top of page

One Piece: Denizciler Neden Bu Kadar Korkunç?

One Piece'in Deniz Piyadeleri, başından beri, 'adalet' versiyonları sayesinde hem korsanlar hem de vatandaşlar için bir baş belasından başka bir şey olmadı.Korsanlar One Piece'de ana sahneyi alırken , Hasır Şapkalar için tekrarlanan düşmanlardan biri Deniz Piyadeleridir. Deniz Piyadeleri, Dünya Hükümetine hizmet eder ve hem daha iyi hem de daha kötüsü için işlerin şu anda olduğu gibi düzenini korur. Barışın koruyucusu statülerine rağmen, aynı zamanda derin bir yolsuzluktan da muzdaripler - üst düzeyler dünyanın en güçlü insanlarından bazıları olduğundan, hikayenin en güçlü gruplarından biri.Deniz Piyadeleri genellikle, güvenlik için onlara güvenenlerden yararlanan korkunç insanlar olarak tasvir edilir. Deniz Piyadeleri bu güveni doğal karşılar ve bulundukları kasabaları kötüye kullanırlar. Her Deniz Piyadesi korkunç bir insan olmasa da, çoğu öyledir. Yolsuzluğa en yatkın olanlar, Dünya Hükümetinin soylularına en yakın olanlardır. Çoğu zaman sadece vatandaşları değil, kendi adamlarını da taciz ederler. İşlerin düzenini korumak için sürekli olarak korsanlara karşı çıkmak zorunda kalan bunlar, dünyanın en zorlu dövüşçülerinden bazıları.


Bu yolsuzluğun en büyük örneklerinden biri Amiral Akainu'dur. Tüm serideki en nefret edilen karakter olduğu söylenen , gücün insanın başına bela olmasının ve adaletin gerçek anlamını anlamamasının en iyi örneğidir. Bunun yerine, Mutlak Adalet doktrinini takip eder, yani koşullar ne olursa olsun yasayı çiğneyen herkesi cezalandıracaktır. Pek çok denizci, dünyadaki tek iyi güç olduklarını düşünerek bu doktrini takip eder. Onlar için gri tonlar yoktur ve korsanlar - onlara yardım eden herkesle birlikte - ne pahasına olursa olsun yok edilmelidir.


Dünya Hükümeti'nin liderleri, iktidarda kalmalarına yardımcı olduğu için bu zihniyeti ve istismarı durdurmak için hiçbir şey yapmıyorlar. Bir kontrol ve denge sistemi olmadan, iki yozlaşmış güç, yönetmeleri ve korumaları gereken insanları eziyor. Üst kademeler, terfinin gerçekten kazanılıp kazanılmadığına bakılmaksızın, yalnızca liderler öyle gördüğünde konumlarını kazanırlar. Yalnızca kendi yozlaşmış yasalarını yürürlükte tutacak kişileri terfi ettirmeye çalışırlar. Bu nedenle, güç pozisyonları verilen Deniz Piyadeleri üyeleri, kimsenin onları durduramayacağının farkında olarak onu kötüye kullanırlar.


Böyle yozlaşmış bir sistem varken, sıradan vatandaşlar arasında Deniz Piyadelerinden bu kadar nefret edilmesi şaşırtıcı değil. Sistemi içeriden değiştirmeye çalışan Koby gibi insanlar olsa da, dünya liderlerinin bile istismarı bastırmak için bir şey yapmayı reddetmesi zor. Bazıları Deniz Piyadelerinin iyilik ve değişim için bir güç olmasını istese de, mevcut durum göz önüne alındığında bu hayal çok uzak görünüyor. Kasaba halkı onlara karşı pek bir şey yapamaz çünkü amirallerin birçoğu Şeytan Meyvesi kullanıcılarıdır, genetik olarak gelişmiş veya inanılmaz derecede güçlüdür - bu nedenle ortalama bir insan onları üstlenemez. Ancak Luffy , Kaido ve Big Mom'ı yenmeye bu kadar yakınken , sonunda değişim ufukta olabilir.

107 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page