top of page

One Piece: Aylıların Yok Olması, Açıklandı

  • Aylılar, Oda'nın ortaya çıkardığı serideki büyük sırlarla önemli bağları olan One Piece'in önemli bir ırkıdır.

  • Dünyanın bu Tanrıları, ateşi kontrol etmek de dahil olmak üzere benzersiz güçlere sahiptir ve siyah kanatlı tek kanatlı ırktır.

  • Hiçlik Yüzyılı'nda Joy Boy'un yanında yer aldıkları için yok edilen Aylılar'ın kadim silahlar ve Alev Ana ile bağlantıları vardır.


Aylılar, uzun zaman önce var olan One Piece dünyasında oldukça özel bir ırktı . Hayranlar bu yarışla serinin Wano Country Arc'ında düzgün bir şekilde tanıştırıldı ve her ne kadar bu yarışın hikayenin bu özel akışında rolü olan bir yarış olduğunu düşünseler de daha fazla yanılıyor olamazlardı.


Hikaye devam ederken, Ay yarışı herhangi bir hayranın hayal edebileceğinden çok daha önemli olduğunu kanıtladı. Bu ırkın One Piece dünyasının en büyük sırlarından bazılarıyla doğrudan bağlantısı var ve Lunaryalıların büyük gizemlerini çözmenin anahtarı Oda'nın geride bıraktığı ipuçlarında yatıyor.


Aylılar Kimdi?

Aylılar One Piece Dünyasında Özel Kanatlı Bir IrktırLunarian'lar One Piece dünyasında çok özel bir ırktı. Hayranlar One Piece dünyasında kanatlı yarışların olduğunun çok iyi farkındalar. Bu kanatlı ırklarla ilk tanışma One Piece'in Skypiea Arc'ı sırasında gerçekleşti. Orada hayranlar Shandialılar, Skypieanlar ve Birkanlar gibi kişilerle tanıştı. Bu kanatlı ırkların hepsinin adından da anlaşılacağı üzere ortak bir özelliği vardı. Hepsinin sırtında kanatlar vardı. Elbette bu kanatları uçmak için kullanamazlardı. Ancak bu, One Piece dünyasının kanatlı ırkları arasında gözlemlenen bir özellikti ve onları insanlardan ayıran da buydu.


Ülkemde eksik olan üç yarış var. Bunlardan birinin tarihin kendisinden silindiği iddia ediliyor. Ama sen burada duruyorsun Kral! – Büyük Anne


Hikaye ilerledikçe Oda, One Piece dünyasında başka bir kanatlı ırkı tanıttı ve oldukça ilginç bir şekilde bu, One Piece dünyasında beyaz yerine siyah kanatlı tek kanatlı ırktı. Bu tanıtım, Kaido'nun üç Sağ Kolundan biri ve mürettebattaki en güçlü All-Star olan King the Wildfire aracılığıyla geldi. King'in sırtında kesinlikle devasa siyah kanatlar vardı. İlk başta Şeytan Meyvesi güçlerine atfedildi ancak kısa süre sonra onun özel bir ırktan olduğu açıkça ortaya çıktı. Bu ipucu hayranlara Big Mom tarafından Onigashima'ya getirildikten birkaç dakika sonra verildi .Açıkçası King'de özel bir şeyler vardı ve King'in Zoro'ya karşı savaşmaya başladığı Onigashima Baskını sırasında Ay ırkına dair sırlar açığa çıkmaya başladı. Yeni başlayanlar için Aylıların soyu tükenmiş bir ırk olduğu doğrulandı. Orman Ateşi Kralı, hayranların bildiği, One Piece dünyasında yaşayan son Aylı idi. Aslında Dünya Hükümeti hâlâ aktif olarak King hakkında bilgi arıyordu. King'le ilgili her türlü bilgiyi sağlayan kişiye 100 milyon meyve ödülü verilecek. Açıkçası, Dünya Hükümeti bu ırktan insanları gözetliyordu, bu da aralarında şu ya da bu şekilde kötü kan olduğunu gösteriyor.


Baskın sırasında Marco, Beyazsakal'ın Ay ırkı hakkında derin bir şekilde konuştuğunu da hatırladı . Beyazsakal'a göre Aylılar aslında dünyanın Tanrılarıydı. Aslında, Marijoa'nın yaratılmasından çok önce, Kırmızı Hat'ın üzerinde bir Tanrılar ülkesinin var olduğuna inanıyordu. Bu Tanrılar ülkesi, Aylıların yaşadığı yerdi ve Tanrı unvanını taşıdıkları göz önüne alındığında, büyük olasılıkla ellerinde muazzam güçler vardı.


