altın Para

Havuç Tohumu Alış Fiyatı

15 Altın Para

Hasat zamanı

3 gün

Yeniden hasat edilebilir

HAYIR

Havuç, Palia'nın erken evrelerinde yetiştirilebilecek en iyi minimum-maksimum üründür . Her hasat iki Havuç vereceğinden, bu mahsuller 12 gün boyunca 184 Altın Paraya veya Yıldız Kalitesinde ise 272 Altın Paraya eşit olacak çünkü bunlar bu süre içinde dört kez toplanabilir. Soğan veya Pamuk (Kumaş yapımında kullanılabilir ) gibi diğer erken oyun mahsulleri o kadar iyi değildir ve 12 günde 180 Altın Para kazandırır.


Domates 184 Altın Paraya eşit olan tek üründür. Ancak, Havuç'un 15 Altın Para fiyatıyla karşılaştırıldığında 80 Altın Paraya mal oldukları için bunları satın almak daha pahalıdır. Havucun minimum-maksimum konumunu gösteren, Domates ile yapılan bu karşılaştırmadır. Domatesler yeniden hasat edilebildiğinden, harcamalarda büyük bir düşüş olmayacak, ancak Havuçların her toplamadan sonra yeniden satın alınması gerekiyor. İkisi arasında oyuncular yalnızca 20 Altın Para biriktirecek. Havuç teknik olarak üstündür ancak onun yerine Domates seçilirse bunun pek bir önemi olmayacaktır.


5

Buğday

Kâr Merdivenini Yükseltmek



Satış fiyatı

33 Altın Para

Yıldız Kalitesinde Satış Fiyatı

49 Altın Para

Buğday Tohumu Alış Fiyatı

25 Altın Para

Hasat zamanı

4 gün

Yeniden hasat edilebilir

HAYIR

Buğdayın satış fiyatı, Havuçla karşılaştırıldığında çok yüksek olmasa da yine de değer bir artış görüyor. 12 gün boyunca oyuncular normal kalite için 198 Altın Para ve Yıldız Kalitesi için 294 Altın Paradan oluşan tatlı bir kar marjı görecekler . Bunun nedeni Buğdayın hasat başına iki ürün vermesidir.


Buğday, Hasat Takviyesi güçlendirmesini çevredeki mahsullere hediye edecek ve oyuncunun hasat zamanı geldiğinde alacağı mahsul miktarını artıracaktır.


4

Pirinç

Yetiştirilmesi Kolay



Satış fiyatı

27 Altın Para

Yıldız Kalitesinde Satış Fiyatı

40 Altın Para

Pirinç Tohumları Alış Fiyatı

23 Altın Para

Hasat zamanı

3 gün

Yeniden hasat edilebilir

HAYIR

Fiyatlar astronomik boyutlara ulaşmadan önceki son mahsul olan Pirinç, Buğday'a göre daha düşük baz satış fiyatlarına sahip. Ancak 3 günde bir hasat edilebildiğinden uzun vadede daha değerlidir.


Rice , 12 günlük bir süre boyunca normalde 216 Altın Para ve Yıldız Kalitesi için 320 Altın Para verecek . Buna ek olarak, Pirinç hasat başına 2 ürün verecek. Ek olarak, Buğday gibi Pirinç de Hasat Takviyesi güçlendirmesine sahiptir ve diğer mahsullerin hasat veriminde artışa olanak tanır.


3

Baharatlı Biberler

Zengin Olmaya Başlama Zamanı



Satış fiyatı

32 Altın Para

Yıldız Kalitesinde Satış Fiyatı

48 Altın Para

Baharatlı Biber Tohumları Alış Fiyatı

170 Altın Para

Hasat zamanı

6 gün

Yeniden hasat edilebilir

Evet

170 Altın Paranın maliyeti oyunculara Spicy Peppers'tan uzak durmaları konusunda bir uyarı gibi görünebilir. Bununla birlikte, bu mahsuller 12 gün boyunca 576 Altın Sikke kar elde edecek ve S tar-Quality 864 Altın Sikke gibi muazzam bir kazanç sağlayacak . Bunun nedeni Baharatlı Biberlerin hasat başına 6 ürün vermesidir.


