top of page

One Piece: Catarina Devon Neden Aklı başındaydı?

Karasakal Korsanları, Catarina Devon'u Egghead Adası'na göndererek hedeflerine doğru dev bir adım attı.  • Karasakal Korsanları'nın Egghead Adası'na ziyareti onların ana planı açısından çok önemli bir hamleydi.

  • Catarina Devon'un Jaygarcia Satürn'e dönüşme yeteneği dünyayı değiştirebilir.

  • Karasakal'ın stratejik eylemleri, Tek Parça hazinesini ele geçirmeye yönelik gelecek planına işaret ediyor.


Egghead arkı dönemeçlerle ve dönüşlerle doluydu. Yayın öngörülemeyen doğası onu hayranlar arasında büyük bir hit haline getirdi. Şu ana kadar seyirciler en güçlü One Piece karakterlerinden bazılarının iş başında olduğuna tanık oldu. Aralarındaki savaşlar epik olmaktan başka bir şey değildi. Tüm kavgaların yanı sıra, yay aynı zamanda çeşitli açıklamalar da içeriyor. Bu gelişmeler hikayeyi daha da ilginç hale getirdi.


Yaydaki en dikkat çekici anlardan biri Karasakal Korsanlarının Egghead Adası'na gelişiydi. Mürettebat, Final Saga'da çok daha aktif hale geldi, ancak onları savaşın ortasında görmek şaşırtıcıydı.


Catarina Devon Neden Egghead Adasına Gitti?Karasakal Korsanları çok verimlidir ve en zorlu işleri çok kısa sürede tamamlayabilirler. Kaptanları Karasakal, zaman atlamadan önce planlar yapıyor. Her hamlesini titizlikle planladı ve bu yüzden bu kadar başarılı oldu. Karasakal'ın işe alımı bile birinci sınıftı. Dünyanın en sert ve en acımasız korsanlarından oluşan bir ekip topladı. Önemli görevleri kendi başlarına yerine getirebilecek kadar onlara güveniyor. Bu yüzden Egghead Adası'na yalnızca Catarina Devon ve Van Augur'u gönderdi. Peki ziyaretlerinin amacı neydi?


Başlangıçta, Catarina Devon'un gelişi Karasakal Korsanları'nın bir Şeytan Meyvesi kullanıcısına yaptığı başka bir saldırıyla bağlantılıydı. Zaman atlamasından bu yana mürettebat Şeytan Meyveleri toplamak için elinden geleni yapıyor. Dolayısıyla ziyaretlerinin ardındaki motivasyonun bu olduğunu varsaymak mantıklıydı. Ancak çok daha büyük bir şeyi başarmak istedikleri açıkça ortaya çıktı.


İstediklerini Elde Etmek


Catarina Devon, Van Augur'un Wapu Wapu no Mi'sinin yardımıyla Jaygarcia Saturn'e yeterince yaklaşıp ona dokunmayı başardı. Her ne kadar çok önemli görünmese de, bu potansiyel olarak dünyayı değiştirebilir. Hayranlar onun Inu Inu no Mi, Model: Kyubi no Kitsune'a sahip olduğu gerçeğine aşina olmalıdır. Herhangi bir kişiye dönüşmesini sağlayan Efsanevi Zoan tipi Şeytan Meyvesidir. Ancak bu yalnızca o kişiye bir noktada dokunmuşsa işe yarar. Jaygarcia Satürn ile temas kurduktan sonra Catarina Devon, istediği zaman Göksel Ejderhaya dönüşebilir.


Catarina Devon ve Van Augur istediklerini alır almaz olay yerinden ayrılıp geri dönmeye karar verdiler. Ancak adadan çıkamadan Karasakal'ın büyük bir hayranı olduğunu iddia eden Caribou ile karşılaştılar. Devon ve Van Augur hemen bir yanıt vermediler ancak Caribou'nun isteğini kabul etmeleri oldukça muhtemel.


Karasakal'ın PlanıCatarina Devon ve Van Augur'u Egghead Adası'na göndermenin Karasakal'ın fikri olduğuna hiç şüphe yok. Satürn'ün varlığının farkındaydı ve bu durumu kendi avantajına kullanabileceğini biliyordu. Catarina Devon'un Satürn'e dönüşebilmesi sayesinde herhangi bir Dünya Hükümeti tesisine kolayca girebilir ve çok gizli bilgilere erişebilir.


Mesela kolaylıkla Marijoa'ya girip etrafı gözetleyebiliyordu. Karasakal'ın, Tek Parça'yı alma şansını önemli ölçüde artırabilecek bir eserden haberdar olması mümkündür. Catarina Devon'a Impel Down'a gitmesini ve esrarın kutsal hazinesi hakkında bilgiye sahip olan Doflamingo'yu serbest bırakmasını emretme şansı var.


Dünya Hükümeti Doflamingo'ya birçok kez suikast düzenlemeye çalıştı ama Magellan onu korudu. Doflamingo serbest bırakılırsa büyük ihtimalle Karasakal'a ihtiyacı olan bilgiyi verecektir. Onu dışarı atan Göksel Ejderhalardan intikam alma fırsatından vazgeçmeyecektir. Doflamingo'nun desteğiyle Karasakal'ın işi çok daha kolaylaşacaktı.


Caribou'nun Hikayedeki RolüÇoğunlukla Caribou'nun pek önemi olmayan bir karakter olduğu düşünülüyordu ama bu durum yakında değişecek. Caribou, Hasır Şapka Korsanları ile uzun bir süre seyahat etti ve bu sırada dünyayı değiştirebilecek önemli bilgiler elde etti. Caribou, Shirahoshi'nin gücünün farkındadır ve eğer bu bilgi Blackhead'in eline geçerse Yonko kesinlikle onu kaçırmaya çalışacaktır.


Bunun dışında Caribou, başka bir Antik Silah olan Plüton'u da biliyor . Plüton Wano'da bulunuyor ve bir adayı yok etmeye yetecek güce sahip olduğu söyleniyor. Karasakal, Poseidon ve Plüton'un birleşimiyle aklına koyduğu her hedefi kolaylıkla gerçekleştirebilir. Ancak bu iki görevi de gerçekleştirmek kolay olmayacaktır. Bu yüzden Karasakal ve ekibinin oyunun zirvesinde olması gerekecek. Karasakal'ın planını ne zaman başlatacağı bilinmiyor, ancak önümüzdeki yaylarda bunun gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel.


Şimdilik hayranların arkalarına yaslanıp Eiichiro Oda'nın sihrini gerçekleştirmesine izin vermesi gerekiyor. Yazar, Final Destanı'na mükemmel bir başlangıç ​​yaptı ve işlerin daha da iyiye gideceğine hiç şüphe yok.


6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page