top of page

Palia: Bir Shepp Nasıl Bulunur?

Bu özel ilişkinin ne anlama geldiğini ve Palia'daki ideal Shepp'inizi bulmanız için gereken süreci keşfedin.Nintendo Switch'te piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncuların kalbini kazanan sevilen MMORPG Palia'nın büyüleyici dünyasına hoş geldiniz . Rahat manzaralar ve belirli karakterleri romantikleştirme seçenekleriyle canlı köyün ortasında Palia , benzersiz ve iç açıcı bir deneyim sunuyor; en anlamlı ve zaman alıcı etkinliklerden biri "Shepp'inizi Bul" görevidir.


Bir Shepp, dost canlısı bir NPC köylüsünden daha fazlasıdır. Oyunda geçirdiğiniz süre boyunca arkadaşınız, akıl hocanız ve arkadaşınız olarak hareket ederler. "Shepp'inizi Bulun" görevi, karakterinize maceralarında rehberlik edecek bağları kuracağınız keyifli bir yolculuktur. Mükemmel Shepp'i bulmanız için size rehberlik ederken, bu önemli seçimi yapmadan önce yerine getirmeniz gereken ön koşulları keşfedin.


Shepp Nedir?Kilima köyünde meşru bir topluluk üyesi olarak kabul edilmeden önce bir Shepp bulmalısınız. Bu kişi, karakterinize köyün her yerinde rehberlik edecek ve rehberlik edecek bir NPC köylüsüdür. Bu tür ilişkiler arkadaşlık ve romantizmden ayrıdır . "Shepp" sözcüğü, sizinle ilgilenen ve sizi istediğiniz yöne yönlendiren birini tanımlayan Eski İngilizce "çoban" sözcüğünden türetilmiş gibi görünüyor.


Bir Shepp seçerken seçebileceğiniz 19 farklı köylü var. Bunlar aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Yumuşak kişilikler arayanlar Aşure, Badruu veya Tish gibi köylüleri seçmeyi düşünebilir. Caleri, Chayne ve Elouisa gibi çok bilgili seçenekler de var. Arkadaşınız olacak, pes etmeyen, sert birini mi arıyorsunuz? Seçim yapmadan önce Hassian, Hodari, Kenyatta veya Zeki gibi köylüleri tanıyın.


Köylü Profilleri

Köylü İsimleri

Aşure

Badruu

Caleri

Chayne

Delaila

Einar

Elouisa

Hassian

Hodari

Jel

Jina

Kenli

Kenyatta

Nai'o

Reth

Sifuu

Tamala

Tiş

Zeki

"Shepp'inizi Bulun" Görevine Nasıl Ulaşılır?Bir Shepp seçmek için tamamlamanız gereken bir takım görevler var. Evinizi inşa edip Kilima Köyü'nde kalma niyetinizi gösterdikten sonra vatandaşlık statüsünü kazanmak için Eshe ile konuşmalısınız. Majiri değerlerinizi kanıtlamak için size aynı anda üç ayrı görev verecek: Bağlılığınızı Kanıtlayın , Cömertliğinizi Kanıtlayın ve Amacınızı Kanıtlayın .


Karakteriniz, Kilima Köyü'nün tarihini öğrenmek için farklı karakterlerle konuşmalı, köylülere ve diğer oyunculara hediyeler göndermeli ve oyundaki sekiz beceriden birinde önemli ilerleme kaydetmelidir. Bu görevlerin üçü de tamamlandığında, Eshe size sürecin son adımını verecek: Shepp'inizi Bulun .


Shepp Bulmak İçin NiteliklerGörevleri tamamladıktan sonra karakteriniz, Shepps olmaya hazır 19 adayın her biri için bir diyalog seçeneğinin kilidini açacaktır. İstediğiniz köylüye "Benim Shepp'im olur musun?" diye sorabilirsiniz. İlişkinizin düzeyine bağlı olarak teklifinizi kabul edecek veya reddedeceklerdir.


Teklifinizi kabul etmeden önce seçtiğiniz köylüyle en az dördüncü seviye arkadaşlığa ulaşmalısınız. Shepp, Majiri kültüründe çok ciddiye alınan bir roldür; pek çok karakter, ilişkiniz gelişene kadar sizi nazikçe hayal kırıklığına uğratır. Biriyle her gün konuşarak, onun için görevleri tamamlayarak, haftalık istekleri doğrultusunda ona hediyeler göndererek arkadaşlığınızı artırabilirsiniz .


Bir köylü sizin Shepp'iniz olmayı kabul ettikten sonra Eshe'ye rapor verin, o da bir Kabul Töreni için gerekli düzenlemeleri yapacaktır. Bu görevin biraz zaman alması planlanıyor ama bir Shepp bulma süreci sonunda buna değecek.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör