top of page

My Hero Academia: Shie Hassaikai Arkı, Açıklandı

My Hero Academia'nın Shie Hassaikai Arc'ı, kahramanlara ve onların çalışmalarına, gizli bir uyuşturucu kaçakçılığı çetesine ve kurtarılmaya ihtiyacı olan genç bir kıza odaklanıyor.  • Shie Hassaikai Arc, tuhaflıkları silen kurşunla tehlikeli bir tehdit ortaya koyuyor ve Midoriya'nın kahramanlığını ve revizyona karşı iradesini test ediyor.

  • UA'nın Üç Büyük kahramanı Mirio, Nejire ve Suneater, Shie Hassaikai'ye ve Quirk'i yok eden tehdide karşı yoğun savaşta Midoriya'ya katılarak güçlü yönlerini ve zorluklarını sergiliyor.

  • Midoriya, Sör Nighteye'nin kehanetinin üstesinden gelerek, Eri'nin yardımıyla Overhaul'u yenerek ve dramatik olaylarla Kötüler Birliği ile yüzleşerek cam tavanı kırar.


Midoriya, Bakugo ve arkadaşlarının kahramanca görevleri yasal olarak yerine getirmek için lisanslarını aldıkları Geçici Lisans Sınavı Arc olaylarının ardından, kahramanlardan oluşan ekip hızla bir sonraki önemli tehdide doğru ilerledi. Shie Hassaikai Arc , My Hero Academia'nın doğaüstü ve fanatik güçlerine temel gerçekçilik katarak savaşa katılan kahramanların irade gücünü ve zihinsel metanetini test ediyor. Neyse ki Midoriya ve arkadaşları artık profesyonel kahramanlardan biriyle iş çalışmaları yapmalarına olanak tanıyan uygun lisanslara sahipler.


Bir yeraltı operasyonu şehri kasıp kavururken, My Hero Academia'nın hevesli kahramanları zorlu bir görevle görevlendiriliyor. Daha da kötüsü, operasyonu durdurmaya çalışan kahramanlar da dahil olmak üzere tuhaflıkları olan her vatandaşın tuhaflıkları ortadan kaldırılabilir. Geçici Kahraman Lisans Sınavı Arkından buna geçiş , lisanslarını kazanmayı amaçlayan eğlenceli bir dizi bölümden merkezi bir uyuşturucu üretim halkasının göbeğine itilmeye kadar uzanan, tonda muazzam bir sıçramadır. Bu bölüm mangada 122'den 162'ye kadar olan bölümlerden geçiyor ve anime serisinde 62'den 78'e kadar olan bölümleri kapsıyor.


Tehditkar Tuhaflık Yok Edici KurşunShie Hassaikai, Yakuza'nın eski bir koluydu, ancak benzer bir amaç için birlikte çalışıyorlardı: Dünyanın adalet sistemini yok etmek. Kötü adı Overhaul olarak bilinen Kai Chisaki liderliğindeki Shie Hassaikai, tuhaflıkları ortadan kaldıran bir mermi geliştiriyor. Bu nesne, çarptığı herkesin tuhaflıklarını silebilir ve bu da tüm ülkeyi yüksek alarm durumuna geçirir. Şehrin güvenliği My Hero Academia'daki kahramanların tuhaflıklarına bağlıdır ve onlar olmadan, tam bir anarşiye ve kötü adamların yönetimi ele geçirmesine yol açar. Shie Hassaikai'yi durdurmak, yoğun bir ilk deneyime giren Midoriya da dahil olmak üzere bu göreve çıkan her kahramanın bir numaralı önceliği haline geliyor.


Ne yazık ki Midoriya, Eri adında küçük bir kızla karşılaştıktan sonra tüm operasyonun merkezine düşer. Bu, Midoriya'nın Revizyonla tanışması ve Eri'nin çete liderinden kaçmaya çalıştığı tuhaflıkları ortadan kaldıran ilaçtır . Eri, ilacı yaratmak için kullanılan zamanı tersine çevirme yeteneğine sahip genç bir kızdır. Onun tuhaflığını mermilere aşılayarak, onlarla vurulan herkesin vücutları, tuhaflıklarının hala hareketsiz olduğu zamanlara geri dönecek. Bu bilgi nedeniyle Midoriya'nın, Shie Hassaikai'nin tuhaflıkları ortadan kaldıran ilacı daha fazla geliştirmesini ve kullanmasını durdurması ve aynı zamanda Eri'yi Revizyon'un pençesinden kurtarması gerekir.


