top of page

Netflix Nixes Pokémon Yolculukları

Pokémon Journeys, Pokémon Horizons'un yayınlanmasından birkaç hafta önce ve Pokémon TV'nin kapatılmasından haftalar sonra Netflix'ten ayrılacak.Pokémon Journeys ve Pokémon Master Journeys, Pokémon Horizons Sezon 26'nın Mart ayı Netflix sürümü öncesinde 4 Mart 2024'te Netflix'ten ayrılacak.


Yayın platformunda görüldüğü ve What's on Netflix tarafından bildirildiği üzere , Pokémon Journeys ve Pokémon Master Journeys ( sırasıyla Pokémon'un 23. ve 24. sezonları) Mart ayının başında Netflix'ten çıkacak. Bu, Journey'lerin ve Master Journey'lerin yakında yalnızca YouTube, Google Play ve Amazon Prime Video gibi yayın platformlarından satın alınabileceği anlamına geliyor. 25. Sezon, Pokémon Ultimate Journeys ve To Be a Pokémon Master'ın da aynı şekilde 2024'te Netflix'ten kaldırılacağı bildiriliyor.


Netflix'in Pokémon Journey'leri Kataloğundan Çıkarmasının Sebebi Tartışılan Bir KonuHaber, Pokémon Horizons serisinin 26. Sezonunun Netflix galasından sadece haftalar önce ve The Pokémon Company'nin ücretsiz yayın uygulaması Pokémon TV'nin kullanımdan kaldırılacağını duyurmasından sadece birkaç hafta sonra geldi . Netflix'in kaldırılmasının zamanlaması, hayranların sosyal medya platformları X (eski adıyla Twitter) ve Reddit'te, özellikle de yaklaşan 27 Şubat'ın Pokémon Günü olduğu göz önüne alındığında, Netflix'in motivasyonları ve gelecek potansiyel duyurular hakkında teoriler üretmesine neden oldu. Bazı hayranlar, Netflix'in Pokémon Horizons'a yer açmak için Pokémon Journeys'in her iki sezonunu da silip üç seri için lisans ücreti ödemek zorunda kalmayacağını öne sürdü.


Tersine, diğer hayranlar, kaldırma işleminin doğrudan Pokémon Company'nin Pokémon TV uygulamasını kapatma kararıyla doğrudan ilişkili olabileceği yorumunu yaptı. Şirket aynı anda altı farklı isteğe bağlı yayın platformunu ve dört farklı yayın platformunu kapsayan ve tümü Pokémon içeriğinin satın alınmasını veya kiralanmasını gerektiren Pokémon'un 25 farklı sezonunun izleneceği yerlerin bir listesini yayınladı . Pokémon TV uygulamasının kullanımdan kaldırılması ve alternatif yayın platformları listesinde görülen bariz rahatsızlık, bazı izleyicilerin serinin tamamen yeni bir yayın platformu başlatmaya hazırlanabileceğine inanmalarına neden oldu. Bu yeni potansiyel yayın platformunun ücretsiz mi yoksa ücretli mi olacağı da bir tartışma konusu.


Yine de diğerleri, Crunchyroll gibi farklı, halihazırda var olan bir yayın platformunun Pokémon'un anime içeriğinin çoğunun haklarını alabileceğini öne sürdü . Bununla birlikte, tüm bu farklı teoriler arasında tutarlı bir tema, hayranların ücretli olsun ya da olmasın izlenecek tüm Pokémon serilerini içeren merkezi bir yayın platformuna olan arzusu olmuştur .


7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page