top of page

Nintendo Switch Yepyeni Konsol Güncellemesi Aldı

Nintendo, Nintendo Switch ev konsolu/el tipi hibriti için yeni bir güncelleme daha yayınlayarak Sürüm 18.0.0'ı getiriyor.  • Switch konsolu güncellemesi 18.0.0 çıktı ve yeni bir 15 Dakikalık otomatik uyku seçeneği ve Ebeveyn Denetimleri için Kore dili sunuyor.

  • Nintendo, güncellemelerle Switch'i geliştirmeye devam ediyor.

  • Hayranlar, Nintendo'nun gelecekte Switch konsolu güncellemelerini yayınlamaya devam etmesini bekleyebilirler.


Nintendo, Switch konsolu için kullanıcıların şu anda indirebilecekleri yepyeni bir güncelleme yayınladı . Nintendo, konsolun 2016'da piyasaya sürülmesinden bu yana Switch için çok sayıda güncelleme yayınladı. Bu güncellemelerin kapsamı genişledi. Bazen Switch konsolu güncellemeleri oldukça basittir ve yalnızca belirsiz yama notları alır, ancak diğer zamanlarda kullanıcıların kontrol etmesi için dikkate değer yeni özellikler eklerler.


Çoğu zaman Switch konsolu güncellemeleri , "kullanıcı deneyimini geliştirmek için genel sistem kararlılığı iyileştirmeleri" yaptığını belirten yama notlarıyla birlikte yayınlanır. Bu yama notları, hayranlara güncellemelerin ne işe yaradığına dair gerçekten sağlam bir fikir vermiyor, ancak diğer zamanlarda Switch güncellemeleri biraz daha önemli bir şeyler ekliyor. En son Switch konsolu güncellemesi olan Sürüm 18.0.0'da da durum aynı.


Nintendo oyuncuları Switch 18.0.0 güncellemesini şimdi indirebilir. Switch'in TV'de oyun oynarken uyku moduna geçmesi için yeni bir 15 Dakika seçeneği ekler ve Nintendo Switch Ebeveyn Denetimleri tanıtım videosu için desteklenen dil olarak Korece'yi ekler. Beklendiği gibi, yeni Nintendo Switch sistem güncelleme yama notları aynı zamanda "kullanıcı deneyimini geliştirmek için genel sistem kararlılığı iyileştirmelerinden" de bahsediyor, ancak bunun ne anlama geldiği konusunda herkesin bir tahmini var.


Bugüne kadar 100 milyondan fazla Nintendo Switch konsolu satıldı ve bu nedenle Nintendo'nun hâlâ cihazı geliştirmek için güncellemeler yayınlaması sürpriz değil. Ancak söylentilere konu olan Switch 2 konsolu hakkında bilgi edinmek için sabırsızlananlar da var . Nintendo, Switch 2'yi henüz duyurmadı ancak çoğu kişi, 2025'te piyasaya sürülmesi beklentisiyle açıklamanın önümüzdeki altı ay içinde bir noktada gerçekleşmesini bekliyor.


Switch 2 sonunda kitlelere sunulduktan sonra bile hayranlar, Nintendo'nun mevcut Switch için yeni güncellemeler yayınlamaya devam edeceğine güvenebilir. Nintendo, platformlarını piyasaya sürüldükten yıllar sonra desteklemesiyle biliniyor, ancak Nintendo 3DS ve Wii U'da olduğu gibi sonunda onları kapatmasıyla da biliniyor . Yine de Nintendo hayranlarının Switch'in e-mağazası ve diğer çevrimiçi özelliklerinin yakın gelecekte herhangi bir noktada kapanması konusunda endişelenmesine gerek yok.


Nintendo Switch Güncellemesi 18.0.0 Yama Notları


  • Uyku Modu Ayarlarına "TV'de oynatırken otomatik uyku" seçeneği olarak "15 Dakika" eklendi .

  • “Nintendo Switch Ebeveyn Denetimleri” tanıtım videosuna desteklenen dil olarak Korece eklendi.

  • Konsol dili Korece olarak ayarlandığında videoya Ayarlar > Ebeveyn Denetimleri'nden erişilebilir .

  • Kullanıcı deneyimini geliştirmek için genel sistem kararlılığı iyileştirmeleri.3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page