top of page

New Life is Strange Oyunu Duyuruldu, Bu Yılın Sonlarına Doğru Gelecek

Max Caulfield, 2015 yılında çıkan çok sevilen oyunun devamı olan Life is Strange: Double Exposure'da baş kahraman olarak geri dönüyor. Bu oyun, Life is Strange: Before the Storm ve Life is Strange: True Colors'ın arkasındaki ekip olan Deck Nine tarafından geliştirilmiştir . Square Enix tarafından yayınlandı. Yeni bir kahramanın yer aldığı True Colors'ın aksine Life is Strange: Double Exposure, oyuncuyu ilk oyundaki orijinal görünümüne kıyasla artık gözle görülür şekilde daha yaşlı olan tanıdık Maxine Caulfield rolüne geri getiriyor.

Double Exposure, doğaüstü bir cinayet gizemi kurarak ve anlatıyı ileriye taşımak için Max'in zamanı geri sarma mekaniğini kullanarak seriyi köklerine döndürüyor. Life is Strange'deki zamanı geri sarma, oyuncuların bulmacaları çözmek, yeni bilgiler keşfetmek ve hatta tehlikeli durumlardan kaçmak için çevre ve karakterlerle yaratıcı bir şekilde etkileşim kurmasına olanak tanıdığından, ilk oyundaki en iyi özelliklerden biri olarak görüldü. Life is Strange: Double Exposure görünüşte oyuncuların da aynısını yapmasına izin verecek, ancak ek bir değişiklikle: Max iki paralel zaman çizelgesini deneyimleyecek, birinde Safi cinayetini çözmeye çalışırken diğerinde bunu engelleyecek.


Life is Strange: Double Exposure'un tanıtım fragmanı, Deck Nine'ın 29 Ekim 2024 olarak çıkış tarihini de açıkladığı Xbox Games Showcase'de ilk kez görücüye çıktı. Yeni Life is Strange oyunu PC, Xbox Series X ve Xbox Series için çıkacak. S. Fragman Max Caulfield'ın geri dönüşünü doğrularken, Life is Strange'in Chloe Price gibi diğer popüler karakterleri ortaya çıkmadı. Chloe'nin kaderinin ilk oyundaki oyuncu seçimlerine bağlı olduğu göz önüne alındığında, Deste Dokuz'un olası herhangi bir kamera hücresini nasıl ele aldığını görmek ilginç olacak.


Hayat Gariptir: Çift Pozlama Max Caulfield'ı Geri Getiriyor2024'ün başlarında Deck Nine, çalışanlarının yaklaşık %20'sini kaybeden bir dizi işten çıkarma duyurusunda bulundu ; birçok rapor, ekibin Before the Storm , True Colors ve Double Exposure'un geliştirilmesi sırasında da büyük bir kriz yaşadığını bildirdi . Life is Strange: Double Exposure'u nasıl etkilediği henüz bilinmiyor olsa da oyun endüstrisindeki işten çıkarmalar endişe verici bir trend olmaya devam ediyor.

Oyuncular uzun süredir Max Caulfield'ın baş karakter olacağı yeni bir Life is Strange oyununun olasılığı konusunda heyecan duyuyorlardı . Sean Diaz ve Alex Chen kendi başlarına değerli kahramanlar olsa da Deck Nine , Max'in hikâyesindeki bir sonraki bölümü anlatmak için Life is Strange serisinin antoloji modelinden geri dönüyor . Hayranlar, 29 Ekim 2024'te Life is Strange: Double Exposure'u deneyimleyebilir ve doğaüstü cinayet gizemini çözmeye çalışabilir.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page