top of page

Orijinal Red Dead Redemption'da Horseshoes Nasıl Oynanır?

Horseshoes, Red Dead Redemption'daki en basit mini oyunlardan biridir ancak nasıl oynanacağını bilmeyenler için affetmez olabilir.Red Dead Redemption birbirinden eğlenceli mini oyunlarla dolu. RDR1 dünyasınıcanlı hissettiriyor ve John Marston'a NPC'lerle etkileşime girme fırsatı veriyor. Bilgisayarlardan, internetten ve video oyunlarından çok önce insanların eğlence için neler yaptığını tasvir ederek 20. yüzyılın başlarına bir pencere açıyor. Bu oyunlardan biri, daha modern olarak oynanan Cornhole'a benzeyen klasik bir oyun olan Horseshoes'tur.


Horseshoes, MacFarlane's Ranch, Rathskeller Fork ve Las Hermanas'ta oynanır. Oyuncuların Horseshoes oynaması gereken tek zaman Bollard Twins Kıyafeti için gerekli olan Hurdadır . Bollard İkiz Kıyafet Hurdasını kazanmak için oyuncuların MacFarlane Çiftliği'ndeki Horseshoes'ta kazanmaları gerekiyor. Horseshoes'un mekaniği biraz riskli olabilir, ancak oyuncular bir kez iyi bir fikir edindiğinde kazanmak oldukça kolaydır.


Nal Kuralları


Horseshoes bire bir oynanır. Her birinin ortasında 40 feet yani 12 metre aralıklarla yerleştirilmiş iki kum yatağı var. RDR1'de Horseshoes oyunu 11 puana gidiyor ve kazananın en az iki puan farkla kazanması gerekiyor .


Her oyuncu, bu kazığa mümkün olduğu kadar yaklaşmak amacıyla karşı kazığa doğru iki at nalı fırlatacaktır. At nalı iki oyuncu arasındaki kazığa en yakın olan oyuncuya bir puan verilir. Eğer en yakın iki nal aynı oyuncu tarafından atılırsa, o oyuncu bir yerine iki puan alır. Bir oyuncu, bir at nalı doğrudan kazık tabanına inip onu çevrelediğinde meydana gelen zil sesini yönetirse üç puan kazanır. Kupa avcıları için, At Nalı'nı çalmak "Peki El Bombaları?" ödülünü kazandırır. Bu, platin kupa için gereken birçok görevden biridir.


Red Dead Redemption'da Horseshoes Nasıl Oynanır?


RDR1'de At Nalı'nda iki önemli faktör vardır: at nalının atılacağı yönü hedeflemek ve bu atışın arkasına ne kadar güç konulduğu .


At Nalı'nda nişan almak, sol tetiği basılı tutarken sol analog çubukla yapılır. Oyuncuların potansiyel olarak kolay puanlar almanın veya zili çalmaya çalışmanın risklerini tartmaları gerekecek . Oyuncu istediği yöne ulaştığında sol tetiği bırakıp bir sonraki adıma geçebilir. Ekranın solunda, sol analog çubukla kontrol edilen bir sayaç bulunmaktadır. Bu at nalının serbest bırakılma açısıdır. Sol analog çubuğu aşağı doğru hareket ettirmek sayacı tüketir, ileriye doğru hareket ettirmek ise arttırır. Metrenin merkezinde tatlı nokta bölgesi bulunurOyuncuların atış yaparken neyi hedeflemesi gerektiği, özellikle de ortadaki çizgi işareti. Sayacın durduğu yer denklemin sadece yarısıdır, çünkü o anda sayacın dolma hızı at nalının ne kadar güçlü atılacağını belirler. Oyuncular sadece ölçüm aletini tatlı noktaya hizalayamazlar; gerçek bir at nalı fırlatır gibi bu noktaya yeterli momentumla ulaşmaları gerekir.


Atmaya hazır olduğunuzda, sol analog çubukla yukarı doğru hareket ederken at nalını serbest bırakmak için sağ tetik düğmesini basılı tutun . Doğru tetiği tutmak at nalının gerçekten fırlatılmasını sağlar, çünkü buna basmak Marston'un atış yapmamasına neden olabilir.


Red Dead Redemption'da At Nalı'nda Nasıl Kazanılır?


RDR1'deki at nalı , büyük ölçüde serbest bırakma ölçerin hassasiyeti sayesinde göründüğünden daha sağlamdır. Başlangıçta nişan alırken kazığı Marston'un tuttuğu at nalının tam ortasına hizalamak en iyisidir . Bu, at nalının en azından uygun bir bırakma noktasıyla doğrudan kazığa doğru atılmasını sağlayacaktır. Oyuncular nişan alırken sol tetik düğmesini kullanarak yakınlaştırabilirler.


Serbest bırakma noktasını ve arkasındaki gücü doğru şekilde ölçmek pratik gerektirir. Bunu yapmanın iyi bir yolu, sayacın dolma hızını anlamak için sol analog çubuğu ileri geri hareket ettirmektir. Kas hafızanızı geliştirin ve zamanlamayı kısaltın. Hazır olduğunuzda, sayacı olabildiğince hızlı doldurmak için sol analog çubuğu yukarı doğru itin ve sayaç orta tatlı noktaya geldiğinde fırlatmayı deneyin. Doğru yapılırsa oyuncuların her turda güvenilir bir şekilde puan toplaması gerekir.


Bir diğer ipucu da Bandito Kıyafeti gibi ekranı kapatabilecek büyük şapkalı bir kıyafet kullanmaktan kaçınmaktır . Ayrıca, CPU oyununu izlemek, CPU'nun, oyuncunun sırasını atlamasından daha kötü performans göstermesine neden olma eğilimindedir .

Comments


bottom of page