top of page

No Rest For The Wicked Önizleme, İnceleme "Kesinlikle Güzel Bir Ayrıntı Anlayışı"

Çok fazla potansiyel gösteren, akıcı ve ilgi çekici bir oynanışa sahip, yakında çıkacak muhteşem bir ARPG olan No Rest For The Wicked ile uygulamalı olarak devam etti.  • No Rest for the Wicked, Souls benzeri bir dokunuşla heyecan verici ARPG savaşı sunuyor.

  • Oynanış, güzel bir şekilde oluşturulmuş bir dünyada kaynakları temizlemeyi, dövüşmeyi ve toplamayı içerir.

  • Ön izlemedeki teknik sorunlar oyunun potansiyelini tam olarak kavramayı zorlaştırdı.


No Rest for the Wicked , Ori oyunlarının arkasındaki şirket olan Moon Studios'un en yeni oyunudur stüdyonunçalışmalarına aşina olan herkesAynı zamanda akıcı, zorlu ve son derece atmosferik; tüm öne çıkanlar No Rest for the Wicked'in desteklenmeye kararlı göründüğünü gösteriyor. Ancak bu sefer bu kavramlar bir aksiyon RPG alanında oynanıyor ve ortaya çıkan karışımın benzersizliği hemen merak uyandırıyor.


No Rest for the Wicked'ın dijital gösterimi "Wicked Inside" ile zamanında Screen Rant, oyunun ilk aşamalarını uygulamalı olarak inceleme ve onu neyin harekete geçirdiğine dair fikir edinme fırsatı buldu. No Rest for the Wicked'de ister Diablo'dan ister Dark Souls'tan olsun pek çok tanıdık unsur bulunur , ancak bunları başka hiçbir şeye pek benzemeyecek şekilde bir araya getirir. Maalesef önizleme yapısı, sunduklarının tam olarak anlaşılmasını zorlaştıran bazı teknik sorunlarla da karşılaştı.


Heyecan verici Savaşlar ve Çeşitli OlasılıklarNo Rest for the Wicked'in kurgusu, klasik fikirlerin (bir kralın ölümü, doğal olmayan bir veba ve ikna edici olmayan bir halef tarafından başlatılan bir haçlı seferi) etkili bir üslupla sunulan bir kokteylidir. Oyunun hareketlenmesi anlatıdan çok daha uzun sürmüyor ve kahramanın önizleme dizisini başlatmak için sahilde yıkanmasının ardından kavramak için canlandırıcı bir miktar var. Doğal kaynakları temizleme, savaşma ve hasat etme seçeneklerinin tümü hızlı bir şekilde seçenekler olarak karşımıza çıkıyor, ancak olasılıkların kapsamı tamamen okunaklı ve bunaltıcı olmaktan uzak görünüyor.


Savaş , No Rest for the Wicked'ın merkezinde yer alır ve her manevranın önemli olması için akıcı animasyonlara ve gelişmiş hitbox'lara dayanır. Düşmanların arkasına gizlice girmek güçlü bir arkadan saldırı sağlar, ancak hançerlerle yapılan saldırılar agresif ve vurucudur, bu da riskli oyunu fazlasıyla baştan çıkarıcı hale getirir. Yükümlülük, yuvarlanma ve dayanıklılığa olan yaklaşım , belli belirsiz izometrik açı onları çekiştirecek tipik bir perspektif olmasa bile, Souls benzeri oyunların emektarlarına aşina olmalıdır .


Her şey dövüş ve atmosferle karşılaştırılabilecek bir düzeyde yerine oturursa, No Rest for the Wicked muhteşemliğe hazır demektir.

Türlerin birleşiminin biraz tuhaf hissettirdiği bir alan var, o da oyunun şenlik ateşi versiyonu olan Cerim Whisper'ın kullanılmasında yatıyor. İyileşme ve yeniden doğma noktası oluşturma, Ruhlar benzeri bir oyunda olduğu gibi çalışır, ancak daha geleneksel ARPG aleminde düşmanlar yeniden doğmaz. Bazı bölümlerde, ister bir sürüdeki düşmanları tek tek öldürmek ister sağlığı yeniden stoklarken yakındaki bir patronu cezbetmek olsun, kötüye kullanılması özellikle kolay görünüyor. Bu stratejileri göz ardı etmek mümkündür ve bu potansiyel olarak oynamanın daha iyi bir yoludur, ancak bu avantajlara tesadüfen rastlamamak zordur.


Kötü Önizleme İçin Dinlenmenin SınırlarıBu mekanik tuhaf bir şekilde bağışlayıcı görünüyorsa, ormanlık alana doğru ilerlemek, No Rest for the Wicked'in hala pençeleri olduğuna dair bir miktar güvence sunuyor . Biraz araştırma, hem erişim hem de hasar bakımından şiddetli saldırılara sahip bir düşmanı ortaya çıkarıyor ve ana yolda kalmak, eninde sonunda ilk uygun patron olan Warrick'le karşılaşacak. Warrick'in hareketlerinin küçük bir örneği, yakalanması kolay ancak atlatılması zor olan hızlı, çeşitli saldırı olasılıklarına sahip, iyi bir bölüm sonu canavarı tasarımı duygusunu çağrıştırıyor.


Önizleme kapsamında Warrick'i yenmenin mümkün olmadığı ortaya çıktı, ancak bunun nedeni dövüşün kendisi değildi. Çözünürlüğü düşürürken bile No Rest for the Wicked'in önizleme yapısındaki kare hızı bu alanda yönetilemez bir düşüşe neden oldu. Bazı sorun giderme işlemlerinin bazı şeyleri düzeltmiş olması mümkündür, ancak kahraman bir çıkıntının üzerinde otururken oyunu kapatıp durumun iyileşip iyileşmediğini görmek için oyunu yeniden açtıktan sonra, kaydetme dosyasını yüklemenin hızın düşmesine neden olacağı bir döngüde sıkışıp kaldı. karakterlerini kıyametlerine sürükleyin ve siyah bir ekrana asın.


Kötüler İçin Dinlenmenin Son İzlenimleriBu sorunların ideal olarak No Rest for the Wicked'in herhangi bir yapısı erken erişime ulaştığında çözülmesi gerekir ve oyunun bir cazibe gibi çalışan bir versiyonunun ne kadar ilgi çekici olabileceği konusunda umutlu olmak kolaydır. Oyunun görünümü ve hissi gerçekten özel bir şey. Kapsamlı çevre ve ışık efektlerinin ortasında kesinlikle güzel bir ayrıntı hissi, gerekli miktarda netliği asla kaybetmez ve hem oynanabilir karakterin hem de düşmanların hareketlerinde akıcılık ve etki harika bir şekilde dengelenir .


No Rest for the Wicked'ın oynanış ideallerinin bir araya gelme şekline gelince , işçilik unsurlarının dahil edilmesinin veya düşmanın yeniden doğmalarının hariç tutulmasının anlamlı bir şekilde tutarlı olup olmadığını görmek biraz daha derin bir inceleme gerektirebilir. Her şey dövüş ve atmosferle karşılaştırılabilecek bir düzeyde yerine oturursa, No Rest for the Wicked muhteşemliğe hazır demektir. Büyüklük aynı zamanda Warrick'in kendi hayal gücünün ötesindeki güçlerle daha fazla hayal kurmamasına da bağlı.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page