top of page

Oyuncular The Witcher 3'ü Telefonda 'Tamamen Oynanabilir' Hale Getiriyor

The Witcher 3: Wild Hunt'ın, en azından amiral gemisi akıllı telefonlar söz konusu olduğunda, mobil cihazlarda 'tamamen oynanabilir' olduğu bildiriliyor.

Bir mobil oyun tutkunu yakın zamanda The Witcher 3: Wild Hunt'ı akıllı telefonunda çalıştırmayı başardı . Bunu The Witcher 3'ün Switch versiyonunu taklit ederek yaptılar ve çabalarının sonucu "tamamen oynanabilir" bir deneyim olarak tanımlandı. Son teknoloji ürünü konsol emülasyonu normalde en yeni konsolların en az birkaç nesil gerisinde olsa da Switch bu açıdan önemli bir aykırı değerdir. Nintendo'nun onu, 2017'de oldukça standart bir orta sınıf mobil çip üzerinde sistem olarak kabul edilen Nvidia yapımı Tegra X1 ile donatma kararı nedeniyle Switch emülasyonunun sıfırdan başlaması gerekmedi. Bu niş, o dönemde Nvidia'nın mobil mimarisinin zaten yüksek düzeyde anlaşılmasından hemen faydalandı. Öykünmenin kendisi yasal olsa da Nintendo, korsanlığı kolaylaştırdığından şüphelenilen öykünücülere karşı sıkı önlemler alma konusunda hâlâ oldukça gayretli , ancak bu, Switch öykünmesinin sabit bir hızda ilerlemesini durdurmak için çok az şey yaptı.


The Witcher 3'ün OnePlus 11'de Çalıştığı Fotoğrafı


Bu eğilimin bir başka kanıtı da yakın zamanda The Witcher 3'ün Switch sürümünün akıllı telefonda çalışmasını sağlamayı başaran Reddit kullanıcısı ROGUE-Pamu_Love'un raporuyla geliyor . Özellikle fan, Snapdragon 8 Gen 2 SoC tarafından desteklenen 2023 amiral gemisi OnePlus 11'in 16 GB RAM versiyonunu kullandı. Diğer avantajların yanı sıra, OnePlus 11 yonga seti, Switch SoC'den önemli ölçüde daha fazla enerji tasarrufludur ve saniyedeki kayan nokta işlemlerinin ham sayısına göre kabaca 3,5 kat daha güçlüdür.


Farklı çip mimarileri arasındaki performansı karşılaştırmak için teraFLOPS kullanmak son derece kusurlu bir metodoloji olsa da, OnePlus 11 SoC , kullanıcının hem Suyu hem de Sudachi Switch Android emülatörlerinde "tamamen oynanabilir" olduğunu bildirdiği The Witcher 3'ü taklit edecek kadar üstün görünüyor . Elbette herkes "oynanabilir" tanımına katılmayabilir çünkü paylaştıkları ekran görüntüleri, oyunun zaten oldukça düşük ve bulanık olan yerel Switch çözünürlüğünün yarısında çalıştığını gösteriyor. Ancak oyuncu, Suyu ve Sudachi'nin son versiyonlarının The Witcher 3'ü çökme olmadan ve sabit bir kare hızında çalıştırdığını belirtiyor.

Öykünmeyi bir kenara bırakırsak, The Witcher serisi şimdiye kadar ilki 2014'te piyasaya sürülen yedi mobil yan ürünle ele alındı. Ve bu oyunların çoğu 2024'ün başlarında kapatılmış olsa da, öngörülebilir gelecekte daha da fazlası gelebilir. CDPR , şu anda aktif olarak yeni mobil oyun fırsatlarını takip ettiğini doğruluyor .

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments