top of page

One Piece'in Yaratıcısı Bir Zamanlar Hangi Karakterin Kendisini En Çok Rahatsız Ettiğini Açıkladı

One Piece manga yaratıcısı Eiichiro Oda, özellikle rahatsız edici bir karakteri ortaya koyuyor ve #onepieceOne Piece'in yaratıcısı Eiichiro Oda, bir keresinde Hasır Şapkalardan birinin onu yazı açısından neden en çok rahatsız ettiğini açıklamıştı.


Popüler One Piece hayranı ve çevirmen Sandman yakın zamanda X'te (eski adıyla Twitter) bir röportajı yeniden gündeme getirdi; burada Oda neden en çok Monkey D. Luffy'nin karakteriyle zorluk yaşadığını açıkladı . "Beni en çok Luffy rahatsız ediyor" dedi. "Onu engellerle frenlemeliyim, yoksa yakında kötü adamı yenecek. 😭 Karakterlerim sanki kendi iradeleri varmış gibi davranıyorlar. Hikaye uğruna onları hareket etmeye zorladığımda izleyicilerim şikayet etti. "Karakterlerin kendi iradeleriyle hareket ettiği düşüncesi geçmişte pek çok yazarın dile getirdiği bir düşüncedir. Hunter x Hunter yazarı Yoshihiro Togashi, 2006'daki bir röportajında, bir yazar olarak umutlarından bağımsız olarak karakter çizgilerini onların ne söyleyeceğini düşünmeye çalıştığını söyledi. Bu genellikle karakterlerin beklemediği şeyleri yapmasına ve bundan sonra olay örgüsünde değişikliklere yol açtı.


Luffy'nin Güçlerinin Son One Piece Bölümünde Tartışmalı Bir Şekilde Nerflendiği Bildirildi


Genç Luffy'nin teknik olarak yalnızca birkaç yıldır korsan olduğu göz önüne alındığında, hızlı yükselişi doğal olarak frenlerin gerekli olduğunu gösteriyor. İsimsiz bir korsandan, Karasakal ve Shanks (ve teknik olarak Buggy) gibi onlarca yıllık emektarlarla birlikte Yonko'lardan birine dönüştü. Luffy'nin gücüne bir tavan koymanın etkisi, muhtemelen Luffy'nin Lucci'nin işini kolaylaştırması gereken son One Piece Bölüm 1105'te görüldü. Onu yenmeyi başaramayan Zoro, Hasır Şapkalar'ın Egghead Adası'ndan kaçması gereken kritik bir zamanda Zoro'yu geride tutuyor.


One Piece mangası, mangayı Kuzey Amerika'da lisanslayan ve Cilt 104'e kadar çevrilmiş olan VIZ Media aracılığıyla okunabilir. Bu son cilt şöyle anlatılıyor: "Luffy ve Kaido arasındaki savaş son tura girerken, Wano'daki herkes düşüncelerini ortaya koyuyor. evlerini korumak için tehlikede yaşıyor. Ama Luffy gerçekten zaferi garantilese bile, yeni bir şogunun yöneteceği bir şey kalacak mı?" Cilt 105, 12 Mart 2024'te uluslararası olarak yayınlanacak.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page