top of page

One Piece: Oda, Nika'nın One Piece Başlamadan Önce Planlarında Olduğunu Kanıtlıyor

Oda'nın titiz planlaması ve karmaşık hikâye örgüsü One Piece'i hayranların favorisi yapıyor.

Güneş Tanrısı Nika, One Piece'de önemli bir role sahiptir ve Luffy'nin Şeytan Meyvesi ile bağlantısı vardır.

Oda'nın ilk prototipleri, artık Nika ile ilişkilendirilen kauçuk ağacı ruhuna dair vizyonunu ortaya koyuyor.



One Piece, 25 yılı aşkın bir süredir inanılmaz bir şekilde devam ediyor ve hayranlar Oda'nın başyapıtı hakkındaki her şeye bayılıyor. Hikaye hayranlar için büyüleyici olmaktan öte bir şey değil ve onu bu kadar sevmelerinin nedenlerinden biri de Oda'nın genellikle yıllar öncesinden planlar yapması ve ardından tüm okuyuculara mümkün olan en iyi olay örgüsünü sunmak için çok karmaşık hikayeler oluşturması.


Oda'nın, gerçekleşmelerinden onlarca yıl önce bir şeyler tasarlama yeteneği, genel olarak anime ve manga hayranları tarafından oldukça değerlidir. Son zamanlarda, Oda'nın editörlerinden biri, One Piece'ten çok önce tasarladığı hikayeler hakkında, farklı prototipler gibi, oldukça heyecan verici şeyler ortaya koydu. Bunlardan biri Luffy'nin Şeytan Meyvesi için bir prototipe sahipti ve aslında Güneş Tanrısı Nika ile yakından ilişkiliydi.


Oda'nın Nika'yı One Piece'te Tanıtması

Güneş Tanrısı Nika, Wano'da Tek Parça Halinde Ortaya Çıktı



Nika'dan bahsederken , hayranlar bu gizemli bireyin hikayede kısa bir süre önce tanıtıldığını bilirler. Nika'dan ilk kez Wano'da Who's Who aracılığıyla bahsedildi. Ancak, Güneş Tanrısı'ndan ilk kez bahsedilmesi aslında hikayede ve özellikle serinin Skypiea bölümünde çok uzun zaman önce gerçekleşti. Birçok kültür Güneş Tanrısı'na tapıyordu ve hatta Elbaf Devleri'nin bile Whole Cake Island bölümünde bu Tanrı ile bağlantıları olduğu ortaya çıktı; hayranlar bu ülkeyi ilk kez Big Mom aracılığıyla gördüler. Açıkça, Güneş Tanrısı One Piece dünyasında yaygın olarak tapınılıyordu; ancak Güneş Tanrısı'nın adı yalnızca Wano Ülke bölümünde açıklandı. Orada, özellikle Luffy Şeytan Meyvesi'ni Uyandırdıktan sonra, Nika'nın geleneği büyük ölçüde genişletildi. Gorosei sayesinde hayranlar, Nika'nın One Piece dünyasında uzun zaman önce yaşamış, gittiği her yere kahkaha ve neşe getiren inanılmaz bir tanrısal varlık olduğunu öğrendiler ve aynı zamanda hikayede Nika'nın Özgürlük Savaşçısı, lastik gibi bir vücuda sahip ve istediğini yapabilme özgürlüğüne sahip olduğu da açıkça belirtiliyordu.


Dudaklarına kahkahalar getireceği ve onları acılarından kurtaracağı söyleniyordu!


Daha sonra, hayranlar Nika'yı Kaido'ya karşı mücadele ederken gördüler, Luffy Şeytan Meyvesi'ni uyandırdı. O zamandan beri, Nika hikayede inanılmaz derecede önemliydi ve hayranlar onun One Piece Dünyası'nda güç ve etki açısından arttığını görmeye devam ettiler. Ni ka hakkında daha fazla bilgi Vegapunk aracılığıyla Egghead Adası bölümünde sağlandı ve açıkça, hayranlar bu mistik varlık hakkında daha fazlasını görmeye ve duymaya kesinlikle devam edecekler. Hayranların açıkça bildiği şey, Güneş Tanrısı'nın One Piece'te her zaman büyük bir etki parçası olacağı ve Oda'nın her zaman Luffy'yi onunla eşitlemek istediğiydi. Şimdi, hayranlar Luffy'nin Nika'nın güçlerine sahip olduğunu bildikleri için bu paralellik gerçek oldu.


