top of page

Palia: Nasıl Para Kazanılır (Altın)

Yeni Palia oyuncuları para kazanmanın en iyi yollarını bulmakta zorlanabilir. İşte bunu nasıl kolaylaştıracağınız.Para kazanmak , Singularity 6 Corporation'ın keyifli MMO simülasyonunda oyuncuların kendi çiftlik arsalarında bir ev inşa ettiği Palia'nın büyük bir parçası . Palia'da nasıl para kazanılacağını öğrenmek, oyuncuların hızla ilerlemesi, yeni zanaat tariflerinin kilidini açması, şık mobilyalar satın alması ve kaynak toplaması için çok önemlidir.


Para kazanmanın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Sırt çantası yükseltmesi gibi öğeler pahalıdır ve Palia'nın 'Kuş Gibi' planör görevi gibi belirli görevleri tamamlamak için altın almak gerekir . Ancak oyun, oyunculara nasıl para kazanılacağı veya Palia'da altın toplamanın en hızlı yolları hakkında pek fazla bilgi vermiyor . Neyse ki, çeşitli stratejiler yeni oyuncuların başlamasına yardımcı olabilir.


Palia'da Para Kazanmanın Hızlı YollarıPalia'da yeni oyuncuların daha hızlı para kazanmasına yardımcı olabilecek çeşitli temel faaliyetler bulunurken , daha deneyimli oyuncuların tercih ettikleri altın yetiştirme yöntemlerini bulmaları muhtemeldir. Çiftçilik ve yemek pişirme gibi faaliyetlerin zaman içinde bulunabileceği değer olduğunda, Palia'nın ilk aşamalarında para kazanmak , daha az zaman harcayan ve daha az kaynak tüketen avlanma, yiyecek arama, yengeç yakalama ve balıkçılık gibi faaliyetleri içerir . Oyuncular, Zeki'nin genel mağazasına ek olarak, sık sık yenilendiği için mal satmak için nakliye kutularını da düzenli olarak kullanmalıdır.


Avcılıktan Nasıl Para Kazanılır?Sernuk veya Chapaa'yı avlamak belki de Palia'daki en iyi bilinen erken oyun para kazanma faaliyetlerinden biridir . Bu geyiğe benzer hayvanlar arazinin her yerinde kolaylıkla bulunabilir ve hızla yeniden doğarlar, böylece oyuncular Fısıldayan Bankalar gibi en iyi avlanma noktalarında yaylarını kullanarak Sernuk'u defalarca avlayabilirler.


Sernuk Postu Izgara Et olarak pişirildiğinde değeri 26 altına çıkar. Ancak Sernuk Boynuzları en karlı olanıdır; her biri 64 altın veya Yaşlı Sernuk Boynuzları için 100 altın değerindedir .


Toplayıcılıktan Nasıl Para Kazanılır?Palia'da hızlı ve kolay para kazanmanın yolu yiyecek aramaktır. Oyuncuların yiyecek arama beceri düzeyini artırmanın yanı sıra, mantarlar ve Açılmamış İstiridyeler gibi yabani toplanabilir öğelerin toplanabilmesi de kazançlı olabilir. Dağ Morelleri gibi bazı mantarlar oyuncuların çiftlik arazilerinin yakınında mevcuttur. Bunlar 3 mantardan oluşan bir set halinde pişirildiğinde 90 altın değerindedir . Oyuncular ayrıca Thorny Thicket yakınında ve Bahari Körfezi'nin The Outskirts bölgesinde daha fazlasını bulabilirler.


Ayrıca Açılmamış İstiridye toplamak için Bahari Körfezi'ndeki Beachcomber Koyu'na gitmeye değer . Bunları envanterde açmak, oyunculara her biri 70 altın değerinde olan bir İnci bulma şansı verir ; artı oyuncuların pişirebileceği İstiridye Eti.


Balık ve Yengeç Yakalayarak Nasıl Para Kazanılır?Oyuncular, böcek yakalamanın yanı sıra Bahari Körfezi'nin plaj alanlarında, Spineshell Yengeçleri adı verilen mor yengeçler de dahil olmak üzere yengeçleri de yakalayabilirler . Bu yaratıkların her biri 24 altın değerindeki standart Bahari Yengeç ile karşılaştırıldığında 69 altın değerindedir .


Omurga Kabuğu Yengeçlerini yakalamak için fazladan bir sis bombası gerekir, ancak özellikle plajlarda dolaşan birçok kişi varken, ilave para buna değer. Ancak oyuncular kumun içinde kaybolmadan önce onları hızlı bir şekilde yakalamalıdır.


Oyuncular ayrıca çiğ halde 58 altın değerinde olan Kilima Kedi Balığı veya Kanal Yayın Balığı gibi bazı balıkların da karlı olduğunu görebilirler . Ancak balık tutmak zaman alıcı olabilir. Oyuncuların daha değerli çeşitler elde etmek için balık tutma noktalarını denemeleri veya solucanlar gibi eklentiler kullanmaları gerekebilir. Yengeç yakalamak, en azından yeni oyuncular için, kıyaslandığında genellikle daha hızlı ve daha güvenilirdir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page