top of page

Nvidia Streamline Kitaplığını Güncelliyor

Nvidia yakın zamanda Streamline yazılımı için bir güncelleme yayınladı ve bu, Nvidia grafik kartı kullanıcıları için iyi bir haber olabilir.

Nvidia, DLSS kütüphanesi için bazı yamaların yanı sıra Streamline yazılımı için de bir güncellemeyi sessizce bıraktı. Bu güncellemedeki eklemeler, Nvidia GPU'ya sahip PC oyuncuları için oldukça kullanışlı olabilir.

Nvidia dünyasında ilginç bir dönem yaşandı; şirket bu yılın başında yıllık kârında %769'luk bir büyüme elde etti; bunun büyük bir kısmı yapay zeka teknolojilerine yapılan yatırımların artması nedeniyle oldu. Bu cephedeki son duyurulardan bazıları arasında Blackwell AI GPU'larının tanıtılması ve daha gerçekçi NPC'ler yapmak için tasarlanan üretken AI teknolojisinin tanıtılması yer alıyor. Ancak son yıllarda gözden kaçan Nvidia ile ilgili bir duyuru varsa, o da az tartışılan Streamline yazılım geliştirme kitidir (SDK). 2022'de piyasaya sürülen Nvidia Streamline, DLSS ve FSR gibi yükseltme teknolojilerini uygulama sürecini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir araç olarak hizmet ediyor. Açık kaynaklı eklenti, geliştiricilerin çok işine yarayabilir ve süper çözünürlük teknolojilerinin oyunlara dahil edilmesini daha yaygın hale getirebilir. Bu nedenle Streamline'daki son gelişmeler dikkate alınmaya değer. Nvidia'nın Streamline yazılımının 2.4.0 Sürümü için Github'daki değişiklik günlüğüne göre , araca yeni bir "E" ön ayarı desteği eklendi. Bu ön ayar artık oyunlarında DLSS Süper Çözünürlüğü kullananlar için varsayılan ön ayar olarak hizmet veriyor. Buna ek olarak, popüler araç DLSSTweaks'in yaratıcısının bir Reddit gönderisinde belirttiği gibi, DLSS 3.7.0, Streamline'daki tüm mevcut profillere uygulandı. DLSS'nin bu yeni sürümü daha önce yalnızca DLSS-D ve Ray Reconstructions profillerinde mevcut olduğundan, bu dikkate değer bir değişikliktir .DLSSTweaks yaratıcısı '_emoose_' tarafından yapılan gönderiye yorum yapan bazı kişiler, Streamline'ın en son sürümünü test etti ve yeni ön ayarı kendileri denedi. Reddit kullanıcısı 'OutlandishnessOk11', plasebo etkisi yaşıyor olsalar da "önceden ayarlanmış E'nin şimdiye kadarki en iyi hareket netliğine sahip" gibi göründüğünü iddia etti. Reddit kullanıcısı 'Sekkaporo' iddiaya katılarak yanıt verdi. 'Sekkaporo', " Horizon: Yasak Batı'da E ile birkaç saat oynadıklarını " ve önceden ayarlanmış C'ye kıyasla hareket ederken daha küçük ayrıntıların "biraz daha az bulaşmasını" deneyimlediklerini belirtti. Bunun dışında kaydettikleri bir diğer fark da şuydu: "titreyen eserlerde hafif bir azalma." Reddit başlığındaki birçok kullanıcı, E ön ayarının Streamline'daki diğer ön ayarlarla karşılaştırıldığında bir gelişme olduğu konusunda hemfikir, ancak bazıları ön ayar C'nin hala en iyisi olduğunu düşünüyor.


Microsoft ve Nvidia'dan Daha Fazla Süper Çözünürlük Teknolojisi Yakında Gelebilir

Genel olarak Streamline'ın bu güncellemesi, hareket netliğini artırmak ve oyunlarındaki bulaşmayı azaltmak isteyenlerin işine yarayacak gibi görünüyor. Bu, PC oyuncuları için o kadar da heyecan verici gelmiyorsa, o zaman belki de daha heyecan verici olan şey, DLSS 4.00'in bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi olasılığıdır. DLSS'nin bir sonraki büyük sürümü büyük olasılıkla kaçınılmaz RTX 50 serisi grafik kartlarıyla birlikte piyasaya sürülecek ve gözle görülür iyileştirmelerle birlikte gelebilir. Hayranlar gelecekte DLSS'den ne bekleyecekleri konusunda bir nevi karanlıktalar. En azından sabırsızlıkla bekleyecekleri Microsoft'un Süper Çözünürlük teknolojisine sahipler ve bu teknoloji de Nvidia'nın Streamline'ına rakip olacak.2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page