top of page

Nightingale: En İyi Başlangıç ​​Üssü Lokasyonları

Nightingale'in üç farklı biyomu arasında akıllıca seçim yapın ve hayatta kalma şansınızı artırmak için stratejik olarak üs noktalarını seçin.Birçok hayatta kalma oyunu gibi Nightingale de bir temel oluşturma mekanizması içeriyor. Daha rahat bir yolculuk hedefliyorsanız ilk saatlerdeki en önemli karar, ilk üssünüzün yerini seçmektir.


Nightingale'in dünyası diğer oyunlardan farklı bir şekilde işliyor. Üç tür bölge içerir ve üçü de prosedürel olarak oluşturulmuştur . Bu, hiçbir iki oyuncunun aynı ortamı deneyimlemeyeceği ve hiç kimsenin size üssünüzü tam olarak nerede inşa etmeniz gerektiğini söyleyemeyeceği anlamına gelir. İlk ana üssünüzü nereye inşa edeceğinizi kendiniz belirlemelisiniz. Ancak doğru konumu seçmek için kullanabileceğiniz birkaç strateji vardır. Bu kılavuz, bu kararı vermenize yardımcı olacak ipuçları sunmaktadır.


Nightingale'deki En İyi Biyomu Seçmek


İlk göreviniz ideal biyomu seçmektir çünkü yolculuğunuz üzerinde en önemli etkiye sahip olacaktır. Oyun üç biyom sunuyor: Orman, Çöl ve Bataklık , her biri çok farklı bir deneyim sunuyor. Kararınızı vermeden önce her biyom hakkında daha fazla bilgi edinmek önemlidir.


Orman BiyomuOrman Biyomu tam olarak söylendiği gibi; ahşap, taş ve daha fazlası gibi bol miktarda temel kaynağın bulunduğu ormanlık bir alandır. Her ne kadar dağlık araziler içerse de fethedilemez değil. Kendinizi tırmanma malzemeleriyle donatmak dağları bile gezilebilir hale getirecek ve üçüncü şahıs moduna geçmek bu bölgede geçişi kolaylaştırabilir. Bu biyomdaki yaratıkları yenmek oldukça kolaydır ve hava koşulları aşırı değildir, bu da onu daha kolay yönetilebilir hale getirir. Ayrıca önemli ilgi çekici noktalar olan Güç Siteleri de bu bölgede kolaylıkla bulunabilir.


Çöl BiyomuÇöl Biyomu zorlu ortamı nedeniyle biraz daha zorluk sunuyor; sonuçta orası bir çöl. Üstelik ilk yolculuğunuzu zorlaştırabilecek odun kıtlığı da var. Yine de ne yaptığınızı biliyorsanız Çöl Biyomu avantajlı olabilir. Üssünüzü suya ve ağaçlara yakın bir yere inşa etmek birçok zorluğu hafifletebilir. Ek olarak biyom, paha biçilemez kaynaklarla dolu birçok mağara sağlar. Bunlar sayesinde akıllı oyuncular ilerlemelerini hızlandırabilir ve gelişmiş donanımları daha hızlı elde edebilirler.


Bataklık BiyomuBataklık Biyomu, Nightingale'deki en zorlu biyom olarak öne çıkıyor ve sizi saniyeler içinde parçalayabilecek yaratıklarla dolu. Zehirli suyun varlığı nedeniyle arazide gezinmek zor oluyor . En yüksek kalitede kaynaklar sunmasına rağmen, bu biyomun olumsuz yönleri, olumlu yanlarından çok daha ağır basmaktadır. Yeni oyuncuların deneyim kazanana kadar bu alandan uzak durmaları şiddetle tavsiye edilir.


Bir Baz İçin Hangi Biyom En İyisidir?


Orman Biyomu, daha az düşmanca ortamı nedeniyle Nightingale oyuncularının çoğunluğu için en iyi seçim olarak öne çıkıyor . Yolculuğunuzun ilk aşamaları biraz eziyet gerektirse de, tekrarlanan ölümlerle yüzleşmek yerine tercih edilebilir bir alternatiftir. Desert Biome'u tercih etmek geçerli bir seçim olmaya devam etse de, yalnızca kendinizi hayatta kalma oyunlarında uzman olarak görüyorsanız ve üstün ekipmanlara daha hızlı erişim istiyorsanız tavsiye edilir. Bir kez daha, başlangıç ​​bölgeniz olarak Bataklık Biyomundan uzak durmanız tavsiye edilir .


İlk Üs İçin En İyi Noktayı Seçmekİlk biyomunuzu seçtikten sonra, bunun Orman Biyomu olduğunu varsayarsak, bir sonraki göreviniz birkaç koşulu karşılayan bir yer bulmaktır:


  1. Üs konumunuzu seçerken öncelikli husus bir Essence Trader'a yakınlık olmalıdır . Bu tüccarlar, yeni başlayanların mutlaka sahip olması gereken eşyalar da dahil olmak üzere önemli kaynakları satarlar. Bu tüccarı birden çok kez ziyaret etmeniz gerekeceğinden, üssünüzü yakınlarda inşa etmek pratik bir seçimdir. Öyleyse devam edin ve burada bir Estate Cairn inşa edin .

  2. Daha fazla yapı inşa etmek için istikrarlı bir kaynak tedariki sağlamak amacıyla üssünüzü ahşap, taş, su ve lif gibi öğelerin bulunduğu alanların yakınına inşa etmek akıllıca bir harekettir .

  3. Üssünüz aynı zamanda Güç Sitelerine de yakın olmalıdır. Bunlar kaşiflerini Major Realm kartlarıyla ödüllendiren mini zindanlardır. Karşılaşacağınız ilk yer Antikacı Güç Sitesi olmalıdır .


Tipik olarak bu koşullar, haritanın merkezine yakın bir konum seçilerek karşılanabilir . Bu faktörlerin dikkatli bir şekilde planlanması ve dikkate alınması, hayatta kalma şansınızı artıracak ve oyunda ilerlemeyi biraz daha kolaylaştıracaktır.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page