Oda Nika'yı tanıttığında, ilk olarak hayranlar bu kişinin Oda tarafından yıllar öncesinden gerçekten planlanıp planlanmadığını merak etmeye başladılar. Bu, bir anda bir şeyler tanıtmanın kötü bir karar olduğu anlamına gelmiyor. Farklı tipte yazarlar var. Bazıları hikayelerini yıllar öncesinden planlarken, diğerleri tohum eker ve ağaçlarının nasıl büyüdüğünü görür. Sonra, buna dayanarak hikayeyi buna göre ayarlarlar. Her iki yöntem de iyidir ve sadece var oldukları için eleştirilemezler. Ancak Oda'nın durumunda, ikisinin daha çok bir karışımı olmuştur. Bu nedenle, Oda'nın Nika'yı uzun zaman önce düşünmemiş olması çok mümkün olabilir. Ancak şimdi, hayranlar, Oda sadece 19 yaşındayken, 30 yıl önce, seriden çok önce var olan bir One Piece prototipine sahipler. Bu prototip, Nika ile bağlantılar kurmak da dahil olmak üzere birçok heyecan verici şeyi açıkça sergiliyor.


Oda'nın One Piece'den Önce Nika'ya Dair İlk Fikri Ortaya Çıktı

Oda, Nika'nın Kauçuk Ağacının Ruhu Olduğunu Gösterdi



Yakın zamanda, Oda'nın eski editörlerinden biri hikaye için ilk prototiplerini açıkladı. Bu prototiplerden biri Forward olarak adlandırıldı ve yaklaşık 30 yıl öncesine ait. O zamanlar Oda sadece 19 yaşındaydı ve hayranların Luffy'ye benzerlikler taşıdığını bildiği çok önemli bir karakterle heyecan verici bir prototip hazırladı.


Bu karakter Monkey D. Pao'dan başkası değildi . Tıpkı Luffy'ye benziyordu ve hatta kafasında Gomu Gomu no Mi'nin kıvrımlı patentlerine benzeyen bir bandana bile vardı. Esasen, Oda'nın kafasında her zaman bu fikir vardı ve bu kesinlikle hayranların görmesi için çok heyecan verici. Ancak, göze çarpan ilgi çekici bir şey, Oda'nın kauçuk ağacının ruhunu hikayesine dahil etmeyi çoktan düşünmüş olmasıydı. Bu prototipte Oda, 5.008 yıl önceki kauçuk ağacının ruhunu açıkça gösteriyor ve ruhun adı Merry. Merry çok neşeli bir birey olarak görülüyor ve ruh her zaman gülüyor.


Oda ruhu kendisi çizdi ve açıkça, her zaman eğleniyordu ve çok rahat bir birey olarak sergileniyordu. Hayranlar, Merry the spirit'ten iki cümle aldılar ve ikisi de onu yarın yokmuş gibi gülerken gördüler. Açıkça, kauçuk ağacının ruhu sonunda Nika'ya dönüştü, ancak gerçek şu ki Oda, çok gülen bu bireyin daha sonra Luffy'nin yolculuğunun birçok yönden bir parçası olacak bir ruh olduğunu çoktan düşünmüştü.


Ruhun isminin de Merry olması, Oda'nın Gomu Gomu no Mi'nin gücünün her zaman bireyin kaygısız, neşeli ve her zaman gülen bir güç olmasını istediğinin bir başka iyi göstergesidir. Merry kendi başına hiçbir kaygısı olmayan mutlu bir bireyi ima eder. Dahası, Oda'nın Merry karakteri için yazdığı diyaloglarda yazdığı birçok kahkaha bunu kanıtlıyor. Hayranlar artık Nika'nın her zaman var olması gerektiğini kesin olarak biliyorlar.


Oda'nın Gerçek Dehası Eski Eserlerinde Parlıyor

Oda, Kauçuk Ruhu'nu Erken Nika Konsepti Olarak Çizdi



Elbette, Merry'nin varlığı Oda'nın Nika ismini uzun zaman önce planladığı anlamına gelmiyor . Esasen o zamanlar farklı bir ismi olabilirdi veya fikrin kendisi de biraz farklı olabilirdi. Bunların hiçbiri önemli değil. Önemli olan, Oda'nın Gomu Gomu no Mi ruhu için sahip olduğu fikrin kaygısız, gülen bir ruh olarak var olmasıydı ve artık gerçek oldu. Dahası, kauçuk ağacının kendi iradesine sahip olarak görülmesi, Oda'nın bu meyvenin her zaman bir şekilde kendi kişiliğine sahip olmasını istediğinin bir başka kanıtıdır.


Denizlere açılan ilk kişi oydu. Korsan olarak bilinen ilk kişi oydu!



Bu gerçekten bir dehanın işareti ve hayranlar sadece arkalarına yaslanıp bunun One Piece dünyasını inanılmaz şekillerde nasıl değiştirdiğini takdir edebilirler. Elbette, her zaman bir konseptten veya diğerinden hoşlanmayan insanlar olacaktır, ancak şu anki durumda Nika genel olarak hikaye için harika olmaktan başka bir şey yapmadı.


One Piece, Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, hayranlar tarafından Shonen Jump ve Manga Plus uygulamasında resmi ve ücretsiz olarak okunabilir.

One Piece'in bir sonraki bölümü olan One Piece 1120'nin yayın tarihi 14 Temmuz 2024 olarak belirlendi.

0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page