top of page

Naruto: Hinata 1. Sezondan Bu Yana Ne Kadar Değişti?

Hinata, Naruto'daki herkes arasında en iyi karakter gelişimine sahip. 1. sezondan bu yana ne kadar ilerleme kaydetti?  • Hinata'nın Naruto'daki karakteri, utangaç bir kızdan, Naruto'ya olan sevgisinden bağımsız, güçlü bir dövüşçüye dönüştü.

  • Gelişimini takım arkadaşları, özgüven artışı ve Hyuga tekniklerinde ustalaşması sağladı.

  • Hinata, Naruto ile evlenerek Boruto'da dayanıklı bir koruyucu olmaya devam ederek en güçlü karakterlerden biri oldu.


Karakterler her zaman Naruto'nun en güçlü noktası olmuştur , birçok hayran onlarla birlikte büyümüş ve bu sayede benzersiz bir bağ kurmuşlardır. Bu karakterlerden bazılarının dizi boyunca inanılmaz gelişimleri oldu; hayatlarındaki pek çok olayın büyük değişimin katalizörü olduğu kanıtlandı, bazıları ise ilk görünüşlerinden son görünüşlerine kadar büyük ölçüde aynı kaldı.


Hinata Hyuga birincisinin harika bir örneğidir. Seride ilk kez tanıtıldığında, Naruto'ya büyük bir aşık olan utangaç ve ürkek bir kızdı , ancak serinin sonunda, sadece ana olana olan sevgisinden daha fazlasıyla tanımlanan, inanılmaz derecede güçlü bir dövüşçüye dönüştü. serinin karakteri . O halde bu yazıda Hinata'nın karakter eğrisini inceleyelim ve 1. sezondan bu yana ne kadar değiştiğini görelim.


Takım 8'den Utangaç Kızİlk Görünüm

Naruto , Bölüm 1, "Girin: Naruto Uzumaki!"

Çıkış Tarihi

3 Ekim 2002

Hikaye Arkı

Giriş - Dalgalar Ülkesi Arkı

Naruto'nun ilk sezonunun ilk birkaç bölümü, yalnızca karakterleri değil aynı zamanda ortamın dünyasını da tanıtan temel bölümler olarak hizmet ediyor. Bu karakterlerden biri, baş karaktere çok takıntılı görünen çekingen bir kız olarak tanıtılan Hinata'ydı. Ancak buna rağmen, köyün geri kalanı tarafından dışlanmış birine çok değer veren inanılmaz derecede tatlı bir insandı.


O , güçlü Hyuga klanının varisiydi , ancak babası, sonunda küçük kız kardeşine gidecek olan unvanı devralamayacak kadar uysal olduğuna inandığı için uysal doğası buna engel oldu. Başkalarının duygularına çok önem verdiği ve başlangıçta onu oldukça zayıf yaptığı için bu, karakteriyle ilgili bir tema haline geldi. Ancak Takım 8'e kaydolması kişilik değişiminin başlangıcı oldu.


Sözümden asla dönmeyeceğim... Çünkü bu da benim nindo'm, ninja yolum!

Takım arkadaşlarından büyük bir özgüven artışı aldıktan sonra, gerçekten daha büyük bir rol oynadığını hissetmeye başladı. Başlangıçta zayıf noktalarını telafi etmek için onlara çok fazla güvense de, onu kendi benzersiz nitelikleri ve takıma kattığı, yardım etmek isteyen değerli bir üye olarak gördüklerinde bir değişim görmeye başladı. onlara yük olmak yerine.


Her ne kadar gerici olsa da serinin başlangıcındaki ana motivasyonu Naruto'nun kendisiydi, çünkü ona karşı olan nezaketinden dolayı. Daha sonra ikisi arasında birçok benzerlik bulacaktı ve bu da ona olan sevgisini daha da derinleştirmeye hizmet edecekti. Bununla birlikte, aynı özellik daha sonra karakterinin büyük bir parçası olacaktı , Naruto'ya kendini kanıtlamak için gelişecek ve güçlenecek, böylece ona layık olabilecek ve artık tehlikeden kaçmak yerine onunla yüzleşecekti. 1. Bölümün sonunda Hyuga klanı ona bir kez daha güvenir.


Shippuden ve ÖtesiNaruto: Shippuden serinin ikinci bölümünü oluşturdu ve burada Hinata'nın karakteri başlangıçta büyük ölçüde aynı kaldı, ancak bu sefer çok daha kendinden emin ve çok daha güçlüydü. Bir noktada özel Çakra eğitimi aldı ve gücünü daha da geliştirdi, aynı zamanda enerjisi üzerinde önemli bir kontrol sahibi oldu.


Cesareti, Naruto'yu korumak için Pain'le yüzleşecek kadar artmıştı ; bunun onun kötü adamların elinde ölmesini neredeyse kesin olarak garantileyeceğini bilmesine rağmen. Zamanla klanının tekniklerini mükemmelleştirdi ve Nazik Adım İkiz Aslan Yumruğunu kendine özgü hareketi haline getirdi; bu, her bağlandığında hedefinin Çakrasını tüketiyordu. Klanının Byakugan gözleri armağanını miras alan Hinata, bunda da ustalaşacak, hedeflere karşı verdiği mücadelelerde kendine nokta atışı isabetlilik kazandıracak ve aynı zamanda başkalarının isabetliliğini artırabileceği için ona büyük bir destek rolü verecekti.


Byakugan Prensesi. Ağabeyimin yarattığı dünyanın sonu gelmesin.

Sonunda kişiliği, 1. sezondaki halinden tamamen farklı bir kişiliğe dönüşecek ve sonunda ana karaktere olan sevgisinin karşılığını alacaktı. Dördüncü Büyük Ninja Savaşı sırasında Naruto'yu ve diğerlerini koruyarak ve kahramanlar açısından en büyük varlıklardan biri olarak, sonunda Naruto ile evlenecek ve serinin bir sonraki bölümünün ana karakterini doğuracaktı; Boruto.


Boruto'da Hinata'nın karakteri, ailesini her zaman çeşitli şekillerde destekleyen, gücün ve dayanıklılığın bir resmidir. Dizi boyunca, evini ve sevdiklerini rahatsız eden birçok tehdide karşı yardım etmeye devam ederken, savaş becerisini de koruduğu görülüyor . Sonuç olarak, Hinata oldukça tek notalı bir karakterden tüm serideki en iyi ve en ilham verici karakterlerden birine dönüştü!

3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page