top of page

One Piece'in En Karanlık Teorisi Luffy'nin Genç Ölme Muhtemelliğini Açıklıyor

Luffy, maceraları sırasında ortalama ömrünü kısaltmak için pek çok şey yaptı. Lastik korsan olsun ya da olmasın, kendini zorlamaya devam ederse yakında ölecek.


Yıllar boyunca One Piece'in birçok kavisini kapsayan Monkey D. Luffy, kendisini pek çok tehlikeye attı. Aslında, Lastik Korsan olsun ya da olmasın, Luffy'nin hayatta olduğu için şanslı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sergilediği genç canlılığa rağmen, meselenin gerçeği şu ki, fazla yaşamayabilir.

Luffy sürekli olarak tehlikeli rakiplerden düşman yapmakla kalmıyor, aynı zamanda vücudunu her türden fiziksel olarak zorlayıcı deneyimlerden geçiriyor. Er ya da geç, kendine yaptıkları neredeyse kesinlikle bedelini ödeyecek. Kahramanın yaşlılıktan ölmeyeceği neredeyse kesin.


İkinci Vites Luffy'nin Tansiyonunu Yükseltir


Second Gear'ı kullanmak kesinlikle Luffy'nin ömrünü kısalttı. Teknik, kendisine hız ve güçte bir destek vermek için vücuduna hızlandırılmış bir hızda kan pompalamasını içeriyordu. Dünya Hükümeti ajanı Rob Lucci, bu teknikle ilgili soruna hızlı bir şekilde dikkat çekerek, kalbe ve dolaşım sisteminin geri kalanına bu şekilde kan pompalamanın onu yok etmenin iyi bir yolu olduğunu açıkladı. Bir lastik adam olarak bile, Luffy şüphesiz kendi içinde kalıcı hasarlar yaratıyordu.

Lucci'nin tarif ettiği şey gerçek hayattaki bir olgudur. Kalp, yüksek tansiyon nedeniyle genişlediğinde, kardiyomiyopati ve kalp hipertrofisi gibi her türlü ölümcül duruma yol açabilir ve bu da sonuçta kalp yetmezliğine neden olabilir. Luffy kanı vücuduna akıtarak istemeden kalp kaslarını esnetiyor ve kanın normal şekilde pompalanmasını zorlaştırıyordu.


Luffy Kendi Hormonlarını Değiştirerek Hayatından 10 Yıl Aldı


Gear Second'ın ömrünü kısaltan yan etkisi, Luffy'nin bu tekniğe ne kadar sık ​​güvendiğiyle daha da kötüleşiyor. Ara sıra, kısa patlamalarda, kauçuk gövdesi gerilime ayak uydurabilmelidir. Bununla birlikte, ne kadar uzun süre savaşırsa ve ne kadar sık ​​kullanırsa, hayatının ilerleyen dönemlerinde kalp sorunlarının yolunu açma olasılığı o kadar yüksektir.

Ömür boyu süren başka bir deneyim, Luffy Impel Down'dayken gerçekleşti. Emporio Ivankov , Hasır Şapka Korsanı'nı gardiyan Magellan'ın zehrinden kurtarmak için Şeytan Meyvesi güçlerini kullanarak çocuğun vücudundaki hormonları değiştirerek bağışıklık sistemini güçlendirdi. Süreç dayanılmazdı, saatlerce sürdü ve sonunda Luffy'nin ortalama yaşam süresinin yaklaşık 10 yılını aldı. Sadece yılmaz yaşama isteği sayesinde çetin sınavdan sağ çıktı.

Bu noktaların her ikisi ve birkaç tane daha Quora yorumcusu Tevin Davis tarafından ortaya atılmıştır . Ayrıca, Luffy'nin Üçüncü ve Dördüncü Viteslerinin, anlatıda açıkça belirtilmese de, hayatına benzer bir vergi koyduğunu ima ettiler. Tevin, Luffy'nin idolü Gol D. Roger gibi genç yaşta öleceğine inanıyordu.

Quora hakkındaki diğer yorumcuların bu teoriye kendi yanıtları var. Biri Roger'ın 53 yaşında öldüğünden bahsetmişti, bu yüzden Luffy genç yaşta ölse bile hayranlar ondan yine de çok şey alacak. Aynı şekilde, bazıları Luffy'nin erken ölümünün ya bir seri sonu epilogu için saklanacağına ya da hikayede hiç yer almayacağına inanıyor.


Trafalgar Yasası, Luffy'yi Ölümsüz Güneş Tanrısı Yapabilir mi?


Bazıları , Trafalgar Law'un Op-Op Fruit'in güçlerini Luffy'nin hayatını kurtarmak için Perpetual Youth Surgery yapmak için kullanacağını tahmin etti . Hatta bir yorumcu, bu ameliyatın Luffy'yi "denizlerde sonsuza kadar yelken açan, başka bir dünya hükümetinin yeniden yükselişini engellemek için sonsuz bir arayışta durmak için her zaman yeni maceralar ve yeni zorbalar arayan ölümsüz Güneş Tanrısı" yapacağını tasavvur etti. Bu, genel olarak Who's-Who tarafından bahsedilen Güneş Tanrısı Nika söylentisine dayanmaktadır. Bu doğruysa, One Piece'in tüm merkezi çatışmaları çözüldüğünde serinin sonu için saklanması gerekirdi. Aksi takdirde, kahraman ölümsüzleştirilerek hikayedeki tüm gerilim ortadan kaldırılabilir.

Dizi sırasında veya sonrasında olsun, Luffy'nin erken ölümü neredeyse kesin görünüyor. Ancak bu o kadar da kötü bir şey olarak görülmemeli; Luffy , birden fazla yaşam sürmeye yetecek kadar macera ve deneyim yaşadı ve daha yapacak çok şeyi var. Daha One Piece'i bile bulamamış. Hayatı bu kadar kısa ve tatlı yaşayarak öldüyse, öldüğünde pişmanlık duymaması gerekir.

6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page