top of page

My Hero Academia: Nomus Nasıl Oluşturuldu?

Nomus, Kötüler Birliği'nin en yararlı varlıklarından bazılarıdır. Bu canavarca yapay insanlar nasıl ortaya çıktı?My Hero Academia dünyasında Nomus, kötü niyetli Dr. Kyudai Garaki tarafından insan deneyleri süreciyle yaratılan güçlü varlıklardır. Bir Nomu yaratma süreci, bir insan cesedine birden fazla tuhaflık enjekte etmekten geçiyor.


Bu, cesedin hayata geri dönmesine neden olur, ama aynı zamanda son derece güçlü yeteneklere sahip, deforme olmuş, akılsız bir zombi olarak da. Yeniden hayatta olmalarına rağmen beyin fonksiyonları eksiktir ve kendi başlarına hareket edemezler. Noums'u yaratmanın amacı, Kötüler Birliği için akılsız, güçlü askerlerden ve All For One için uşaklardan oluşan bir ordu yaratmaktı.


Nomus'un Doğuşu

Neden Yaratıldılar ve Amaçları Neydi?Nomus aynı zamanda yapay insanlar olarak da bilinir ve kahramanlarla savaşmak için Dr. Kyudai Garaki ve All For One tarafından seri olarak üretildi . Yaratılan ilk Nomu, kahramanlık çalışmaları sırasında bir kötü adamla yaptığı savaş sırasında öldürülen ABD Lisesi öğrencisi Oboro Shirakumo'nun cesedinden yaratılan üst düzey bir Nomu olan Kurogiri'ydi. Oboro Shirakumo aynı zamanda Eraser Head, Shoto Aizawa ve Present Mic, Hizashi Yamada'nın çocukluk arkadaşıydı. Kurogiri, All For One'ın komutası altında görev yaptı ve aynı zamanda Tomura Shigaraki için çalıştı. Ancak Kurogiri özgür konuşma yeteneğine sahipti ve daha sonra yaratılan Nomus'un gücüne sahip değildi.


Kyudai ayrıca All Might ile kafa kafaya mücadele edebilecek bir varlık yaratmak için All For One ile yakın işbirliği içinde çalıştı; gölgelerde saklanarak çalıştılar, insanları kaçırdılar ve biyo-mühendislik deneyleri gerçekleştirdiler, Nomus'un çeşitli varyasyonlarını yarattılar ve özellikle USJ Arc Nomu olarak da bilinen All Might ile kafa kafaya mücadele eden Nomu. USJ Arc Nomu'yu ilk kez Tomura'nın, kötü adamlarla UA Lisesi öğrencileri arasında topyekun bir savaşın olduğu, öngörülemeyen uyarım ortak arenasını işgal etmesiyle gördük . Ancak Tomura, All Might'ı yok etmek için geldiğini belirtiyor ve All Might'ı alt etmek için özellikle aşırı yenilenme ve şok emme yetenekleriyle tasarlanmış USJ Arc Nomu'yu tanıtıyor. Nomu güçlü bir mücadele sergilese de All Might'a rakip olamadı. Dövüş sırasında All Might, Nomu'ya güçlü bir yumruk atarak onu öngörülemeyen uyarım ortak arenasının dışına fırlatır. Nomu daha sonra polis tarafından tutuklandı ve gerçek kimliği ortaya çıktı ve tuhaflıklarla vücut modifikasyonu yapılan küçük çaplı bir haydut olduğu ortaya çıktı.


Nomu Sınıflandırmaları ve Türleri

Pek Çok Farklı Nomus Türü VarNomus'un tüm şekil ve boyutları olmasına rağmen, ne kadar güçlü olduklarına ve sahip oldukları tuhaflıkların sayısına bağlı olarak düşükten yükseğe doğru sınıflandırılırlar. En alttan başlayarak, daha zayıf profesyonel kahramanlarla mücadele edebilen ve genellikle asker olarak kullanılan daha düşük seviyeli Nomus'lar vardır. Bu Nomus'lar ayrıca genellikle en fazla iki tuhaflığa sahiptir. Orta seviye Nomus, alt seviye Nomus'tan biraz daha güçlüdür ancak aynı zamanda kahramanlar için önemli bir tehdit oluşturmaz. Daha sonra üst seviye Nomus geliyor ve oldukça güçlüler. Üst seviye Nomu'ya örnek olarak All Might'la savaşan USJ Nomu verilebilir. Bu Nomus'lar yenilmeleri kolay olmadığından oldukça tehlikelidir.


Listede bir sonraki sırada üst seviye Nomus var ve üst seviye Nomus'tan çok daha güçlüler, ancak kendi başlarına eylem gerçekleştiremiyor ve düşünemiyorlar. Ayrıca zekalarının düşük olduğu da biliniyor. Üst düzey Nomus, Nomus'un en güçlüsü olarak listenin başında yer alıyor ve yaklaşık altı tuhaflığa sahip olma kapasitesine sahipler. Bu Nomus'ları yenmek son derece zordur ve aynı zamanda konuşabilirler. Ayrıca kahramanlarla savaşırken öğrenme ve uyum sağlama yetenekleri vardır , bu da onları kahramanlar için bir tehdit haline getirir, en güçlü kahramanlar için bile bu Nomus geçerli bir tehdit oluşturabilir.


7 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page