top of page

One Piece: Jiki Jiki no Mi Şeytan Meyvesi, Açıklandı

Eustass Kid'in Şeytan Meyvesi Jiki Jiki no Mi, son derece güçlü bir Paramecia türüdür, o halde nasıl çalıştığını ve ne kadar güçlü olduğunu görelim!  • One Piece'teki Şeytan Meyveleri, dünyayı sarsan yeteneklerden basit geliştirmelere kadar geniş bir yelpazede güçler sunar.

  • Eustass Kid'in Jiki Jiki no Mi Şeytan Meyvesi, ona onu zorlu bir rakip haline getiren manyetik güçler verir.

  • Jiki Jiki no Mi'nin gücü metali kontrol etme yeteneğinde yatmaktadır, ancak zayıf yönleri arasında metal bulunabilirliğine bağımlılık bulunmaktadır.


Şeytan Meyveleri, One Piece güç sisteminin temel taşıdır ve serideki varlıkları, şimdiye kadar anime veya mangada görülen en tuhaf ve en inanılmaz süper güçlerden bazılarının oluşmasına olanak sağlar. Kullanıcının Dünya'nın temellerini sarsmasına olanak tanıyan güçlü meyvelerden, normal hayvanları eskisinden biraz daha akıllı hale getirmeye hizmet eden zar zor işe yarayan meyvelere kadar, Şeytan Meyveleri tüm şekil, boyut ve özelliklerde mevcuttur.


One Piece'teki Şeytan Meyvelerinden biri de Açık Denizlerdeki korkunç korsan olan heybetli Eustass Kid'in elinde bulunan Jiki Jiki no Mi'dir. Luffy ve tayfasının oraya varmasıyla aynı zamanda Saobody Takımadaları yayına tanıtılan Eustass, özellikle Jiki Jiki no Mi Şeytan Meyvesi'nin güçlü doğası nedeniyle, Hasır Şapkalar için değerli bir müttefik olduğunu sürekli olarak kanıtladı!


Eustass Kid Kimdir?İlk Görünüm

One Piece , Bölüm 392, "Yeni Rakipler Toplanıyor! 11 Süpernova"

Çıkış Tarihi

8 Mart 2009

Hikaye Arkı

Saobody Takımadaları Arkı

İlk başta küstah bir genç olarak görülen o, South Blue'da kötü bir üne sahip olan Çocuk Korsanları'nın asabi kaptanıydı ve aynı zamanda 'En Kötü Nesil' olarak bilinen 12 korsandan biriydi. O, o adada toplanmış ve her biri 100.000.000 Berry ödülüne sahip bir grup korsan olan 11 Süpernova'nın buluştuğu Saobody Takımadaları yayında tanıtıldı.


Savaşmaya hazır değilseniz kazanamazsınız!

Kid, sivil kayıplarını hiçbir zaman gerçekten umursamayan biri olmasına rağmen, hikayenin farklı noktalarında Hasır Şapkalar'ın geçici müttefiki bile olan acımasız bir acımasızdı. O kadar acımasızdı ki hemen öldürmemeyi seçtiği herkese minnettarlığını gösterdiğine inanıyordu. Sonunda Wano Country yayında bir kez daha ortaya çıktı ve ara sıra hikayede ortaya çıkıyor.


Çocuğun Jiki Jiki no Mi İnanılmaz derecede Güçlüİlk Görünüm

One Piece , Bölüm 398, "Amiral Kizaru Hareket Ediyor! Kaostaki Saobody Takımadaları"

Güçler

Manyetizma

Eustass Kid'i herkesin karşılaşabileceği bu kadar zorlu bir tehdit haline getiren en büyük etken, ona manyetizma gücü veren Jiki Jiki no Mi Şeytan Meyvesidir. Bu meyve ona yalnızca manyetik kuvvetleri kontrol etme gücü vermekle kalmıyor, aynı zamanda metali önemli ölçüde manipüle etme gücü de veriyor.


Meyvesi, neredeyse metalik görünen, etrafı üzüm salkımı gibi sarı renkli bir asma ile sarılmış minik ve yuvarlak gümüş kürelerden oluştuğu için görünümü oldukça dikkat çekicidir . Her bir gümüş kürenin, meyvenin sapına çok benzeyen, aynı zamanda sarı bir şimşek şeklini alan, şimşek işaretine benzeyen pürüzlü bir çıkıntısı vardır.Jiki'nin Güçlü Yönleri Jiki no Mi


Kullanıcı, Şeytan Meyvesi'nin doğasında var olan manyetizma gücünü kullanarak, metalik cisimleri istediği kadar kendine çekebilir veya kendinden uzaklaştırabilir. Bu, One Piece'te bulunan silahların çoğuna karşı son derece kullanışlı bir yetenektir , çünkü kılıçlar ve top topları onları iter. Kid, itme yöntemini kullanarak bu silahları düşmanlarına doğru geri püskürtebilir veya onları etkisiz hale getirmek için cazibeyi kullanabilir.


Bu Şeytan Meyvesinin sağladığı gerçekten yararlı bir yetenek, Kid'in kendi üzerindeki çekim kuvvetini kullanarak gemi gibi devasa metal gövdelere doğru hareket etmesine olanak sağlamasıdır; bu da onun esasen su üzerinde uçarak denizler üzerinde güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlar. Eustass Kid, manyetizmasını farklı metal parçalarını birçok şekil veya silaha birleştirmek için kullandığından, metali büyük ölçüde manipüle edebilir.


Silahlarınız benim yeteneklerime dayanamaz!

Jiki Jiki no Mi'nin Zayıf Yönleri


Bu Şeytan Meyvesinin genel gücü, serideki en yüksek güç kademelerinde bile oldukça zorludur. Bununla birlikte, savaş faydasının büyük bir kısmı, özellikle bu parçalardan daha büyük ve daha güçlü mekanizmalar oluşturmaya gelince, herhangi bir alanda ne kadar metal bulunduğuna bağlıdır. Bu dezavantaj, Kid'in Kaido ve Big Mom'a karşı nihai çatışmaya yetecek kadar metal toplamak için uzun bir süre etrafta koşmak zorunda kaldığı Onigashima Baskınında görüldü .


Bu Şeytan Meyvesinin bir başka dezavantajı da metale etki eden manyetik kuvvetlerin gücünün kullanıcının mevcut durumuna bağlı olmasıdır, çünkü kullanıcı zorlanırsa veya yeterli hasar alırsa manyetik kuvvetler çok daha zayıf olacaktır. Bunun dışında tüm Şeytan Meyveleri ile eşanlamlı olan ortak zayıflıklar Jiki Jiki no Mi'de de mevcuttur.


Tıpkı diğer Şeytan Meyveleri gibi, Jiki Jiki no Mi de bir uyanış geçirebilir ve zaten etkileyici olan gücünü daha da güçlendirerek daha da büyük hale getirebilir. Bu meyvenin kullanıcısı uyandığında, canlılara ve metal olmayan nesnelere bir kutupsallık atayabilir, onları esasen mıknatıslara dönüştürebilir ve Şeytan Meyvesi'nin manyetizma güçleriyle onları bu şekilde yönlendirebilir.4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page