top of page

Palia Denenecek En İyi Çiftlik Düzeni

Bir çiftliğin düzeninin nasıl düzgün şekilde organize edileceğini bilmek, Singularity 6'nın Palia'sını oynarken hasatlarını en üst düzeye çıkarmaya çalışan herkes için çok önemlidir.Palia'nın rahat ve büyüleyici dünyasında toprak , bahçıvanları umutla çağırıyor. Bu oyunda tarım sanatında ustalaşmak bir eğlence değil, refaha giden bir yoldur. Yetişen çiftçiler güçlerini ve becerilerini kullandıkça, çiçeklenme başarılarının yalnızca ektikleri tohumlara değil, aynı zamanda çiftlik arazilerinin titizlikle düzenlenmesine de bağlı olduğunu hemen fark ederler.


Her çiftlik arsası düzeni, bahçecilik potansiyelinin tamamını kullanmak için titizlikle hazırlanmıştır. Verimliliği en üst düzeye çıkarmaktan kaynak kullanımını optimize etmeye kadar bu düzenler optimum büyümeyi ve verimi garanti edebilir. Oyuncular ister geniş tarlaları işlemek isterse çeşitli mahsullerden oluşan bir doku yetiştirmek istiyor olsun, bu düzenler her türlü amaç için mükemmel şekilde uygundur.


9

Başlangıç ​​Seviyesine Uygun 3x3 Arsa


Faydaları: Su Tutma ve Hasat Artışı


Gerekli Tohumlar:


4 Domates

2 Patates

2 Buğday

1 Pirinç


Oyunun başında, bahçecilik becerileri ortağı Badruu, her yeni karaktere bir parça toprak verecek. Evin arsasına yerleştirilebilir. Oyuncular daha sonra toprağı işlemek için çapa aletini kullanmalıdır.


Her yama 3x3'lük bir düzende dokuz bitkiyi destekleyebilir. Bu düzen hem yeni başlayanlar için uygundur hem de az bakım gerektirir. Domatesler toprağın nemli kalmasına yardımcı olacağından bahçıvanların bitkilerini daha az sıklıkta sulamaları gerekecek.


8

Orta Düzey 3x3 Arsa


Faydaları: Su Tutma, Ot Kovucu, Artan Verim


Gerekli Tohumlar:


2 Soğan

2 Havuç

2 Domates

2 Patates

1 Buğday


Oldukça basit bir düzen de, beş farklı bitki türünü içeren bu düzendir. Daha önce de belirtildiği gibi, domatesler ve patatesler bitişikteki tüm mahsullerin iyi sulanmasını sağlayacaktır. Ayrıca havuç ve soğan tarlayı yabani otlardan arındıracaktır.


Dört gün sonra hasat edilebilecek buğday, çevredeki domates ve havuçların da hasat verimini artıracak. Kumaş üretimi için daha fazla pirinç veya biraz pamuk elde etmek isteyenler için bu iki ürünün yerine buğday ekilebilir.


7

Düşük Zahmetli 6x6 Çizim


Faydaları: İyi Kar, Su Tutma ve Yabani Otların Önlenmesi


Gerekli Tohumlar:


7 Soğan

6 Pirinç

6 Patates

6 adet domates

5 Buğday

5 Havuç


6x6'lık bir desen oluşturmak için iki toprak parçasını yan yana yerleştirin . 36 tohum gerektirecektir. Oyuncular tohumları genel mağazadan satın alabilir veya tohum toplama makinesinden toplayabilir. Bu makineyi üretmenin tarifi , Bahçecilik Seviye İki'ye ulaştıktan sonra Badruu'dan satın alınabilir .


Bu düzen, minimum çaba gerektiren bahçe işlerinin faydalarıyla birlikte yüksek kâra öncelik verir. Domates ve patates suyun tutulmasına yardımcı olur, havuç ve soğan yabani otları önler ve pirinç de çevredeki ürünlerin kalitesini artırır.6

Verimli 6x6 Arsa


Faydaları: Yüksek Kaliteli Verim ve Yabancı Otların Önlenmesi


Gerekli Tohumlar:


6 Patates

6 adet domates

6 Soğan

6 Havuç

4 Buğday

4 Pirinç

4 Pamuk


Bahçedeki bakımı en aza indirmek ve verimi en üst düzeye çıkarmak için bu 6x6 düzenleme, bahçecilik becerisini ve sağlıklı mahsullerin bakımını optimize eder. Her mahsulün tüm düzen için faydaları vardır. Soğan ve havuç yabani otları temizlerken pirinç, buğday ve pamuk hasadın kalitesini ve miktarını artırır.