Bunların yetiştirilmesi 6 gün sürerken, oyuncu bunları toplamda toplam 15 gün boyunca her üç günde bir hasat edebilir. Baharatlı Biberler, Kalite Artışı buffı sayesinde diğer mahsullerin kalitesini de artıracaktır.


2

Yaban mersini

%100 Olumlu Kar



Satış fiyatı

39 Altın Para

Yıldız Kalitesinde Satış Fiyatı

58 Altın Para

Yaban Mersini Çalı Tohumu Satın Alma Fiyatı

45 Bahçecilik Madalyası

Hasat zamanı

9 gün

Yeniden hasat edilebilir

Evet

Baharatlı Biberlerin satış fiyatı daha yüksek olsa da satın alma maliyeti 170 Altın Paradır. Öte yandan yaban mersini, Bahçecilik Madalyası gerektirir. Bu olumsuz olabilir, ancak oyuncular paralarının bir kısmını tohumları satın almak için harcamak yerine hasat başına 39 veya Yıldız Kalitesinde ise 58 Altın Paranın tamamını kazanacaklar.


Yaban mersini hasat başına 6 meyve verecek ve bu da toplam 234 Altın Paraya olanak tanıyacak. Bu, onu Stardew Valley'deki benzerine benzer şekilde para açısından harika bir ürün haline getiriyor . Yaban Mersini, ilk 9 günlük dönemden sonra her 3 günde bir hasat edilebildiğinden, her 12 günde bir büyük miktarda 468 Altın Para veya Yıldız Kalitesinde 696 Altın Para alınabilecek . Ek olarak Yaban Mersini, Büyüme Artışı güçlendirmesini sağlayarak diğer mahsullerin hasat vermesi için gereken süreci hızlandırır. Ancak Yaban Mersini'nin büyümesi için 2x2'lik bir arsaya ihtiyaç duyulacaktır.


1

Elmalar

Para Karşılığında En İyi Mahsul



Satış fiyatı

64 Altın Para

Yıldız Kalitesinde Satış Fiyatı

96 Altın Para

Elma Ağacı Tohumları Alış Fiyatı

280 Bahçıvanlık Madalyası

Hasat zamanı

12 gün

Yeniden hasat edilebilir

Evet

Taban fiyatı açısından açık ara en karlı mahsul olan elma, yetiştirilmesi en üstün mahsuldür ve para kazanmanın harika bir yoludur . Elmaların büyümesi en uzun sürdüğü için, toplanan toplam fiyatın 12 günlük bir süreye dayandırılması, oyuncuya yalnızca bir hasat kazandıracaktır.


Ancak bu tek hasat son derece değerlidir. İşin ilginç yanı, bir hasat oyuncuya 16 ürün verecek ve düzenli olarak 1024 Altın Para ve Yıldız Kalitesi için 1538 Altın Para kar elde edecek . Tüm bu mahsulleri taşımak çok fazla ise envanter yükseltmesi önemli olabilir .


Ayrıca elmalar 18 gün daha ortalıkta kalacak ve 12 gün yerine 6 günde bir hasat edilebilecek. Ayrıca Yaban Mersini gibi Büyüme Artışı güçlendirmesini de vererek diğer mahsullerin olgunlaşması için gereken süreyi hızlandırırlar. Tek gerçek dezavantajı, Elmaların Bahçecilikte 10. seviyeye ihtiyaç duyması, Bahçecilik Madalyaları ile satın alınması ve büyümek için 3x3'lük bir arsaya ihtiyaç duymasıdır. Bonus olarak, burada listelenen ürünler arasında Elmalar, oyunun romantik karakterleri tarafından en çok sevilenlerdir .

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments