top of page

One Piece: Oda, Joy Boy'un Gerçek Adını Açıklamış Olabilir

📝ÖNEMLİ NOKTALAR
  • Joy Boy'un gerçek adı D harfiyle bağlantılı olabilir ve bir isim değil, bir ünvan olabilir.

  • Luffy, Nika Şeytan Meyvesi'nin güçlerini uyandırarak ve unvanı devralarak Sevinç Çocuğu oldu.

  • Oda'nın prototipindeki Monkey D. Pao'nun Luffy'den önceki Joy Boy olabileceği ve karakterin gerçek kimliğinin gelecekte ortaya çıkabileceği düşünülüyor.


Joyboy, One Piece'deki en büyük gizemlerden biri olmaya devam ediyor ve hayranlar, Void Century'den gelen bu gizemli birey hakkında yalnızca birkaç şey öğrendiler. Elbette, One Piece Final Saga'yı keşfetmeye devam ettikçe, hayranlar uzun zaman önceki bu korsan hakkında kesinlikle daha fazla şey öğrenecekler, ancak aynı zamanda, ek One Piece materyali veya Oda'nın uzun zaman önce üzerinde çalıştığı eski prototipler gibi diğer yollarla da bilgi edinme şansının her zaman olduğunu da biliyorlar.


Çok yakın bir zamanda, hayranlar bu prototiplerden birine erişebildiler ve Oda'nın ortaya çıkardığı birçok karakterden biri, Joy Boy'un gerçek kimliği, gerçek adı ve daha birçok şey hakkında önemli ipuçları barındırıyor olabilir.


Joy Boy'un Gerçek Adı

Joy Boy Bir İsim Değil, Bir Ünvandı

Joy Boy, zaman atlamasından sonra One Piece'te tanıtıldı . Nico Robin, Joy Boy'un gizemine ilgi duyan ilk kişiydi ve bu, Fishman Adası'ndaki Deniz Ormanı'nda Poneglyph'i okuduktan sonra oldu . Daha sonra, bölümün sonuna doğru, hayranlar Joy Boy hakkında bilgi parçaları ve Denizkızı Prensesi'ne Fishman'ın dünyadaki diğer ırklarla birlikte yüzeyde yaşamasına yardım edeceğine dair söz verdiğini öğrendiler. Elbette, Joy Boy sözünü yerine getiremedi, ancak çok daha sonra geri döneceğine de söz verdi ve hayranlar bunun Luffy aracılığıyla olduğunu biliyor. Ancak, Joy Boy ve Luffy bağlantılı olsa da, burada önemli bir ayrım var. Luffy, Joy Boy'un reenkarnasyonu değil.


Bunun yerine, Luffy Joy Boy oldu ve unvanını önceki Joy Boy'dan devraldı. Joy Boy'un kendisi bir isim değil, bir unvandır ve bu esasen doğrulandı ve One Piece zaten bunu yaptı. Joy Boy olmak, özellikle uyanmış halinde Gomu Gomu no Mi'nin güçlerine sahip olmakla bağlantılıdır. Birçok kişi One Piece'te Joy Boy olmaya çalıştı. Örneğin, bir noktada Kaido Joy Boy olmak istedi ve King bunun kendisi olduğuna inandı. Hayatının ilerleyen dönemlerinde, Kaido kendisi Joy Boy olmayacağını, bunun yerine geri döndüğünde Joy Boy tarafından yenileceğini anladı. Benzer şekilde, birçok ırk ve One Piece dünyası Joy Boy ile yakın bir bağlantıya sahipti ve onun dönüşünü biliyorlardı.


Luffy Nika Şeytan Meyvesi'nin güçlerini uyandırdığında, Zunesha hemen Joy Boy'un dönüşü hakkında bir yorum yaptı. Esasen, bu noktada, Luffy Şeytan Meyvesi'nin Uyanışı ve esasen Kurtuluş Davulları'nı kullanan Gear 5'in dönüşü nedeniyle resmi olarak Joy Boy olmuştu. Luffy Joy Boy olmuştur ancak bir reenkarnasyon değildir. Bunun yerine, önceki Joy Boy ile aynı yetenekleri taşıyan biridir.


Bu çok ilginç ve hayranlara önceki Joy Boy'un büyük ihtimalle tamamen farklı bir isme sahip olduğunu söylüyor. İnsan bunu düşünürse, Joy Boy'un kendisi gerçek bir kişi adı gibi görünmüyor. Süper kahraman benzeri bir bireye veya çizgi romandan birine verilen bir unvan gibi görünüyor. Joy Boy'un gerçek adı muhtemelen açıklanmadı ve büyük ihtimalle D harfine bağlı. Benzer şekilde, hayranlar Nika'nın da One Piece World'de gerçek bir birey olmadığını biliyor. Tarihte bir noktada var olmuş olabilecek veya olmayabilecek efsanevi bir tanrı. Ancak, Nika Şeytan Meyvesi yiyerek kişi Nika olabilir ve Nika adını miras alabilir. Aynı şey Joy Boy için de geçerlidir. Joy Boy, Gear 5'in gücünü başka birinin uyandırmasıyla geri dönebilir, ancak kesinlikle birine verilen herhangi bir bireyin adı değildir.


Oda'nın Prototipi ve Maymun D. Pao

Monkey D. Pao, Luffy'den Önceki Eski Joy Boy Olabilir

Son zamanlarda, Oda'nın One Piece'ten önceki erken dönem çalışmaları Oda'nın eski editörü tarafından kamuoyuna açıklandı ve hayranlar kesinlikle çok merak uyandırdı. Oda'nın ilk editörü, Forward adlı yayınlanmamış çalışmalarını açıkladı. Bu çalışmalar Oda'nın 19 yaşında serbest bırakıldığı zamana aitti ve bu en hafif tabirle kesinlikle şaşırtıcı. Şu an itibariyle, bu çalışmalar 30 yaşında ve çok eski olmalarına rağmen, aslında Joy Boy ismini bulmanın anahtarını tutuyor olabilirler.


Oda'nın prototipinin kahramanı, Monkey D. Pao adıyla bilinen genç bir çocuk. Luffy'ye çok benziyor ve hatta kafasında Gomu Gomu no Mi'ye benzer bir desene sahip bir bandana bile var. Oda'nın Luffy'nin yediği Şeytan Meyvesi'nin tasarımına gelince bundan büyük ölçüde ilham aldığı açık. Hayranlar ayrıca, bu prototipte Rizel olarak adlandırılan Nami gibi tüm karakterlerin erken tasarımlarını da görme fırsatı buldu.


Açıkçası, buradaki en büyük konuşma noktası Monkey D. Pao karakteri. Oda onu One Piece'in ana hikayesine dahil etmeye karar verirse, bu birey esasen Joy Boy olabilir. Elbette, hayranlar bunun bir prototip olduğu için Oda'nın Luffy'yi yaptığı ve onu One Piece'in geleceğinde kullanmayacağı bir birey olduğunu varsayabilirler. Ancak, bunun aslında çok büyük bir olasılık olduğunu bilmek için sadece Ryuma'ya bakmak yeterli. Oda, One Piece henüz bir şey olmadan önce Wanted One Shot'ıyla Ryuma'yı yarattı. Ryuma daha sonra Oda tarafından ana hikayeye dahil edildi ve Wanted gibi, Forward da aynı zamanlarda yayınlandı.


Bu esasen Ryuma gibi Pao'nun da hikayeye dahil edilebileceği ve Void Century sırasında uzun zaman önce var olmuş bir karakter olduğu ortaya çıkabileceği anlamına gelir. Esasen, Monkey D. Pao çok iyi bir şekilde eski Joy Boy'a dönüşebilir. Bu durumda Pao, Nika Meyvesi'nin güçlerini ilk tüketen ve ilk korsan olan kişi olurdu.


Pao Gelecekte One Piece'de Yer Alacak Mı?

Pao, One Piece'in Son Sage Bölümünde Daha Sonra Ortaya Çıkabilir

Pao'nun gelecekte One Piece'te görünme şansı çok yüksek. Pao, Void's Century'nin ana karakteri, yani Joy Boy olabilir. Neşeli yapısı ve gittiği her yere gülüp neşe yayma yeteneği nedeniyle, ona Joy Boy ünvanı verilebilirdi . One Piece'in Japon hayranları, Paint'in orijinal Joy Boy olup olamayacağını tartışıyorlar, ancak elbette Joy Boy için alternatif bir isim de var.


Hayranların bildiği gibi, Binks ismi One Piece'te oldukça büyük bir öneme sahip ve Bink's Sake adlı şarkısı, esasen Antik Krallık halkının yaşadığı zorlukların hikayesini anlatıyor.


Binks aynı zamanda ilk Joy Boy'un ismi olma ihtimali için de çok güçlü bir ihtimal . Her iki durumda da hayranlar Oda'nın hangi yöne gideceğini görmek için beklemek zorunda kalacaklar, ancak yine de teori üretmek eğlenceli.


One Piece, Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, hayranlar tarafından Shonen Jump ve Manga Plus uygulamasında resmi ve ücretsiz olarak okunabilir. One Piece'in bir sonraki bölümü olan One Piece 1120'nin yayın tarihi 14 Temmuz 2024 olarak belirlendi.

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page