top of page

One Piece'in Sonu 20 Yıl Önce Belirlenmiş

One Piece, mükemmel öngörüleriyle tanınıyor ve bir hayran teorisi, sonunun 20 yılı aşkın bir süredir gözlerden gizlenmiş olabileceğini öne sürüyor.Herhangi bir anime veya manganın hayranları kaçınılmaz olarak bunun nasıl biteceğini tahmin etmeye çalışacaktır , ancak bunların hiçbiri One Piece hayranlarından daha fazla değildir . Titizlikle hazırlanmış hikayesi ve son derece uzun yayın süresi arasında, One Piece'in nasıl sonlanabileceği sorusu yıllardır serinin aklını kurcalıyor.


Bu soru, serinin Wano Country Saga'nın tamamlanmasıyla "son yayına" girdiği şu anda her zamankinden daha alakalı. Ancak hayranlar, Luffy'nin One Piece'i nasıl ele geçireceğini ve Korsanların Kralı olacağını anlamak için gereken tüm ipuçlarına zaten sahip olabilir. Bunların hepsi, ilk kez 20 yıl önce gösterime giren, en çok gözden kaçan hikayelerden birine bağlanıyor.


Uzun Halka Uzun Kara Yayının Kullanılmayan PotansiyeliLong Ring Long Land, One Piece mangasındaki 14. yaydır ve birkaç küçük yaydan geçen Water 7 Saga'nın başlangıcıdır. Diğer yayınlardaki büyük duygusal anların ve yıkıcı aksiyonun aksine, Long Ring Long Land hafif, düşük riskli bir hikaye. Kurulum basittir: Hasır Şapkalar, yılda bir kez gelgitler çekildiğinde, hepsi bir halka şeklinde birbirine bağlanan bir adalar zincirine rastlar. Oradayken kendilerini Foxy Korsanları ile Davy Back Fight'ta savaşırken bulurlar; bu, mürettebat üyelerinin sadakatinin söz konusu olduğu bir dizi çılgın ama tehlikeli oyundur.


Davy Back Fight ve rakipler ark sırasında ne kadar eğlenceli olsa da, hayranlar yıllardır her şeyin ne kadar önemsiz hissettirdiğinden şikayet ediyorlardı. One Piece şaka uğruna tuhaf şeyler yapmaya yabancı olmasa da , 19 bölüm ve 13 bölümü gerçek anlamda kalıcı sonuçları olmayan bir hikayeye adamak biraz tuhaf. Bunun tek istisnası - Doflamingo'nun kısa bir süre ortaya çıkması ve Deniz Amirali Aokiji'nin tanıtılması - yalnızca yayın en başında ve en sonunda gerçekleşti. Olay örgüsü ilerlemedi, karakterler anlamlı bir şekilde büyümedi ve yalnızca burada atıfta bulunulan çok az bilgi bilgisi hikayenin ilerleyen kısımlarında yeniden ortaya çıktı.

Bununla birlikte, Long Ring Long Land'in görünüşte "anlamsız" doğası , dizi yazarı Eiirchio Oda'nın bugüne kadarki en iyi haber verme kullanımlarından biri olabilir , en azından popülerliği giderek artan bir teoriye göre. Her hayranın bildiği gibi One Piece neredeyse hiçbir şeyin boşa gitmediği bir hikaye. İster Sanji'nin, Germa 66'nın ve öz ailesinin ortaya çıkacağının habercisi olarak Kuzey Mavisi'nde büyüdüğünü düşünmeden söylemesi olsun, ister Lola'nın Nami'ye Big Mom'a ait olduğu ortaya çıkan bir yaşam kartı vermesi olsun, küçük ayrıntılar birdenbire düzinelerce, hatta hatta birdenbire yeniden ortaya çıkabilir. Yüzlerce bölüm sonra.


Tüm bunları akılda tutarak, birçok insan Long Ring Long Land'in hangi yönünün benzer şekilde büyük bir şekilde geri dönebileceğini sormaya başladı. Yaklaşık 20 yıl sonra bunun da önemli bir şey olması gerekir.


12 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page