QualityUp, HarvestBoost, SpeedyGro, WeedBlock ve HydratePro gibi gübrelerin kullanılması mahsullere daha fazla bonus da ekleyebilir. Solucan çiftliklerinden satın alınabilir veya toplanabilirler.


5

Kendi Kendini Yöneten 6x9 Arsa


Faydaları: Az Bakım, Su Tutma, Yabani Ot Önleme ve Artırılmış Kalite


Gerekli Tohumlar:


13 Pamuk

8 Patates

8 Pirinç

7 Havuç

6 Buğday

6 Soğan

6 adet domates


Kişisel bir bahçeye sahip olmanın avantajlarından yararlanmaktan hoşlanan ancak arkadaşlıklar kurmak ve görevleri tamamlamak gibi başka önceliklere sahip olan oyuncular için bu kendi kendine yeten 6x9 arsa düzeni mükemmel bir kurulumdur.


Bu düzenleme, su tutma, yabani otların önlenmesi ve kalite artışları da dahil olmak üzere tüm mahsul bonuslarını sağlar. Bu kurulum, yan yana yerleştirilmiş altı toprak parçası ve toplam 54 tohum gerektirir.


4

Az Bakım Gerektiren 9x9 Arsa


Faydaları: Daha Hızlı Büyüme, Su Tutma ve Yabancı Otların Önlenmesi


Gerekli Tohumlar:


11 Domates

11 Buğday

9 Patates

7 Pirinç

2 yaban mersini

1 elma


Bu 9x9 arsa düzeni, oyuncuların dokuz parça toprak ve 67 tohum elde etmesini gerektirir ve elma ağacı tohumlarının ve yaban mersini çalılarının kilidini açmak için Bahçecilik becerisinde ilerleme gerektirecektir . Bu iki ürün, komşu ürünlerin büyüme sürecini hızlandırır.


Elma ağacı 3x3'lük bir alan kaplayacak, yaban mersini ise 2x2'lik bir alanı kaplayacak. Diğer arsa düzenleri gibi, bu düzenleme de mahsullerin sulanmasını ve yabani otların temizlenmesini sağlayacaktır.


3

Yıldızlı Bitkiler 9x9 Konusu


Faydaları: Artan Hız ve Hasat


Gerekli Tohumlar:


16 Domates

15 Buğday

5 Elma

5 Pirinç


Bazen şanslı oyunculara yıldız kalitesinde elma ağacı tohumları verilecek . Daha fazla miktarda yıldız mahsulü tohumuna sahip olanlar, domates, buğday, elma ve pirinç gibi tohumları içeren bu 9x9 düzeninden faydalanacaktır.


Yıldız kalitesindeki mahsuller , ateş solucanı yapmak , yemek pişirmek, hediye etmek ve altın (para) kazanmak için daha iyidir. Tek dezavantajı, bu kurulumun sulama ve ayıklama şeklinde biraz daha fazla bakım gerektirmesidir.


2

Yüksek Kazançlı 9x9 Arsa


Faydaları: Daha Fazla Para


Gerekli Tohumlar:


17 Pirinç

14 Buğday

13 Soğan

13 Patates

12 Domates

12 Havuç


Bu 9x9 arsa düzeni en fazla karı bahçıvanlara kazandıracaktır . Pirinç, buğday, soğan, patates, domates ve havuçtan elde edilen 81 tohuma ihtiyaç vardır. Bu düzende oyuncuların tarım yapacağı tek şey mahsuller değil. Hızlı bir şekilde altın yetiştirmek isteyenler, ürünlerini bu düzende ekmenin faydasını görecektir.


Altın, ev dekorasyonu, malzeme ve yemek tarifleri gibi koleksiyon öğelerine harcanabilir. Bu para aynı zamanda gübre veya daha fazla tohum satın alınarak çiftliğe de aktarılabilir.


Gerekli Tohumlar:


19 Domates

15 Havuç

12 Patates

10 Soğan

4 Pirinç

4 Buğday

2 Yaban Mersini Çalısı

1 Elma Ağacı


Master 9x9 planı, suyun tamamen tutulmasını, yabani otların önlenmesini ve artan hasat miktarlarını garanti eder. Elma ağacı ve yaban mersini çalıları, yakındaki mahsullerin büyüme hızını artıracak ve yaban mersini çalıları, yeniden dikilmelerine gerek kalmadan dört kata kadar hasat edilebilecek. Genellikle hasat başına en az altı yaban mersini verirler.


Öte yandan elma ağaçları, hasat başına en az 16 elma verimi ile dört defaya kadar hasat edilebilmektedir. Oyuncuların Kök Mahzeni'ni tamamlamak için 100 elmaya ihtiyacı olacak .
1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page