top of page

One Piece: Saint V. Nusjuro Mihawk'tan Daha mı Güçlü?

Nusjuro, One Piece'teki en iyi kılıç ustası unvanı için Mihawk'ı pekala yenebilir.  • One Piece'teki Beş Büyük, benzersiz yeteneklere ve Yokai dönüşümlerine sahip, inanılmaz derecede güçlüdür.

  • Dünyanın en güçlü kılıç ustası Mihawk, güçlü bir kara kılıç kullanıyor ve muazzam kılıç becerilerine sahip.

  • Beş Büyük'ün bir üyesi olan V. Nusjuro, dondurucu güçlere, ölümsüzlüğe ve Mihawk'tan daha güçlü olma potansiyeline sahip, aşırı güçlü bir savaşçıdır.


One Piece'in son destanı, hayranları güçlü Five Elders gibi pek çok güçlü kötü adamla tanıştırdı. Egghead Adası yayında Oda beklenmedik bir şekilde beşini de aynı anda savaşa soktu ve güçlü dönüşümlerini sergiledi. Beklendiği gibi, Beş Büyük'ün her bir üyesi hayranları büyük ölçüde etkiledi ve hem güçlerinin hem de yeteneklerinin akıllara durgunluk verici olduğu kanıtlandı.


Beş Büyük'ün her üyesinin elinde belirli bir güç vardır ve hepsinin Yokai olduğu göz önüne alındığında, normal Şeytan Meyvesi kullanıcılarına kıyasla çok farklı çalışırlar. Yokai yeteneklerinin yanı sıra cephaneliklerinde başka beceriler de var. Büyükler arasındaki en ilginç kişilerden biri, hayranların usta bir kılıç ustası olarak tanıdığı V. Nusjuro'dur. One Piece dünyasında kılıç ustası denildiğinde her zaman Dracule Mihawk devreye giriyor ve Mihawk ile V. Nusjuro arasındaki güçlü olanın gerçekte kim olduğunu görmek hayranlar için oldukça ilginç.


Mihawk'ın Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası Olarak Gücü ve DurumuDracule Mihawk şu anda dünyanın en güçlü kılıç ustası unvanını elinde bulunduran adamdır. Mihawk inanılmaz derecede güçlü bir bireydir ve 3.596 milyar meyvelik bir ödülü vardır. Bu şaşırtıcı derecede yüksek bir ödül ve kesinlikle hak ediyor. Bu aslında Mihawk'ı Dört İmparator ile aynı kefeye koyuyor ve bu onun dünyadaki en güçlü insanlardan biri olduğunu gösteriyor. Mihawk'ın şeytan meyvesi yeteneği yoktur ancak Yoru adında güçlü bir kara kılıcı olduğu kesindir. Bu kılıç Yüce Sınıf kılıçlardan birine ait ve çok kudretli bir kılıç olduğu söyleniyor.


Mihawk bu kılıcı inanılmaz bir zarafetle kullanıyor ve bu konudaki becerileri kesinlikle muazzam. Yalnızca kılıç becerileri açısından Mihawk'ın Shanks'tan bile daha üstün olduğu söyleniyor . Onun kılıç oyunu, One Piece dünyasındaki sıradan bir kılıç ustasıyla karşılaştırıldığında gerçekten tamamen farklı bir seviyede ve kesinlikle çok güçlü bir birey. Hayranlar şu anda yetenekleri hakkında pek bir şey bilmese de Mihawk'ın da kesinlikle güçlü bir Haki'ye sahip olduğunu söylemeye gerek yok. Dizide açıkça belirtilmese de Mihawk'ın Conqueror's Haki'ye kesinlikle erişimi var ve muhtemelen onu aşılama gücüne de sahip. Bu yetenekler tek başına Mihawk'ı One Piece'in tamamındaki en güçlü bireylerden biri haline getiriyor ve fabrikalar onun inanılmaz gösterilerini zaten pek çok kez görmüş durumda.


V. Nusjuro'nun GücüKonu St V. Nujsuro'ya gelince, hayranlar onun aynı zamanda inanılmaz derecede güçlü bir dövüşçü olduğunu da biliyor. V. Nusjuro muazzam bir güce sahip ve Beş Büyük'ün bir üyesi olduğu göz önüne alındığında bu beklenen bir şey. Tıpkı diğer Büyükler gibi o da Yokai'nin gücüne sahip. Bu durumda Bakotsu Yokai'nin gücüne sahip. Bu güç, Nusjuro'nun kesinlikle devasa bir iskelet ata dönüşmesini sağlar. İskelet atın gerçek güçleri henüz dizide görülmedi, ancak hayranların zaten kesin olarak bildiği şey, onun Brook'un yaptığına benzer şekilde yeraltı dünyasının soğukluğunu çağırma gücüne sahip olduğudur. Dondurucu güçleri onu şimdiden One Piece dünyasının en amansız dövüşçülerinden biri yapıyor.


