top of page

My Hero Academia: Paranormal Kurtuluş Cephesinin Çöküşü Açıklandı

Paranormal Kurtuluş Cephesi'nin çöküşüne ne sebep oldu?Paranormal Kurtuluş Cephesi , Shigaraki'nin Meta Kurtuluş Ordusu'nu devralmasından sonra kurulan en büyük kötü adam örgütü olarak biliniyordu . Kahramanları sonsuza dek devirmeyi amaçlayan bir organizasyon olan Paranormal Kurtuluş Cephesi'ni oluşturmak için Kötüler Birliği'ni Meta Kurtuluş Ordusu'nun geri kalan üyeleriyle birleştirdi.


My Hero Academia'daki en güçlü iki kötü adam örgütünün birleşimi , onu Japonya'da ortalığı kasıp kavurabilecek ve sivillere zarar verebilecek son derece güçlü bir birlik haline getirdi. Bu, sonunda My Hero Academia serisinde önemli bir dönüm noktası olan ve Paranormal Kurtuluş Savaşı olarak bilinen olayı tetikledi.


Paranormal Kurtuluş Cephesinin Yükselişi

Shigaraki Paranormal Kurtuluş Cephesi'nin Liderliğini DevraldıTomura Shigaraki, Re-Destro'yu yendikten sonra Kötüler Birliği'nden yoldaşları ve Meta Kurtuluş ordusundan başıboş kalanlarla birlikte Paranormal Kurtuluş Cephesi'nin başına geçer. Gigantomachia aynı zamanda Paranormal Kurtuluş Cephesi'nin bir parçasıydı ve Shigaraki'yi takip etmeyi seçti. Liderleri Shigaraki olan Paranormal Kurtuluş Cephesi, Teğmenler - Re-Destro'dan ve Kötüler Birliği, Savaşçılar, Nomus ve Hawks (çifte ajan) ve Overhaul gibi Associates üyelerinden oluşuyordu.


Yoldaşlarını bir araya getirdikten sonra Shigaraki, mevcut kahraman toplumunu değiştirip ondan kurtulmak ve istedikleri şekilde yönetebilecekleri kendilerine ait yeni bir toplum yaratmak için hamlesini planladı . Paranormal Kurtuluş Cephesi'ne yapılan saldırı, aynı anda birden fazla saldırı gerçekleştiği için tam bir kaostu - Nomus ve profesyonel kahramanlar arasındaki hastane senaryosu, Kahramanlar ve Paranormal Kurtuluş Cephesi üyeleri arasındaki Gunga Dağ Villasındaki savaş. Paranormal Kurtuluş Cephesi'nin karargahı ve Gigantomachia'nın binaları yok etmesi ve Shigaraki'nin çürüme tuhaflığını kullanarak şehrin neredeyse yarısını yok ederken daha fazla can kaybına neden olmasıyla Jaku Şehrinde yaşayan sivilleri tahliye etme savaşı.


Başlangıçta hastane baskını ekibi, Nomus'u devirmek ve deneyler için kaçırılan masumları serbest bırakmak için Dr. Kyudai Garaki'nin hastanesine gitti. Mirko olarak da bilinen Rumi Usagiyama, Dr. Kyudai'nin kaçmasını engellerken Nomus'u yenme görevini üstlenerek ve onu daha güçlü kılmak için bir operasyon geçiren Shigaraki'yi uyandırmaya çalışırken bu operasyonda hayati bir rol oynuyor. Ancak kahramanlar, Dr.Kyudai'nin Shigaraki'nin bulunduğu tanka ulaşmasını engellemeyi başarır ancak sonunda ona zarar verir. Shigaraki öldüğü varsayılan tanktan düşer, ancak Shigaraki'yi çevreleyen sıvının üzerine düşen canlı bir kabloyla hayata döndürülür ve onun hayata dönmesine neden olur. Daha sonra hastaneyi ve Jaku Şehri'nin çevresini yok etmek için büyütülmüş tuhaflığı olan çürümeyi kullanır.


Villa baskını ekibi, Meta Kurtuluş Cephesi üyelerini yakaladıkları Meta Kurtuluş karargahına sürpriz bir saldırı başlatır. Burası aynı zamanda Twice'ın Hawks tarafından öldürüldüğü yerdir. Shigaraki, sivillerin ve kahramanların, en önemlisi Midnight'ın nihai ölümüyle sonuçlanan saldırıyı başlatırken Gigantomachia ve Teğmen arkadaşlarıyla buluşur. Tüm bunların ortasında Dabi, Endeavor'un uzun süredir kayıp olan oğlu Toya Todoroki olduğunu da ortaya koyar ve Shoto ile Endeavor'da travma yaratır.


Shigaraki ayrıca Deku'yla yüzleşir ve onun tuhaflığını çalmaya çalışır, ancak Gran Torino tarafından hızla kurtarılır . Kaos devam ederken Miro Togata da kahramanlara yardım etmek için olay yerine gelir ve Best Jeanist, Gigantomachia'nın daha fazla hasar vermesini engellemeye çalışır. Shigaraki, kaybedilecek bir savaşta mücadele ettiğini fark eder ve kendisi ve birkaç yoldaşı kaçarken kahramanları havaya uçurmak için Radyo dalgasını kullanır.


Paranormal Kurtuluş Cephesi'nin Çöküşü mü?

Kahramanlar Bu Kadar Kaosa Neden Olan Organizasyonu Yıktı Ama Gerçekten Kazandılar mı?Kahramanlar savaşı kazanmıştı ama ne pahasına? Birkaç Paranormal Kurtuluş Cephesi üyesini ve üslerini ele geçirmelerine rağmen Shigraki'nin kaçmasını hala engelleyemediler. Gigantomachia'nın neden olduğu hasar, hem sivillerin hem de kahramanların çok sayıda zayiatı ve ölümüyle çok büyüktü. Gigantomachia'nın arkasında bıraktığı şehirlerin yıkılmasının yeniden inşası yıllar alacaktı. Kahramanlardan siviller de onları koruyamadıkları için nefret ediyordu, bu da birçok kahraman ajansının dükkanını kapatmasına yol açtı.


Kahramanlar ayrıca Rikiya Yotsubashi, Gigantomachia Atsuhiro Sako ve Paranormal Kurtuluş Cephesi'nin diğer üyelerini de yakalamayı başarır, ancak gerçek zafer, hala kaçmayı başaran kötü adamların elindedir. All for One, yangını körüklemek için, suçluları dünyaya salıverirken cesedini almak için üst düzey Nomus ile Tartarus hapishanesine bir saldırı başlattı. Kaos dalgası halkın kahramanlara olan güvenini yerle bir etti ve kendilerini etkili bir şekilde koruma konusunda artık onlara güvenemeyeceklerini hissettiler . Bu durum sivillerle kahramanlar arasında çatışmalara neden oldu ve daha güvenli bir gelecek sorusunu sorgulanabilir hale getirdi.


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page