top of page

One Piece: One Piece Şeytan Meyvesi Olabilir mi?

One Piece, denizler üzerinde kontrol sağlama ve kullanıcısını Korsan Kral yapma potansiyeline sahip güçlü bir Şeytan Meyvesidir.

Meyvenin kendine özgü bir Paramecia veya Logia türü olması, dalgalar ve su üzerinde kontrol sağlamayı, hatta zamanda yolculuk yapmayı bile mümkün kılabilir.

Başka bir teoriye göre ise One Piece, Şeytan Meyvesi Ağacı'nın ta kendisidir ve tüm Şeytan Meyveleri'nin akışını ve dünya gücünü kontrol etmektedir.Gol D. Roger'ın hazinesi One Piece olarak adlandırılır ve aynı zamanda efsanevi serinin adını aldığı şeydir. Roger'ın idamını gösteren serinin ilk sahnesinden beri, dünyanın dört bir yanındaki korsanlar bu zor bulunan hazineyi ararken, serideki hayranlar ve karakterler ilk etapta bunun ne olduğunu merak ediyorlardı. Şeytan Meyvesi olduğunu iddia edenler gibi birçok teori var!


Şeytan Meyveleri, One Piece güç sisteminin ana unsurudur ve seri boyunca hayranlar inanılmaz derecede güçlü olan birçok meyveyle karşılaşmışlardır. Bu meyveler, serideki en güçlü karakterlerden bazılarına aittir , bu nedenle, doğal olarak, birçok kişi efsanevi hazinenin benzer bir şey olabileceğini, ancak diğer meyvelerin çok ötesinde bir güce sahip olabileceğini varsayar. O halde, bu teoriye bir göz atalım!


Hepsinin En Güçlü Meyvesi


Şimdi, One Piece'in bir Şeytan Meyvesi olduğu teorisi doğru çıkarsa, o zaman hayranlara dizide gösterilen diğerlerine benzemesi mantıklı olmazdı. Bu Şeytan Meyvesi olağanüstü derecede güçlü olurdu, öyle ki ona sahip olmak kullanıcısını kesin bir Korsan Kral yapardı , ki bu da Roger'ın dünyanın gördüğü tek Kral olduğu düşünüldüğünde mantıklı olurdu.


Şeytan Meyvesi'nin türü konusunda birkaç teori var. Böyle bir meyvenin doğasının daha önce gösterilen hiçbir şeye benzememesi muhtemel olsa da, inanılmaz bir güce sahip olma kapasitesine sahip oldukları için 3 Şeytan Meyvesi kategorisinden herhangi birine de girebilir.


Şeytan Meyvesi kullanıcıları her zaman özel yeteneklerine çok bağımlıdırlar.


Deniz-Deniz Meyvesi

Serinin hayranlarının çoğunun hemfikir olduğu bir şey, One Piece'in onu bulan kişiyi denizlerin hükümdarı yapacağı gerçeğidir . Eğer gerçekten bir Şeytan Meyvesi ise , birçok kişi kullanıcısına denizi kontrol etme olanağı tanıyabileceğine ve onu tüm dünyadaki olayları dikte edebilen ve kontrol edebilen bir güç haline getirebileceğine inanır! Bunun nedeni, bu dünyadaki her şeyin okyanus etrafında kurulmuş olmasıdır, çünkü medeniyetler sayısız adaya yayılmıştır ve ana ulaşım yöntemi gemilerdir.


Bu nedenle, biri kendi emrini yerine getirmek için denizi kontrol edebilirse, etkili bir şekilde tüm dünyayı kontrol eder! Bu meyve, dalgaları ve onlarla ilgili her şeyi kontrol etmelerine izin veren bir Paramecia türü veya hatta su olmalarına ve suyu tamamen kontrol etmelerine izin veren bir Logia türü olabilir. Böyle bir yetenek, Şeytan Meyvesi kullanıcılarının sahip olduğu ana zayıflığın deniz suyu olması nedeniyle onları diğer herkesin üstüne çıkarır. Bu, en güçlü Haki'yi bile uzak tutabilecek bir güçtür!


Bu, bağlam açısından çok zayıf bir teori olmasına rağmen, bazı hayranlar One Piece'in zaman yolculuğuna izin veren bir Şeytan Meyvesi olduğuna inanıyor. Bu teorinin arkasında çok az mantık olmasına rağmen, savunucuları bu meyveyi elde ettikten sonra Luffy'nin sonunda Boşluk Yüzyılı'na geri döneceğine ve orada Joyboy kimliğini alacağına inanıyor!


Burada çok az bağlam var, ancak bunun arkasındaki ana nedenlerden biri Straw Hat'in Long Ring Long Land'e ilk ziyaretiyle ilgili. Adaya vardıklarında mürettebat Tonjit'le tanışıp onu kazıklarından kurtardı, onlara söylediği ilk şey onları bir şekilde tanıdığını ima ediyordu ancak hemen geçiştirildi. Bu teoriye göre Luffy Joyboy olursa, her şeyin hikayede olduğu gibi yürümesi için tohumları eker.


Muhtemel Bir Şeytan Meyvesi TeorisiOne Piece hazinesi ve Şeytan Meyveleri söz konusu olduğunda , yapılabilecek en olası ilişki hazinenin kendisinin efsanevi Şeytan Meyvesi Ağacı olmasıdır . Bu teori eski bir teori olsa da ve serinin hayranlarının çoğu bunun çürütüldüğüne inansa da, yine de dünyayı bir şekilde kontrol edebilecek inanılmaz derecede değerli bir hazine olurdu.


Şeytan Meyvelerinin akışını kontrol ederek ve esasen tüm dünyanın güç sistemini dikte ederek, kişi kolayca tüm gezegendeki en güçlü kişi olabilir. Paramecia, Zoan, Logia ve Efsanevi Zoan Meyvelerine erişebilen Şeytan Meyvesi kullanıcılarının ordularını kontrol edebilirler ve bu da dizinin şimdiye kadar gösterdiği Dünya Hükümeti için en büyük tehdittir!


Bir zamanlar Şeytan Meyvelerinin hepsinin Deniz Şeytanı'nın enkarnasyonları olduğunu duymuştum!


Ancak, bu teoriye büyük bir şüpheyle yaklaşılmalıdır. Bunun nedeni çoğunlukla bunun arkasında çok fazla bağlam olmamasıdır, bu nedenle bu teorileştirme bazı sağlam gerçekler verilene kadar tamamen tahminden ibarettir. Ancak, bu, bu teorilerin mantıklı olmadığı anlamına gelmez, çünkü hazineye giden tüm yolculuk aynı zamanda dünyanın gerçek tarihinin gerçekliğiyle birlikte gelir ve bu da oraya gidenleri inanılmaz derecede önemli hale getirir.0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page