Ancak bu kesinlikle onun yetkilerinin kapsamı değildir. Hayranlar V. Nusjuro'nun aynı zamanda mükemmel bir kılıç ustası olduğunu biliyorlar . Aslına bakılırsa isminin son eki olan “Juro”, Wano ülkesiyle bağlantıları olduğunu ima ediyor. Kılıç oyunu açısından hayranlar onun aynı zamanda Yüce Sınıf kılıçlardan biri olabilecek bir kılıç kullandığını biliyor ve bu kılıç büyük olasılıkla Shodai Kitetsu'dur. Bu kılıcın lanetli olduğu biliniyor ve onu evcilleştirmiş olması onun son derece güçlü bir iradeye sahip, mükemmel bir kılıç ustası olduğunu gösteriyor. Egghead'de göz açıp kapayıncaya kadar 25'ten fazla Mark 3 Pacifistayı kesmeyi başardı ve bu gerçekten dikkate değer.


Bu inanılmaz güçlere sahip olmanın yanı sıra, V. Nusjuro'nun muhteşem bir Haki'si de var. Tıpkı diğer Büyükler gibi o da üç tür Haki'ye erişime sahip ve onun durumunda, Büyüklerden beklendiği gibi büyük ihtimalle Fatih'in Haki İnfüzyonuna da erişimi var. Üstelik hayranlar, Elders'ın son derece güçlü bir Haki'ye sahip olduğu gerçeğini biliyor. Jinbe dolaylı olarak Mars'ın Haki'si ile Shanks arasında bir karşılaştırma yaptı. Shanks'ın yaşayan en güçlü Haki kullanıcısı olabileceğini bilmek, başlı başına bu, Nusjuro'nun, Mihawk'tan daha üstün olabilecek, muazzam derecede aşırı güçlü Haki'ye sahip olduğu gerçeğinin kanıtıdır. Bu onu zaten son derece güçlü bir birey haline getirse de, ölümsüzlük yönünü de dikkate almak gerekiyor. Aziz V. Nusjuro ölümsüzdür, tıpkı diğer Büyükler ve hayranlar gibi bunun Egghead'de onaylandığını gördüler.


V. Nujsuro Mihawk'tan Daha Güçlü Olabilir mi?V. Nusjuro'nun Mihawk'tan daha güçlü olup olamayacağı sorusu geçerli bir soru. Hayranlar Mihawk'ın dünyadaki en güçlü kılıç ustası olduğunu biliyor ve Mihawk bu unvana sahipse V. Nusjuro'nun nasıl ondan daha güçlü olabileceği merak konusu olabilir. Ancak taraftarların dikkate alması gereken şey Nusjuro'nun dünyadaki olaylara karışmadığı gerçeğidir. O bir dünya tanrısıdır ve bu nedenle gücü bugüne kadar hep gizlenmiştir. V. Nusjuro, Mihawk'ı aşan bir beceriye sahip olabilir ve özellikle de Hiçlik Yüzyılı sona erdiğinden bu yana neredeyse hiç savaş yapmadığı göz önüne alındığında, kimsenin bunu bilmesi mümkün değildi.


V. Nusjuro'nun Mihawk'tan daha güçlü olmasıyla ilgili hayranların yaşayabileceği en büyük sorun, Zoro'nun hayallerinin azalması olabilir. Ancak Zoro Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası olduktan sonra Nusjuro ile savaşırsa bu sorun kolaylıkla önlenebilir. Zoro, Mihawk'ı yendikten sonra en güçlü ünvanını elde edecek, ancak Büyük Savaş sonrasında yapılırsa Zoro'nun değerli bir rakibe ihtiyacı olacak. Bu noktada Zoro'nun bir sonraki rakibi Mihawk'tan daha güçlü bir kişi olmalı ve potansiyel olarak Ryuma'ya rakip olan, onunla eşleşen veya onu yenen bir adam olmalıdır. Bu kişi Nusjuro'dan başkası olamaz . Böylece Mihawk'ın Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası ünvanı ve Zoro'nun hayali hâlâ değerini koruyacak ve Zoro en güçlü ünvanını aldıktan sonra V. Nusjuro en güçlü haline gelecek ve bir amaca hizmet edecekti. Elbette şu anda taraftarlar V. Nusjuro'nun ikisinden daha güçlü olduğunu açıkça görüyor.


One Piece Viz Media üzerinden okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . One Piece'in bir sonraki bölümü olan One Piece 1112'nin yayın tarihi 21 Nisan 2024 olarak belirlendi.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page