top of page

One Piece: Beş Büyük'ün Neden Özel Bir Şeytan Meyvesi Sınıfı Olabilir?

Beş Büyük, One Piece'e yeni bir şeytan meyvesi sınıfı getirebilir.  • One Piece'teki Beş Büyük, potansiyel olarak özel Efsanevi Zoan Şeytan Meyvelerinden gelen şeytani yenilenme güçlerine sahiptir.

  • Bu Efsanevi Zoan Şeytan Meyveleri, Anka Kuşu ve dokuz kuyruklu tilki gibi efsanevi yaratıkların güçlerini vererek onları inanılmaz derecede nadir hale getirir.

  • Beş Büyük'ün telepati ve yenilenme dahil güçleri, Zoan meyvelerinin Özel Zoanlar veya Tanrı Meyveleri adı verilen yeni bir alt sınıfının varlığını akla getiriyor.


Beş Büyük, One Piece'in en ilgi çekici karakterlerinden bazıları , özellikle de hikayenin son destanında. Son birkaç ay boyunca hayranlar Beş Büyük'ü oldukça fazla gördü ve bu onlardan biri olan Aziz Satürn'ün Egghead'de olması sayesinde oldu.


Bundan önce bile hayranlar, Sabo Reverie'ye sızıp orada kargaşaya neden olduğunda Beş Büyük'ün sahip olduğu inanılmaz derecede tehlikeli yeteneklere dair gerçek bir fikir edinmişti. Hayranlar nihayet sahip oldukları tehlikeli yetenekleri ve onun önünde gösterdikleri şeytani dönüşümleri görebildi. Satürn'ün dönüşümleri hayranlara Beş Büyük'ün özel Şeytan Meyvelerinin gücüne sahip olduğunu açıkça gösterdi. Her ne kadar onları Efsanevi Zoan'lara atfedebilsek de yetenekleri tamamen farklı olabilir.


Zoan Alt SınıflarıOne Piece hayranları, Zoan Şeytan Meyvesi'nin en çeşitli meyvelerden biri olduğunu çok iyi biliyor. Basitçe söylemek gerekirse, Zoan Şeytan Meyveleri kişinin istediği zaman hayvanlara ve insan-hayvan melezine dönüşmesine olanak tanır. Bu tür meyveler yakın mesafeli dövüşler için en iyisidir ve kullanıcının gücünü, hızını ve neredeyse diğer tüm fiziksel özelliklerini kat kat artırırlar. Ayrıca üstün dayanıklılık ve elbette inanılmaz bir iyileşme oranı da sağlıyorlar. Bu, gerçek kavgalar söz konusu olduğunda Zoan sınıfını en iyi sınıf haline getiriyor. Zoan’lar arasında hayranların çok iyi bildiği iki alt tip bulunuyor. Bunlar Antik Zoanlar ve Efsanevi Zoanlar'dır . Kadim Zoan Şeytan Meyveleri, kullanıcının dinozorlar gibi kadim bir yaratığa veya kılıç dişli kediye dönüşmesine olanak tanır. Geçmişte var olan her yaratığa antik Zoan Şeytan Meyvesi ile ulaşılabilir.


Efsanevi Zoan Şeytan Meyveleri ise efsanevi yaratıklara güç verir. Bunlar gerçekte var olmayan ancak sadece efsane olarak var olan yaratıklardır. Bunlar arasında Anka Kuşu, dokuz kuyruklu tilki ve birinin yalnızca bir peri masalı olduğuna inanacağı daha birçok güç yer alıyor. Nadirlik, güç ve hemen hemen diğer her şey açısından Efsanevi Zoanların en özel Şeytan Meyveleri olduğuna inanılır. Aslında güçleri Logia zamanlarından bile daha nadirdir ve Oda'nın One Piece'te tanıttığı en tehlikeli yeteneklerden bazıları bu kategoriye girmektedir. Açıkçası, Efsanevi Zoanlar özeldir. Kaido, Sengoku ve hatta Luffy gibilerin Efsanevi Zoan Şeytan Meyvelerine sahip olmasının nedeni tam olarak budur. Bu Şeytan Meyvesi sınıfının gücünü ve nadirliğini gösteriyor. Aynı zamanda, eğer Beş Büyük'ün herhangi bir Zoan Şeytan Meyvesi varsa, bunun kesinlikle Efsanevi sınıfa ait olduğunu da gösteriyor.


Tek Parça Efsanevi Zoanların DurumuHayranlar Beş Büyük'ü ilk gördüklerinde, Reverie sırasında Sabo'nun saldırısına uğradıktan hemen sonra Şeytan Meyvesi hallerine dönüştüklerini gördüler. Bu noktada hayranların Şeytan Meyvesi güçlerini kesinlikle ellerinde tuttukları çok açıktı. Çatışmada inanılmaz bir dayanıklılık sergilediler ve daha sonra Satürn, Egghead'de inanılmaz dönüşümünü sergiledi. Açıkçası Satürn'ün ilk dönüşümü Zoan Şeytan Meyvesi'nin melez formunun işaretiydi. Üst yarısı öküzün, alt yarısı ise örümceğin olduğu Ushi Oni'ye benziyordu. Satürn daha sonra tam örümcek formuna dönüştü ve yetenekleri bir kez daha Zoan Şeytan Meyvesi'nin işleyişine benzer şekilde işledi.


Açıkçası, Satürn'ün elinde bir Şeytan Meyvesi veya Şeytan Meyvesi benzeri bir güç var . Beş Büyük'ün Şeytan Meyvesi'ne sahip olmadığı ancak doğası gereği sihirli güçlere sahip olduğu pek çok durum vardır. Durum böyle görünmüyor. Sahip oldukları yetenekler ne olursa olsun, en azından doğrudan soy faktörü manipülasyonuna bağlıdır; zaten Şeytan Meyveleri gerçekte de budur.


Açıkçası, Beş Büyük'ün Şeytan Meyvesi'ne sahip olduğu ve Zoan güçlerine sahip olduğu zaten tespit edilmiş olduğundan, bu durumda onların yeteneklerinin Efsanevi Zoan sınıfına ait olduğu sonucuna varılacaktır. Ancak gerçek şu ki, Beş Büyük'ün hiçbir Şeytan Meyvesi alt sınıfına uymayan başka yetenekleri de var. Bu nedenle tamamen farklı bir Şeytan Meyvesi sınıfına ait yeteneklere sahip olmaları mümkündür.


Beş Büyüklerin Şeytani Şeytan MeyveleriZoan Şeytan Meyveleri'nin başka bir alt sınıfının var olduğu fikri çürütülebilir ancak hayranlar bunun Oda'nın tamamen yeni bir Şeytan yiyecekleri alt tipini tanıttığı ilk sefer olmayacağını unutmamalı. Whole Cake Island yayında Oda, Katakuri için tamamen yeni bir alt tür yarattı. Şeytan Meyvesini belirli bir sınıfa sığdırmak için Oda ona bunu yansıtan Özel Paramecia'yı verdi. Bu nedenle, Beş Büyük gibiler için bir alt sınıf oluşturma fikri burada tamamen gözden düşürülmemelidir.


Aynı zamanda hayranların Beş Büyüklerin, Şeytan meyvelerinin sunabileceği güçlerin ötesinde güçlere sahip olduğunu da akılda tutmaları gerekiyor. Örneğin Beş Büyük telepatinin gücünü kullanabilir. Aslında beşi de oldukça tuhaf olan bu yeteneği paylaşıyor. Hiçbir Şeytan Meyvesi bu güce sahip olmamalı ve en azından hiçbir Şeytan Meyvesi bu ortak güce sahip olmamalıdır. İşleri daha da kötüleştirmek için, Satürn'ün, muhtemelen Beş Büyük'ün tüm üyeleri tarafından da paylaşılan bir yenilenme faktörüne sahip olması. Şeytan Meyvelerinin yenilenme gücü, telepati ve şeytani çağırma çemberleri gibi şeytani yönleri göz önüne alındığında, Beş Büyük'ün kendi şeytan meyvelerinden yeni bir alt sınıfa sahip olması tamamen mümkündür. Bu Zoan şeytan meyveleri, Ushi Oni gibi Japon Yokai gibi Tanrı Meyveleri olabilir. Bu aynı zamanda doğrudan deniz şeytanı olan Imu ile de bağlantılıdır. Imu'nun bu güçleri Beş Büyük'e vermiş olması muhtemeldir ve hepsine doğrudan e-posta yoluyla verildiği için ortak bir bilinci paylaşabilirler ve aynı zamanda normal Şeytan Meyvelerini çok aşan yeteneklere sahip olabilirler. Bu Tanrı Meyveleri daha sonra Zoan sınıfının en güçlüsü olur , ardından Efsanevi Zoanlar gelir, onu Antik Zoanlar takip eder ve son olarak normal Zoanlar gelir.


Elbette bu noktada çoğu varsayımdan ibaret olsa da Beş Büyük'ün, hayranların şu ana kadar gördüğü hiçbir kategoriye uymayan güçlere sahip olduğu bir gerçek. Yeteneklerinin anlamlı olmasının tek yolu, özel bir alt sınıfa dahil edilmesidir, çünkü meyveleri, One Piece'te görülen ortalama meyvelerin kanunlarını çiğniyor. Neyse ki, Five Elders zaten Egghead olayına yoğun bir şekilde dahil olduğundan , hayranlar güçleriyle ilgili gerçeği çok yakında kesinlikle öğrenecekler.


One Piece Viz Media üzerinden okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . One Piece'in bir sonraki bölümü olan One Piece 1110'un yayın tarihi 17 Mart 2024 olarak belirlendi.1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments