top of page

My Hero Academia: Orman Eğitim Kampı Hikayesi, Açıklandı

My Hero Academia'nın Orman Eğitim Kampı Arc'ı Sınıf 1-A ve 1-B'yi karşı karşıya getirirken Kötü Adamlar Birliği de yeni üyeleri karşılıyor.  • My Hero Academia'nın Orman Eğitim Kampı, Sınıf 1-A ve 1-B'nin Wild Pussycats kahramanlarının önderliğinde ormanda güçlerini geliştirmelerine odaklanıyor.

  • Himiko Toga ve Dabi, Kötüler Birliği'ne katılarak gruba benzersiz tuhaflıklar ve kişiliklerle çeşitli ve tehlikeli unsurlar katıyor.

  • Midoriya, Kota'da en sert eleştirmeniyle yüzleşir ve A sınıfı kötü adam Muscle'ı yüzde bir milyon One For All saldırısıyla yenmek zorundadır.


My Hero Academia'nın temel öğelerinden biri, kahramanların yeteneklerinden yararlanmak ve tuhaflıklarını güçlendirmek için gruplar halinde yapılan maceralardır. Harika Shonen anime serilerinin çoğunun ormanlarda yayları var ve My Hero Academia kalıbı kırmaktan kaçınmıyor. Orman Eğitim Kampı, 1-A ve 1-B Sınıfı öğrencilerinin, güçlerini geliştirmek için Vahşi, Vahşi Kedi Kedileri kahraman grubu tarafından yönetildikleri ormana bir okul gezisine çıkmalarına odaklanıyor.


Daha güçlü olmak isteyenler sadece My Hero Academia'nın kahramanları değil. Villians Birliği , Katsuki Bakugo'yu ele geçirme planını gerçekleştirmeye hazırlık olarak grubuna daha fazla üye eklemeyi hedefliyor . Yeni yüzler geliyor ve sorunlu bir gruba farklı unsurlar katarak seriye yepyeni bir dizi tehlike sunuyor. Bu, tipik adam kaçırma planından bir adım ötede ve kısmen mücadeleye katılan dengesiz karakterler sayesinde daha öldürücü bir niyet içeriyor.


Himiko Toga ve Dabi Kötüler Ligi'ne KatıldıKötü Adamlar Birliği yeterince korkutucu değilse Himiko Toga ve Dabi'nin eklenmesi ciddiye alınması gereken daha çeşitli bir grup yarattı. Himiko, sadist eğilimleri olan ve kana susamış mütevazı bir genç kızdır. Himiko'nun tuhaflığı onun kanını taşıdığı herhangi bir kişiye dönüşmesine olanak tanıyor ve bu da onun farklı karakterleri korumak için sıvı şişelerini saklamasını gerektiriyor. Bıçaklarla saldırır ve oldukça çeviktir ancak bir saldırı başlatmadan önce planları düşünecek stratejik mevcudiyetten yoksundur. Daha aptallara karşı dayanıklı bir karakter olan Himiko, aldatmacaya güvenir ve sıklıkla kendisini önleyici bir saldırı gerçekleştirmek için saldırmaya çalıştığı kişilere yakın insanlara dönüştürür.


Dabi, Himiko'nun enerjik ve çılgın kişiliğiyle mükemmel bir tezat oluşturuyor; zira o, net bir odaklanmaya sahip, daha mesafeli ve kendine güvenen bir birey sunuyor. Dabi, ilk bakışta oldukça korkutucu; vücudunda ve yüzünde derin yanıklar bulunan, uzun boylu, ince ama kaslı bir genç adam olarak sunuluyor . Shoto Todoroki'ye çok benzeyen Dabi'nin tuhaflığı alevlerle ilgilidir, ancak onunki mavidir ve Shoto'nun kırmızı alevlerinden daha kontrollü görünür. Dabi, yoluna çıkan herhangi bir kahramanı öldürmekten çekinmemesine rağmen, ligde pişmanlık gösteren ve hayatları kötü adamlar tarafından mahvolmuş olanlara üzüntülerini aktaran birkaç kötü adamdan biridir.


Himiko ve Dabi'nin de katılımıyla Kötüler Birliği, yeni şubeyi oluşturmak üzere işe alınan on yüksek rütbeli kötü adamdan oluşan Öncü Aksiyon Ekibi'ni oluşturdu. Grubun, S-katmanı Twice'tan Chainsaw adlı Nomu'ya kadar oldukça geniş bir yelpazede yetenekli kötü adam listesi vardı. Bu yayda lider kahraman grubu olarak hizmet eden Öncü Aksiyon Ekibi, gözlerini Sınıf 1-A ve 1-B'nin eğitimlerine devam etmek üzere gittiği Canavar Ormanı'na dikti.


Midoriya Bugüne Kadarki En Sert Eleştirmeniyle Karşı Karşıyaİzuku Midoriya'nın bu yolculuğun başlangıcındaki en büyük zaferi, bir rakibi yenmek değil, küçük bir çocuğu tüm kahramanların kötü olmadığına ikna etmekti. Kota, bir zamanlar mutlu olan ve hayata karşı parlak bir bakış açısına sahip olan genç bir çocuktur, ancak ebeveynlerinin erken ölümleri nedeniyle artık bu görüşü paylaşmamaktadır. Bunun yerine Kota, Midoriya'nın kasıklarına yumruk indirmesinin de gösterdiği gibi kahramanlardan ve kahraman olmak isteyen herkesten nefret ediyor. Geçmiş bölümlerde Deku, bu noktaya kadar farklı sınıf arkadaşlarından ve kötü adamlardan çok sayıda yumruk yemişti , ancak hiçbiri kızgın bir çocuğun doğrudan belinin altından attığı bir atıştan daha fazla acı vermemişti.


Kota'da mahsur kalan Midoriya, A sınıfı kötü adam ve Vanguard Action Squad'ın üyesi Muscular ile karşılaşır . Muscular, Muscular'ın kas kütlesini artıran bir tuhaflık olan kas büyütme özelliğine sahip korkunç bir bireydir. Tuhaflığı kullanmadan önce varlığı Midoriya'yı terletiyor, ancak bunu kullandığında, Midoriya'nın önündeki tehlikenin başa çıkmaya hazır olmadığı açık. Ne yazık ki Kota da onun yanında ve aynı tehditle karşı karşıya, Midoriya'ya genç Kota'yı korurken mücadeleye girip Muscular'ı yenmekten başka seçeneği kalmıyor.


Anime hayranları, arka plandaki track'in sahnenin önemini artırdığı, animasyon kalitesinin ciddi oranda arttığı özel anları arıyorsa, bu anlara dikkat etmenin zamanı gelmiş olabilir. Sırtını duvara dayayan Midoriya, Kota cinayeti durdurmak için Muscular'a bir su ışınını gönderene kadar ölümle karşı karşıyadır. Bu kahramanlık anı, Birimiz Hepimiz İçin saldırısını yüzde bir milyon oranında gerçekleştirebilen Midoriya'da bir alevi ateşler . Darbe, Muscular'ın tuhaflığını kırmaya, onu tamamen bayıltmaya ve galibiyeti ve Kota'nın güvenliğini sağlamaya yeterlidir.


Vanguard Action Squad'ın Başarılı MisyonuUA Spor Festivali sırasında Bakugo'nun ilerleyişine tanık olduktan sonra Vanguard Action Squad'ın ana hedefi genç öğrenciyi yakalayıp kaçırmaktı. Tomura Shigaraki, Bakugo'nun yeteneğinde ve patlayıcı öfkesinde büyük bir potansiyel gördü ve genç kahramanın karanlık tarafa çekilebileceğine inanıyordu. Bilmiyorlardı ki, Bakugo bir gün bir numaralı kahraman olmayı umarak All Might'ı hedef olarak görüyordu . Twice, Toga ve Dabi liderliğindeki on kötü adam, Sınıf 1-A ve 1-B kahramanlarının yolunu kesmek, onları daha küçük gruplara ayırmak ve Bakugo'ya erişme yollarının dışına çıkarmak için ormana doğru yola çıktı.


Sınıf 1-B için bu, daha önce hiç bir grup kötü adamla karşılaşmamış olan Pro Hero çalışmalarına yönelik ilk tazelemeleriydi. Ancak, tüm çabalarına rağmen, savaşta her iki sınıftan da 27 kahraman yaralandı ve çoğu, Mustard'ın bölgeye hardal gazı yayan tuhaflığı yüzünden aciz kaldı. Bay Compress , tuhaflığının potansiyelini fark ettikten sonra Fumikage'i sinsice ele geçirirken bu süreçte Bakugo'yu yakalamayı başardı . Neyse ki Fumikage onlar kaçamadan kurtarılır, ancak aynı şey kaçırılan Bakugo için söylenemez.


Sınıf 1-A ve 1-B'nin çoğu bir tür yaralanmayla kaldı, yalnızca birkaçı saldırıdan zarar görmedi. Midoriya en kötü durumda olanlar arasındaydı çünkü One For All'u yüzde bir milyon oranında kullanarak vücudunun sınırlarını çok aşmıştı. Garip bir şekilde, Wild, Wild Pussycats'ın üyelerinden biri de saldırıda ortadan kayboldu.


1-A Sınıfı Öğrenciler Yenilgiden Nasıl Değerli Dersler Öğrenebilir?Sınıf 1-A ve 1-B, dünyadaki tüm hazırlıkların ve tartışmaların Kötüler Ligi ile karşı karşıya gelmeleri için yeterli olmadığını hemen anladı. Bir saldırıya karşı koyabilecek sayıya sahip olmalarına rağmen, savaş zekası ve gücü açısından ciddi şekilde gerideydiler. Endeavor gibi üst düzey bir kahramanın hizmetleri teraziyi onların lehine çevirebilirdi, ancak yardımın ne zaman yolda olup olmadığını asla bilmek, tutunulması gereken temel bir derstir.


Genç kahramanlar deneyimsiz ve hazırlıksız olarak ormana girmiş olabilirler ancak saldırı , işlerin ters gitmesi durumunda akıllarında bir yedek plan olması gerektiği mesajını vermelidir . Ormana gitmek ve becerilerini geliştirmek isteyen kahramanlar için dünya durmuyor ve kötü adamlar, kahramanların hiç beklemediği bir anda her zaman bir saldırı yöntemi arayacak. Midoriya ve diğer pek çok kişi yaralarını sarmaya bırakılırken, kaybedecek zaman yok çünkü Bakugo'nun kaçırılması acil müdahale gerektiren endişe verici bir durum.


4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page