Ayrıca Overhaul'un tuhaflığı, rakiplerine zarar vermesine ve herhangi bir şeye çıplak elleriyle dokunarak kendisini iyileştirmesine olanak tanıyor. Onun tuhaflığı, insan anatomisinin herhangi bir yerindeki nesneler de dahil olmak üzere her şeyi dokunarak parçalara ayırıp yeniden birleştirebiliyor. Bu gerçeklik, kahramanların işinin Overhaul'a yaklaşmak, onunla kafa kafaya savaşmak şöyle dursun, şehirdeki en iyi kahramanlar için uygun bir operasyon olmasına neden oluyor. Midoriya'nın deneyimsizliği onu savunmasız bırakıyor ve duyguların eleştirel düşüncenin önüne geçmesine izin verememesi onun en zorlu engeli olacak. Neyse ki Midoriya'ya bu görevde pek çok yardımı olacak.


UA Büyük Üçlüyle TanışınShie Hassaikai'nin ciddiyeti, şehri yok etme niyetleri ve her kahramanın tuhaflığı nedeniyle My Hero Academia , gelişmiş yeteneklere ve dövüş uzmanlığına sahip üç kahramandan oluşan UA Üç Büyük'ü tanıtıyor . Sorumluluğun başında, nüfuz etme tuhaflığına sahip ilgi çekici bir kahraman ve her zaman yüksek bir iyimserlik duygusu taşıyan büyüleyici bir kişiliğe sahip Mirio Togata var. Mirio'nun UA'deki konumu tüm öğrenciler arasında en üst sırada yer alıyor çünkü Midoriya bu tuhaflığı almadan önce All Might'tan Birimiz Hepimiz İçin'i miras almak üzere seçilmişti. Mirio'nun tuhaflığı hayati önem taşıyor çünkü gülümseyen kahramanın, saldırıları da dahil olmak üzere nesnelerin ve insanların içinden geçmesine olanak tanıyor. Tuhaflık, saldırının farkına varıldığında ona vurmayı neredeyse imkansız hale getiriyor.


Nejire Hado, adalet sistemine olan yüksek inancı ve vatandaşların iyilik yapması onu ve etrafındaki herkesi daha fazlasını başarmaya ittiğinden, mevcut görev için mükemmeldir. Nejire'nin tuhaflığı onun canlılığını kullanmasına ve onu sarmal şok dalgalarına dönüştürmesine olanak tanır. Bu tuhaflık iki ucu keskin bir kılıçtır; çarptığı her şeyde iz bırakabilir ancak aşırı kullanım nedeniyle Nejire'nin dayanıklılığını hızla tüketir. Üç Büyükler arasında Nejire en karizmatik kişiliktir ve genellikle grubun geri kalanına yayılan bir enerji sağlar. Her ne kadar tuhaflığı üç kahraman arasında en zayıfı olsa da kişiliği ve aurası diğer iki kahramanınkilerle kıyaslandığında gayet güzel.


Tamaki Amajiki, kahraman üçlüsünü tamamlıyor ve grubun en karmaşık karakteri. Kahraman adı Suneater ile tanınan dönüşüm tuhaflığı , yediği her şeyin özelliklerini ortaya koymasına olanak tanıyor. Suneater bunu çeşitli yiyecekleri yerken, kollarından birini ahtapotun dokunaçlarına, diğerini dev bir deniz tarağına dönüştürdüğünde ve sırtında bir kuşun kanatlarını çıkardığında gösterir. Bu esnek tuhaflık, Suneater'ın farklı hayvanları sonsuz olasılıklar için birleştirmesine ve onu tehlikeli bir savaşçıya dönüştürmesine olanak tanır. Her üçünün de savaş alanındaki durumu tersine çevirebilecek mükemmel tuhaflıkları olsa da hiçbiri Suneater'ın tuhaflığı kadar potansiyele sahip değil.


Deku Cam Tavanı KırıyorShie Hissaikai arkı sırasında My Hero Academia hayranları, bir zamanlar All Might'ın yardımcısı olarak görev yapmış deneyimli bir kahraman olan Sir Nighteye ile tanıştırılıyor. Sör Gecegözü'nün tuhaflığı onun geleceği görmesine olanak tanır, sonucu tahmin etmesine yardımcı olur ve ona bir eylem planı tasarlaması için zaman tanır. Sör Nighteye, geleceği tahmin etme tuhaflığının her zaman doğru çıktığını ortaya koyuyor; bu durum, Midoriya'nın Overhaul'un ellerinde öldüğüne dair bir görüntü görüldüğünde Midoriya için bir tehlike haline geliyor. Bu açıklama Midoriya'nın savaşa katılmasını engellemez çünkü genç kahraman gözünü Revizyon'a diker ve bu süreçte Eri'yi kurtarırken tüm operasyonunu sona erdirir.


Mirio'nun tuhaflıkları ortadan kaldıran ilaçla vurulmasının ardından kahramanlar ordusunun savaşı kazanma şansları büyük bir darbe alır. Sör Nighteye ayrıca Eri'yi korumak için sağlığını feda eder, daha sonra yarasına yenik düşer ve My Hero Academia'nın bir ana karakterin ilk ölümü olarak hizmet eder. Kehanetinin yarısı gerçekleşmek üzere olan Midoriya, bire bir savaşta Overhaul ile kafa kafaya çarpışır. Midoriya, savaşta aldığı yaraları iyileştirmek için zekice bir şekilde Eri'nin tersine çevirme tuhaflığının yardımını kullanıyor ve ona, devam edemeyecek kadar yaralanmanın etkisi olmadan Birimiz Hepimiz İçin tuhaflığını sonsuza dek kullanmasına olanak tanıyor.


Eri ile takım kurmak Midoriya'nın Revizyon konusunda üstünlük sağlamasına, bir saldırı yağmuru başlatmasına ve onu muazzam bir hücumla boğmasına olanak tanır. Revizyon'u yenmek, Shie Hassaikai'nin dağılmasına yardımcı olur ve Sör Nighteye'nin gelecek vizyonunun ilk kez yanlış olduğunu kanıtlar. Ne yazık ki Sir Nighteye bu zorlu sınavdan sağ çıkamaz ve My Hero Academia'nın koşusunun en üzücü anlarından biri olur . Overhaul'un yenilgisinin ardından Shigaraki, Dabi ve Bay Compress liderliğindeki Kötüler Birliği yeniden ortaya çıkar. Overhaul'un Midoriya'nın elindeki kaybına dikkat çeken Shigaraki, Kötüler Birliği'nin yeraltı dünyasının bir sonraki hükümdarları olduğunu ilan eder.


My Hero Academia'da Bir Ana Karakterin İlk ÖlümüShie Hassaikai hikayesinin şok edici sonucu, My Hero Academia hayranlarını şaşırttı ve Sir Nighteye'ın seriye dahil olması birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılandı. All Might'la olan geçmişi ve geçmişinin yanı sıra Mirio'ya verdiği akıl hocalığı, daha sağlam bir karakterin üzerine inşa edilmesini sağladı. Sör Nighteye'ın ölümünün ardından, ana kahraman kadrosunun çoğu zihinsel ve duygusal olarak perişan oldu, daha öne çıkan kahramanlarından birinin ölümünü hiç yaşamamışlardı. Midoriya, Mirio ve All Might, Sör Nighteye'nin ayrılışı üzerine üç kahramanın teselli edilememesi nedeniyle ölümden önemli ölçüde etkilendi.


Sir Nighteye'ın My Hero Academia'nın görev süresinde önemli bir an geçirmesini sağlayan şey , bunun birçok ana kahraman üzerindeki etkisiydi. Mirio bir akıl hocasını ve bir arkadaşını kaybetti ancak geleceğine bakan ve Mirio'ya olağanüstü bir kahraman olacağına söz veren Sör Gece Gözü'nden son bir veda aldı. All Might eski arkadaşını ve yardımcısını kaybetti ve ikisi arasında pek çok tarih gömüldü. Midoriya için önemli bir kahramanı kaybetmek, onların ölümlülüğünün ve daha büyük tehlikelere karşı aynı kaderi paylaşmanın gerçek olasılığının acı bir hatırlatıcısıydı. Sör Gecegözü herkesin daha fazla gülümsemesini ve olumlu düşünmesini dilerken, hiç kimse yüzünü yukarı doğru kaldıramadı ya da kendilerini bekleyen yaklaşan tehdide hazırlanamadı.

5 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page