top of page

One Piece: Marineford Arc'ın Açıklaması

Beyazsakal Korsanları'nın Dünya Hükümeti'ne savaş ilan etmesi, serinin gidişatını değiştiren çalkantılı olaylara yol açar.  • Portgas D. Ace'in idam edilmesi, korsan çağındaki en büyük savaşı ateşledi ve önemli karakterlerin yükselişine ve düşüşüne yol açtı.

  • Luffy'nin büyümesi, savaş ağaları ve amirallerle dolu savaşta test edildi ve hayranlar acı-tatlı duygular içinde kaldı.

  • Marineford sonrası olaylar büyük değişiklikler getirdi, güçler dengesini değiştirdi ve One Piece'te yeni bir döneme zemin hazırladı.


Portgas D. Ace'in idam edilmesi, büyük korsan çağının başlangıcından bu yana en büyük savaş olarak bilinen savaşa yol açtı. Ana karakterlerin yükselişi ve ölümüyle birlikte One Piece serisinin Marineford arkı , ana karakterlerin ölümleri ve sonrasında ne olacağına dair olasılıklarla hayranların kalplerinde acı tatlı bir his bıraktı.


Luffy'nin savaş ağaları, deniz imparatorları ve amirallerle dolu bir savaşın ortasında kalmasıyla hayranlar, kahramanın ne kadar büyümesi gerektiğine tanık oldu. Neyse ki Luffy savaştan sağ çıkmayı başardı ve büyüdü, ancak Marineford'daki olaylar hala pek çok kişinin ilgisini çekiyor, tıpkı Marineford'la birlikte One Piece serisinde korsanların yeni çağının gelmesi gibi.


Büyük Savaş Başlıyor

Beyazsakal Vs. Denizciler BaşlıyorLuffy, Impel Down'dan alınmadan önce Ace'e ulaşamadığından, Hasır Şapka kaptanı ve büyük hapishanede kazandığı tüm müttefikler, her biri kendi nedenleriyle Marineford'a yöneldi. Bu arada Marineford'da, beş büyük hariç, Dünya Hükümeti'nin en büyük güçleri mevcut. Savaş ağalarından amirallere ve çok daha fazla deniz askerine kadar Marineford, idam edilmesi planlanan Portgas D. Ace'in kaptanı ve fiili babası Beyazsakal'ın varlığını bekleyen askerler gergindir. Beyazsakal gelmeden önce, Ace ve Beyazsakal korsanlarıyla ittifak kuran birçok kötü şöhretli korsan kaptan gelir. Ancak o zamanki Deniz Kuvvetleri Filo Amirali olan Sengoku konuyla ilgilenmez ve Beyazsakal'ı arar. Aniden, denizin altından limanda Beyazsakal belirir ve Deniz Piyadelerini büyük ölçüde şok eder. Beyazsakal'ın ortaya çıkışıyla savaş başlar.


Ace'in Ölümü

Luffy Kardeşinin Kaybını YaşıyorSavaşın başlamasından bir süre sonra Luffy, Impel Down'daki birçok mahkumla birlikte savaşa katıldı. Onun varlığı pek çok kişiyi şaşırttı. Ace'den Beyazsakal'a, Garp'a ve birçok savaş ağasına kadar birçok kişi Hasır Şapka Luffy'nin varlığı karşısında şok olduklarını ifade etti. Marineford'da bulunan isimlerin çoğundan daha zayıf olmasına rağmen Luffy, azmi ve azmi sayesinde birçok kişinin saygısını kazanmayı başardı. Bir noktada Ace'in idamı ileri alındı ​​ve korsanların çoğu bunu durduramayacak kadar güçsüzdü. Neyse ki Luffy bilinçaltında Fatih Haki'sini etkinleştirerek birçok kişiyi yok etti. Luffy'nin yeteneklerinin ortaya çıkmasıyla birlikte Denizciler ona ciddi davranmaya başladı.


Ne yazık ki Beyazsakal'ın cesaretine, Luffy'nin azmine ve diğer Beyazsakal korsanlarına rağmen Ace yine de öldürüldü . Başlangıçta Luffy, Ace'i hapishane kelepçelerinden kurtardı ve orada bulunan korsanların çoğunu rahatlattı. Ne yazık ki Ace'in serbest bırakılmasının ardından Akainu, savaş sırasında soylarının ortaya çıkması nedeniyle kardeşleri hedef almaya başladı. Luffy'ye yönelik bir darbe alan Ace'in göğsünde kocaman bir delik kaldı. Gözyaşı döken bir sahnede Ace, arkasında gözyaşı döken son sözler bırakarak ölür.