Aylılara Neden Tanrı Denildi?

Aylılar Diğerlerinden Farklı Olarak Özel Güçlere SahiptiAylılara neden Tanrı denildiği sorusu oldukça ilgi çekicidir. Oda'nın bu fikri çerçevelemesinin iki yolu var. Bunlardan ilki, Aylıların çok güçlü olmasıdır. One Piece dünyasının yarışları söz konusu olduğunda , hayranların onları nasıl gördüğü konusunda elbette güç oldukça önemli. Aylılar oldukça özeldi. Devler, One Piece dünyasının fiziksel olarak en güçlü ırkı olsa da, kanonik olarak da teyit edildiği üzere, Aylılar daha mistiktir. Mesela Aylıların dev siyah kanatları var. Sırtlarında, yanmaya devam ettiği sürece bu ırkın hemen hemen her durumda hayatta kalmasını sağlayan bir alev vardır. Sırtlarındaki alevler yandığı sürece Aylılar en zorlu koşullarla bile zahmetsizce başa çıkabilir.


Savaşta daha fazla hıza ihtiyaç duyarlarsa sırtlarındaki alevleri söndürebilirler ve bu da hızlarını büyük ölçüde artırır. Sadece Alevleri söndüğünde yaralanabilirler.


Sırtındaki alevler yanıyor, bu da ona henüz zarar veremeyeceğim anlamına geliyor!

Bu onları zaten inanılmaz derecede özel kılsa da sahip oldukları tek şey bu değil. Ayrıca ateşi özgürce manipüle etme yetenekleri de var. Aslında ateş üzerindeki kontrolleri o kadar güçlü ki, Zoro'nun King'e karşı savaşında görüldüğü gibi , Alevler gibi magmayı ortaya çıkarabiliyorlar . Tüm bunlar dikkate alındığında onları One Piece dünyasının en vahşi ırklarından biri haline getiriyor, bu yüzden onlara çok saygı duyulabilir ve Tanrı olarak tapınılabilirdi.


Ancak burada işin içinde başka bir unsur da olabilir. Hayranlar, One Piece dünyasındaki kanatlı ırkların aslında Ay'dan geldiğini biliyor. Skypieanlar, Shandialılar ve Birkanlar, Dünya gezegeninin sakinleri değiller. Enerji kaynakları tükendikten sonra Ay'dan inerek Dünya'nın farklı yerlerine yerleştiler. Bu nedenle Shandialılar aslında Mavi Deniz'de yaşarken, Skypieliler Birkanlarla birlikte Gök Adaları'nda yaşıyorlardı. Büyük olasılıkla Aylılar da Ay'dan inmişler ve Kırmızı Hat'ın tepesine yerleşerek, Tanrılar olarak algılanacak kadar yüksekte bir ülke yaratmışlar.


Aynı zamanda hayranlar, Ay'dan gelen bu bireylerin kendi enerji kaynaklarının olduğunu da biliyorlar. Belki de bunun , kendi içinde Aylıların sırtında yanan aleve benzeyen bir alev olan Ana Alev ile bir ilgisi vardır . Belki de Alev Ana ile Ay'ın alevleri manipüle etme gücü arasında bir bağlantı vardır. Tabii ki, Alev Ana çok daha güçlüdür. Ancak Aylılar bu alevleri çok daha küçük bir seviyede manipüle etme yeteneğine sahip olabilir, bu yüzden onlar çok daha özeldir. Bu nedenledir ki Aylılar potansiyel olarak dünyanın Tanrıları olarak adlandırılabilirdi.


Aylılar Nasıl Soyu Tükendi?

Aylılar Sonunda Hükümet Tarafından AvlandıO zaman insan, elbette, Aylıların soyunun nasıl tükendiğini merak edebilir. Bunun cevabı açıktır. Void Century sırasında muhtemelen Joy Boy'un yanında yer aldılar. Bu, King'in Joy Boy'un dönüşünü beklemesiyle kanıtlanmıştır. Aslına bakılırsa, Antik Krallığın insanları tarafından yaratılan Kadim Silahlardan birinin kaynağının Aylılar olması tamamen mümkündür ve bu da muhtemelen Kadim Silah Uranüs'tür. Güçlerinin potansiyel olarak yanlış ellere geçtiği ima ediliyor, bu da işleri Enies Lobby'nin altındaki deliğe bağlıyor. Bu savaş Antik Krallık'ın insanları tarafından kaybedildiğinden, Aylılar muhtemelen neredeyse tamamen silinmişti. Hayatta kalan az sayıdaki kişi muhtemelen dağılmış olacak ve hayranlar mevcut zaman çizelgesinde sadece King In'le kalacaktı.


7 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page