top of page

My Hero Academia: Nejire Hado'nun Dalga Hareketi Tuhaflığı, Açıklandı

Nejiro Hado'nun Dalga Hareketi olarak bilinen tuhaflığı, rakiplerine iki sarmal şok dalgası göndermek için kendi dayanıklılığını kullanan güçlü bir saldırıdır.  • Nejire Hado'nun Dalga Hareketi tuhaflığı, savaşta zahmetsizce saldırı ve savunma için güçlü şok dalgası spirallerini kullanmasına olanak tanır.

  • Nejire Chan, sahayı okuyarak ve anında planlar geliştirerek savaşta liderlik becerilerini gösteriyor ve bu onu potansiyel bir üst düzey kahraman yapıyor.

  • Nejire Chan'in Dalga Hareketi tuhaflığının canlılık kaybı gibi dezavantajları olsa da, müttefiklerini destekleme ve rakipleri alıkoyma yeteneği paha biçilmezdir.


My Hero Academia, hepsi savaşta kullanılabilecek benzersiz tuhaflıklarla donatılmış çok sayıda kahraman ve kötü adamla dolu olarak gelirBu tuhaflıklardan bazıları hattın ön cephesine daha uygundur, güçlü saldırılar başlatabilir ve düşmanı yenebilir. Diğer durumlarda, tuhaflıklar saldırıları etkili bir şekilde önleyebilir ve bunları savaş alanında gezinmek için kullanabilir. My Hero Academia'yı oluşturan güç dinamiği ve düzinelerce tuhaflık,bu animeyi unutulmaz kılıyor; kahramanlar ve kötü adamlar toplumlarındaki yerlerini bulmak için savaşıyor ve zamanlarını tuhaflıklarını anlamak ve onları gelecek için daha hayati hale getirmek için kullanıyor.


Tüm tuhaflıklar eşit olmasa da bazı kahramanlar güçlerini daha iyi anlıyor ve onları daha iyi kontrol edebiliyor. UA'nin Üç Büyüklerinden biri ve yapım aşamasındaki potansiyel bir üst düzey kahraman olan Nejire Hado için de durum aynı . Takma adı Nejire Chan ile tanınan bu kahraman, tuhaflıklarının tam kontrolüne ve My Hero Academia'nın en iyi kahramanlarından bazılarıyla boy ölçüşebilecek bir savaş zekasına sahip, en iyi kahramanlardan bazılarını geride bırakma potansiyeline sahip . Üç Büyükler'in bir parçası olarak, Tamaki Amajiki ve Mirio Togata'nın yanı sıra Nejire, Shie Hassaikai baskınına karşı verilen savaşa yardımcı olmak üzere görevlendirilir ve Wave Motion tuhaflığı, savaşta oyunun kurallarını değiştirebilir.


Nejire Hado'nun Tuhaflığı: Dalga HareketiWave Motion , My Hero Academia'daki birçok emitör tuhaflığından biridir ve Nejire Hado'nun canlılığının bir kısmını dönüştürmesine ve düşmanlarına karşı inanılmaz derecede güçlü şok dalgası spiralleri yaratmasına olanak tanır. Şok dalgası spiralleri saldırı ve savunma için kullanılabilir; çünkü Nejire, kendisini yerden kaldırmak için az miktarda enerji dağıtarak onları etrafta uçmak için kullanabilir. Bu yetenek sayesinde Nejire Chan, uçabilen diğer kahramanlara ayak uydurmak için Wave Motion'ı zahmetsizce kullanıyor ve Wave Motion tuhaflığını kontrol etmesi, gerektiği kadar az canlılığı tüketmeyi kolaylaştırıyor.


Nejire Chan, tanıtıldığı sırada 17 yaşında olmasına rağmen, tecrübeli bir profesyonelin güvenini bir çocuğun nezaketi ve masumluğuyla birleştirerek yayıyor. Nejire Chan, talihli yaklaşımına rağmen savaşta şiddetli bir kahramandır; genellikle lazer odaklamayla mevcut savaşa odaklanır ve alanı okuma ve anında planlar geliştirme becerisiyle bir liderin işaretlerini gösterir. Gizli potansiyeli, 10 Numaralı kahraman Ryukyu olarak anılan Nejire Chan'a parlak bir gelecek veriyor. Dragoon Kahramanı "Ryukyu" Nejire'yi kanatları altına alır ve Nejire Chan'in onu aşıp en büyük kahramanlardan biri olacağını umar.


Nejire Hado'nun Dalga Hareketli Dövüş StiliNejire Chan'ın Wave Motion'ı, yalnızca kötü adamlara görünürde saldırmak için değil, birçok stil kullanıyor. My Hero Academia'daki en güçlü tuhaflık olmasa da Nejire Chan'in kurnaz savaş stratejisi, savaşta üstünlük kazanmasına olanak tanıyor. Wave Motion'ın serbest bırakıldıktan sonraki yavaş hızına rağmen Nejire Chan, savaş alanında hızla dolaşmak için daha küçük şok dalgası darbeleri yayabilir, bu da onun düşmana yaklaşmasına ve yakın mesafeli saldırılar başlatmasına olanak tanır. Nejire Chan, baskı hissederse ve yolunda tehlike hissederse, alternatif bir plan geliştirirken kendisini uzaklaştırmak için Wave Motion'ın tam kontrolünü elinde tutar.


Nejire Chan, şok dalgası darbelerini istediği zaman yayabildiğinden, Müttefiklerine yardım etmek ve ona karşı çıkanları alıkoymak için Wave Motion'ı bir destek saldırısı olarak da kullanabilir . Tuhaflığının çok yönlülüğü, Nejire Chan'in zorlu durumlara düşmekten kaçınmak için hızlı düşünmeyle eşleşerek mücadelede kendi tarafına yardımcı olacak farklı stratejiler ve fikirler oluşturmasına olanak tanıyor. Dövüşü okuma ve tuhaflığını nispeten kolaylıkla kullanma yeteneği, ortak arkadaşları Lemillion ve Suneater'ın nitelikleriyle eşleştiğinden, UA'nın Üç Büyük'ünün bir üyesi olması sürpriz değil. Üç kahraman birlikte neredeyse durdurulamaz bir güç oluşturabilir.


Dalga Hareketinin Savaşta KullanımıNejire Chan'ın My Hero Academia'daki tanıtımı Bölüm 62'ye kadar gelmedi ve öncelikle Shie Hassaikai yayında yer aldı , bu yüzden çok fazla teşhir edilmedi. Nejire Chan, dizideki sınırlı zamanına rağmen ilgi çekici bir kahraman olma ve müttefikleriyle birlikte çalışma yeteneğini sergileyen birkaç ana sahneye çıkıyor. Shie Hassaikai ordusuna karşı yapılan savaş sırasında Nejire Chan, Müttefiklerine durum hakkında tavsiyelerde bulunmak üzere bölgeyi hızla geçmek ve yerleri taramak için Dalga Hareketini kullanıyor. Her ne kadar tuhaflığı yüksek hızlarda saldırmasa da, düşmanlarına hızla uçabilir ve üstünlük sağlamak için birkaç küçük saldırı gönderebilir.


Wave Motion'ın yetenekleri sadece basit bir saldırı ve hareket kabiliyetiyle bitmiyor; Nejire Chan, tuhaflığını başkalarının saldırılarını desteklemek için de kullanabilir. Lemillion aynı anda sayısız düşmanı alt ederken Nejire Chan, Lemillion'un yumruklarına küçük bir Dalga Hareketi enerjisi patlaması göndererek ona her darbede önemli bir güç artışı sağladı. Nejire Chan ve Lemillion güçlerini birleştirip mücadele sırasında ivme kazanırken, ikisi arasındaki ekip çalışması My Hero Academia'nın bu iki üyenin neden Büyük Üç'ün bir parçası olduğunu gösterme yoluydu.Wave Motion spiral bir düzende çalıştığı için Nejire Chan bunu rakibini oyalamak için de kullanabilir. Jaku Şehri'nin yıkılması sırasında Nejire Chan, sivilleri kurtarmak için mürettebata katılır ve tuhaflığını ağır nesneleri hareket ettirmek için kullanır. Bunu yaparken, arabaları kaldırmak ve vatandaşları güvenli bir yere taşıyarak kurtarmak için Wave Motion'ı kullanabiliyordu. Çamur kullanan dev bir kötü adam tarafından saldırıya uğrayan Nejire Chan, devasa yaratığı yakalayıp alıkoymak ve etrafındakileri korumak için şok dalgalarını gönderir. İhtiyaç duyulduğunda Nejire Chan, ellerini spiral şeklinde bükmeyi ve sel benzeri bir enerji saldırısı salmayı içeren Nejire Tufanı saldırısını kullanmak için tuhaflığının %100'ünü kullanmaya başvurdu.


Dalga Hareketinin DezavantajıMy Hero Academia'daki çoğu tuhaflık gibi , Nejire Chan'in Wave Motion'ın da dezavantajları var. Wave Motion'ın her kullanımı canlılığını azaltır, bu da onun uzun süren savaşlarda yorulabileceği anlamına gelir. Bu, Nejire Chan'i tehlikeli bir duruma sokuyor çünkü tuhaflığının sınırlarını aşan bir dövüşte kalmak, kendisini savunamazken saldırılarla karşı karşıya kalma tehlikesiyle karşı karşıya bırakabilir. Neyse ki, Dalga Hareketi üzerindeki kontrolü, sınırlarını ne zaman zorladığını ve canlılığını korumak için tuhaflıktan ne zaman kurtulması gerektiğini bilmesine yardımcı oluyor.


Nejire Chan'in diğer dezavantajı, saldırılarının bazı güçlü kötü adamları alt etmeye yetecek kadar güçlü olmamasıdır, bu yüzden daha yoğun savaşlarda arka koltukta yer alır ve destek görevi görür. Saldırılarını %100 verimle gerçekleştiren Nejire Flood'u var , ancak saldırıyı başlatmak onun canlılığını daha yüksek bir oranda tüketiyor. Bu, nihai saldırıyı daha çok son çare olarak başvurulacak bir hamle haline getirir, zira bunu gerçekleştirmek daha fazla katılamayacağı anlamına gelir. Her ne olursa olsun, Nejire Tufanı'nın yol açtığı hasar, savaşın hararetinde her şeyi riske atmaya değer olabilir.


3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page