Benim gibi hiçbir işe yaramayan... ve damarlarında bu kadar kötü kan olan birini sevdiğin için teşekkür ederim... bugüne kadar...teşekkür ederim.

İmparatorların Yükselişi ve Düşüşü

Yeni Bir Çağ DoğuyorAce'in ölümünden sonra Beyazsakal, Akainu'ya topyekun bir saldırı başlattı. İmparator amiralden daha güçlü olmasına rağmen Akainu'nun kendisi hiç de kolay kolay kolay kolay geçilmeyecek bir adam değildi . Akainu, dövüşleri boyunca Beyazsakal'da birkaç delik bırakmayı başardı ancak sonunda imparator, savaşın galibi olarak ortaya çıktı. Akainu'nun yenilmesinden sonra Karasakal korsanları ortaya çıktı. Kara Sakal şeytan meyvesi ve Beyazsakal ölümün eşiğindeyken, Karasakal ve mürettebat arkadaşları ona karşı birleşerek onu öldürür. Beyazsakal ölmeden önce şaşırtıcı bir çığlık atarak One Piece'in gerçekliğini ilan eder ve Sengoku ile diğer Deniz Kuvvetlerinin, birisi One Piece'i bulduktan sonra dünyayı saracak savaştan nasıl korktuklarını ilan eder. İlanından kısa bir süre sonra büyük korsan Beyazsakal nihayet son nefesini verdi. Ancak eski ekip üyesi, gösteri yapmak istediği için vücudunu kapatmaya başladı. Beyazsakal'ı örttüğü siyah kumaşın altından çıkan Karasakal, artık dünyayı hayrete düşüren Sarsıntı Sarsıntı şeytan meyvesinin gücüne sahipti. Karasakal, iki şeytan meyvesi yeteneğini kullanarak Marineford'u yok etmeye başlar ve Sengoku onu durdurmak için harekete geçer.


Ace ve Beyazsakal'ın ölümlerinden sonra bile savaş devam etti ve Denizciler ellerinden geldiğince çok sayıda korsanı öldürmeye kararlıydı. Neyse ki Shanks gelir ve savaşı bitirir. Hiçbir tarafın İmparator Shanks'a karşı savaş başlatmaya istekli olmaması nedeniyle savaş doğal olarak sona erdi ve Shanks, Ace ve Beyazsakal'ın cenaze töreniyle ilgilenmeyi talep etti.


Savaş Sonrası Etkinlikler

Savaş Köklü Değişiklikler BırakıyorParamount Savaşı olarak anılacak olan savaşın sona ermesinin ardından dünyayı sarsan birçok olay yaşandı. Bir imparatorun ölümü, iki savaş ağasının, Jinbe ve Teach'in istifası ve Moria'nın savaş ağası statüsünün iptal edilmesiyle, üç gücün dengesi değişti ve bıraktıkları boşluğu doldurmak için yeni insanlar kullanıldı. Trafalgar Law ve Buggy savaş ağası oldular. Bu arada Beyazsakal korsanlarından geriye kalanlar Karasakal korsanlarıyla yüzleşmeye gittiler ve ezici bir yenilgiye uğradılar ; bu da Teach'in mürettebatının Impel Down'dan gelen askerler sayesinde ne kadar güçlü hale geldiğini gösterdi. Üstelik Sengoku, Filo Amirali olarak emekli olur ve Aokiji Deniz Kuvvetlerinden ayrılırken onun yerini Akainu alır. Bunun dışında, Genelkurmay Başkanı ve Devrim Ordusu'nun iki numarası Sabo, hafıza kaybından kurtulur ve kendisinin Luffy ile Ace'in yeminli kardeşi olduğunu hatırlayarak Ace'in vasiyetini miras almasına neden olur. Yayın ilgi çekici bir yönü, Karasakal'ın artık dünyada iki şeytan meyvesi yeteneğine sahip olan ve ona muazzam yetenekler ve nüfuz kazandıran tek kişi olmasıdır. Beyazsakal'ın eski bir astı olan Karasakal, Beyazsakal'ın topraklarını kolayca fethetmeyi başardı ve Beyazsakal'ın yerine yeni imparator oldu.

6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments